Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem kaptuk meg a 2010...

Miért nem kaptuk meg a 2010 novemberben a korrekciós nyugdíjemelést?

Figyelt kérdés
A 2010 januári nyugdíjam megegyezik a decemberivel,nem csak nekem,az ismerőseimé is.Ennyire biztos az állami nyugdíj?
2011. jan. 1. 14:04
 1/9 anonim ***** válasza:
nincs pénz emelésre ezen nem kell csodálkozni
2011. jan. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nekem sem emelték egész évben a segélyemet
2011. jan. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Januártól megkapod,ha nem 2010-ben mentél nyugdíjba.

3,8+0,6% emelés lesz.

2011. jan. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Állítólag, ha az évközbeni korrekció -amit novemberben kaptunk- nem éri el az egy százalékot, -akkor nem épül be a havi nyugdíjba. Bár az októberi választások előtt még 1.1%-ról beszélt a szóvivő! De januártól tényleg megadják.
2011. jan. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Novemberben adtak valami kompenzációt, kb. 4-5000 forintot. De ez mire elég, fűtésre biztosan nem.
2011. jan. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A Fidesz az állami nyugdíj biztonságosságáról beszél a magánnyugdíjjal szemben,miközben elmarad az állami emelése?Én is olvastam az 1.1% százalékról,és bosszankodtam a .6 miatt,de hogy még azt se kapjuk meg?Januárra mindenképpen 3.8% lett volna,nem jól tudom?
2011. jan. 1. 23:10
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod a válaszokat értelmezni akkor minek kérdezel???

Világosan leírták hogy januárban megkapod a 0,6% emelést és még kapsz rá 3,8% is.

2011. jan. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Félig OFF a reakcióm, de remélem a végére "leesik a tantusz"! Orvosi rendelő várójában rosszul lett egy ember, - epilepsziás rohamot kapott szegény, - szerencséjére volt a várakozók között egy férfi, aki azonnal tudta, hogy mit kell tennünk annak érdekében, hogy biztosan életben maradjon az illető. Egy idős néni érkezett az esemény lecsengése tájékán, - mire vízszintbe tudtuk tenni a szerencsétlenül járt embert, már ott ült a szétdúlt széksor egyik székén, és szinte azonnal azon szentségelt, hogy neki injekciót kell csak beadni, miért nem mehet tovább a rendelés - annak ellenére, hogy a mentőt várta az orvostól elkezdve mindenki...

Végül egy fiatalabb férfi kelt ki magából, hogy most már fejezze be ezt a gusztustalan viselkedést, és ne ringassa magát abban, hogy be fog pofátlankodni közel 20 ember orra előtt utolsó érkezőként, mire sértődötten, dúlva-fúlva elrobogott az addig törékeny, szánni való nénike.


A legjobban az együgyű embertelenség ilyen magas fokán voltam felháborodva, - nem is a sokkhatás miatt, ami a rosszullét miatt ért, - egyszerűen nem tudtam agyilag megemészteni, hogy ilyen emberekkel vagyok kénytelen egy bolygón leélni az életemet, lehet, hogy naponta több is elmegy ilyen mellettem az utcán.


Valami ilyesmit érzek ebben a számonkérésben is, - csak a mérce nem olyan durva. Az alapvető probléma az, hogy egy olyan embernek, aki becsülettel végigdolgozta az életét illene valóban emberhez méltó nyugdíjat biztosítani az élete alkonyán, - és az is igaz, hogy a most aktív állomány abban él, amit a nyugdíjasok, ill. elődjeik építettek, - de meg kellene már végre azt is érteni, hogy ez a "gazdaság" nem elégséges arra, hogy kánaánt biztosítson a nyugdíjasainak, sőt, még ahhoz is gyenge, hogy 10 millió embernek biztosítson megélhetést.

2011. jan. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Azt nem tudtam hogy januárban mégis csak megkapjuk a 0.6%-ot,de decemberben akkor sem volt meg.Nem hallottam erről az 1% alatti nem kapjuk meg dologról sem,de nem is tartom igazságosnak.Aki nyugdíj mellett dolgozik az is 0.5%-ot kap évente emelésként.

Azt meg értem hogy szegény az ország,de akkor miért állítják hogy az állami a biztonságos,amikor nem ezt tapasztaljuk?

2011. jan. 3. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!