Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti is észrevettétek, hogy...

Ti is észrevettétek, hogy vidéken sok Fideszes szimpatizál a Jobbikkal?

Figyelt kérdés

Én így vettem észre.

Nagy Fideszes voltam, 2010-ben végzős gimnazistaként meg is szívtam iskolai politizálás miatt.

Fideszes családból származom, mit lehet tenni:)


De, már nem szavaznék rájuk, 2014-ben sem tettem.

A Jobbikra sem szavaznék, sokat kell még komolyodniuk.

Először is kellene valamit kezdeni Novák Előddel, aztán több szakpolitikust felvenni.

Illetve, a gazdasági elképzeléseiket csiszolni.


Viszont ideológiailag, ez a rendpárti retorika; "liberalizmus ellenesség"; Isten, haza, család; halálbüntetés dolog nekem is bejön.


A környezetemben úgy vettem észre, hogy nagyon sok Fideszes szimpatizál a Jobbikkal, de anyagi érdekekből nem szavaznak rá.

Gondolok itt a visszatrafikosításra, több kulcsos bevezetésére, magasabb jövedelműek jobban adóztatásra....stb



2014. okt. 27. 16:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
"Gondolok itt a visszatrafikosításra, több kulcsos bevezetésére, magasabb jövedelműek jobban adóztatásra....stb" ez csak jót tenne az országnak, mondjuk nem tudom, hogy a te környezetedben milyen az anyagi helyzet, de ha emiatt nem szimpatizálnak a Jobbikkal, akkor van egy tippem..
2014. okt. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%
A Jobbik beszél... beszélhet, mert kormányon még nem volt, ergo azt mond amit akar - mert bizonyítania nem kell.
2014. okt. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Például egykori szülőfalumban és annak környező településein egyik párttal sem szimpatizálnak.

Mert csalódtak abban a rendszerben, amit önmaguk választottak a rendszerváltáskor. A 90-es években szinte emelt fővel szavazták le saját jóléti rendszerüket. Mert a karikatúrákon azt látták hogy a kapitalizmust úgy ábrázolják hogy van a rajzon egy dagadt hasú tőkés, mellette pénzzel jól megtömött 3 zsák, az mellett meg a csontsovány munkás lapáttal robotol a tőkés jólétéért. Az emberek azt hitték hogy mindenki tőkés lesz, hisz a proletárdiktatúrában is mindenki részesült a jóból. Persze a kezük a bilibe ért és felébredtek. Mert mára a falu lakossága 1200 főről 350 főre csökkent és közmunkához is protekcióval jut az aki netán hozzájut.

Tréfásan úgy szokták mondani, hogy ha a kislány rövid szoknyában kiáll az út szélére prostinak, akkor közösülnek vele és a kapott pénzből a futtatója luxuskocsit vesz. Ki a fene hitte volna? Vagyis ha a kapitalizmus mellett döntenek, akkor a munkás robotol, a tőkés meg munka nélkül mások munkájából gazdagodik. A munkás meg évről évre szegényebb, mivel ő pénzért dolgozik és nem a pénz dolgozik neki. Valamint ha profitéhes szolgáltató cégek szállják meg egykori békés falusi otthonát, akkor az a ház mások jövedelemforrása lesz, nem pedig otthona és nem pedig az ő jövedelemforrása. És rádöbben hogy ezen nem segít a béremelés, ahogy az sem ha nyalókát kap prémiumként elnyomóitól. Ami segítene sorsán, azt vicsorgó fogakkal se tenné a dolgozó. Hanem továbbra is a kizsákmányolását elősegítő dolgok mellett fog dönteni.

2014. nov. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát én nagyon remélem, hogy nem lesz a Jobbik még csak a kormány közelében sem soha, de a Fidesz is hamarosan eltűnik, bár az új szabályaikkal rendesen bebetonozták magukat, és tiszta sor, hogy semmitől sem riadnának vissza a továbbiakban sem egy két mandátumért, szavazatért a parlamentben.


Javasolják a halálbüntetést? Istenhit? Isten parancsolata: NE ÖLJ! Nincs itt valami ellentmondás?

Na de menjünk bele jobban a teológiába, ha politikáról van szó!

Tehát ha bevezetnék a halálbüntetést, akkor kizárnának az EU-ból, minden fejlesztési pénzt elveszítünk, sok munkahely megszűnne, és csökkenne a piac, tönkremenne az ország.

Persze tudom van mindenféle áltudományos gazdasági agymosásuk, hogy mennyire veszteséges számunkra az EU, mert a profitot kiviszik, csak hát a magyarok is kivitték már az EU előtt is. Nem az EU veszteséges, hanem a mindenkori kormány - főleg a 2/3-os Fidesz mutyizta el.


Szomorú, hogy a vidékiekre érzelmi politizálás a menő nem a szakértelmi, de ez persze a fideszesekre is vonatkozik.

2014. nov. 5. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Szomorú, hogy a vidékiekre érzelmi politizálás a menő nem a szakértelmi, de ez persze a fideszesekre is vonatkozik."


A vidékiekre az a politizálás jellemző, hogy közvetlenebbül érintik őket a negatív hatások!

Legyen az a nehezebb megélhetőség, nem javuló közbiztonság, satöbbi


Mit vártál amikor a balliberátorok lesz..rták, lesz..ják a vidékieket?

Jó, hogy mi vidékiek addig teszünk a libber ökörségekre.

2014. nov. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!