Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lenne Magyarországgal, ha?...

Mi lenne Magyarországgal, ha? (bővebben)

Figyelt kérdés

-legalizálnák a marihuánát(több külföldről jövő bevétel)

-olcsóbbodna a cigaretta(visszaszorítaná a Magyarországra csempészést és növelné a külföldre csempészést)

-nem osztogatná a segélyeket

-a stadionok helyett kórházakra költene, hátha lesz olyan külföldi aki itt szeretné meggyógyítani magánkórházban a dolgait


Ha én lennék a miniszterelnök én nekem ezek lennének a terveim



2014. okt. 29. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Rossz tervek...

A marihuána legalizálása pont annyira felelőtlen lenne, mint kést adni egy 2 éves gyerek kezébe. Orvosi célokra TALÁN megengedhető lenne, de úgyis tudjuk, hogy nem csak erre menne el. Így is elég hülye van az országban, nem kell ezt még tetőzni is.


Ha a cigaretta olcsóbbodna, a bevétel akkor se nőne a kiadások miatt. Az a gondolkodás, miszerint "nyugodtan emelhetjük a cigiárakat, úgyis megfogják venni" teljesen helytálló.


Ha nem osztogatnák a segélyeket, akkor a cigányok végre feleződnének, de a szegényebb családok, akiknek tényleg szükség lenne rá, azok meg jól rácsesznének.


A stadionok helyett meg bármire érdemesebb lenne költeni. Én csak akkor költenék kórházakra, ha elavult eszközöket kéne kicserélni. Egyéb esetben a magyar orvosok nem érnek egy fillért se.

A többi pénzt a természetgyógyászatra fordítanám, és ezt próbálnám meg erősíteni az országban.

2014. okt. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

- nem lenne számottevő bevételnövekedés a fűturizmusból

- pont a cigaretta fogyasztás visszaszorítása a cél (túl sokba kerül az államnak a járulékos kiadások fedezése)

- a segélyek intézményét tényleg újra kéne gondolni. 4 gyerek felett pl. egyáltalán nem adnék családi pótlékot.

- az orvosok és közalkalmazottak fizetését rendbe kell tenni. Erre viszont a stadionok ára kevés

2014. okt. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Teljesen jó ellenérvek az én eszmém ellen :) Nekem hiába ezek az érveim én adok zöldet neked :)
2014. okt. 29. 13:38
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a másodiknak is :) De arra gondoltam, hogy vannak úgyis olyanok akik bemennek egy dohányboltba és teli rakják a csomagtartót és viszik nyugatra :)
2014. okt. 29. 13:40
 5/8 anonim ***** válasza:
ja és a külföldi magánklinikába fog menni és nem az állami kórházakba. Magánklinikák pedig vannak
2014. okt. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 BlodDrunk ***** válasza:

A cigivel kapcsolatban Nálunk szombathelyen érdekes egybeesés,hogy pont az osztrák-magyar határátkelőnél a semmi közepén van egy dohánybolt....

Magyar autót életembe nem láttam ott.

Szóval a külföldiek veszik a magyar cigit az helyt áll most is nem kell bevezetni.

Arra még senki nem gondolt,hogy nem a dohányzás miatt lesz annyi beteg ember???


Segélyezés:Európában ebben élen járunk hatalmas segélyeket osztogatnek el roma népnek,a putriból beköltöztetik őket önkormányzati lakásba ingyen bérmentve.

AKik meg valóban megérdemelnék több évtizedes munkaviszony után,meg le vannak szarva,ha 3hónap után nem kap munkát megszünik a munkanélküli.


Stadionok:A magyar focihoz elég lenne pesten egy füves placc 2-2 piros bólya kapunak.Kb úgy is azon szinten fociznak szóval nem értem hova ez a nagy MAGYAR football maffia támagatása.


nem is korházakra kellene költeni,hanem az ott dolgozókra mivel egy orvos magyar országon kritikán aluli fizetést kap.


Inkább egyetlen egy épeszü dolgot kellene tenni a magyar minimálbért fel emelni,egy olyan szintre amiből meglehet úgy élni,hogy havonta befizettsz minden csekket,tudod magad finaszírozni öltözködés,minimális szórakozás,technikai fejlődéseket követni és nem okoz gondot egy évben egyszer elmenni nyaralni stb stb.

2014. okt. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát a legalizálásnak semmi értelme nem lenne, csak több beszívott h.lyegyerekbe botlana az ember az utcán.
2014. okt. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igazatok van ez itt nem Colorado,Hollandia hogy itt bármit is tudjanak az emberek normális szinten tartani. De akkor is jobb lenne, ha a fogyasztókat elválasztanánk a bűnözőktől. Jól tudom, hogy itt nem annyira a veszélyes emberek tartsák kézben a fűt, de akkor is nem lehetetlen, hogy egyszer valaki költsön kérjen valaki 70 grammot és nem fizeti vissza és bosszúból megöli az eladó
2014. okt. 29. 19:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!