Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hálásak vagytok a "nyitottak...

Hálásak vagytok a "nyitottak vagyunk párbeszédre" kormány (amit én hülye túl sokáig támogattam) gazdaságilag, kulturálisan, morálisan káros internet adójának?

Figyelt kérdés

Komolyan, a legviccesebb és legundorítóbb, hogy a fidesz az mszp idején már majdnem lehülyézte az mszp-seket amiért egy 0,8%-os net adót akartak csinálni (megjegyzem az nem 700 Ft, hanem pl: 3000 Ft előfizetés után !25 Ft! lett volna.)


Az meg már csak hab lett a tortán, hogy jelentősen növelik a katonák, rendőrök, adóellenőrök bérét. (komolyan, a TEK-et átnevezhetnék ÁVH-ra lassan)

Nehogy még csak látszólagosan is demokratikus állam akarjunk maradni..........



2014. okt. 27. 16:19
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

"Az én értelmezésem szerint a 700 forintos plafon nem váltaná ki a szolgáltatók által fizetendő 150 Ft/GB adót.

Gondolom, a szolgáltató - mihelyst alkalma nyílik rá - módosítani fogja az előfizetői szerződést.Egy adott hónapban, ha az adatforgalom meghaladja a 4 GB-ot - ha nagylelkű, akkor az 5-öt, ui. 5*150=750 - lecsökkenti a sebességet, mondjuk 0,1 b/s-ra.Ebben az esetben nem sokat kell majd pluszban ráfizetnie."



Nem hiszem. Mármint még nem láttam pontosan törvény tervezetet, de ilyen hülye még a mi kormányunk se lenne, hogy önként és dalolva, lőjje le a teljes magyar gazdaságot (ugye az olvasók között sem lehet olyan hülye, hogy szerinte ez nem érintené az összes magyar céget).

2014. okt. 27. 17:22
 12/20 anonim ***** válasza:
A törvény a szolgáltatókra fog vonatkozni, a 700 ft-os fizetési plafon/fogyasztó érték is. De még ismételgessétek el a baromságot, hogy a szolgáltatóknak majd 100 ezeret kell fizetniük fogyasztónként, miközben öt-tíz ezeret kérnek a szolgáltatásért.
2014. okt. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

"A törvény a szolgáltatókra fog vonatkozni, a 700 ft-os fizetési plafon/fogyasztó érték is. De még ismételgessétek el a baromságot, hogy a szolgáltatóknak majd 100 ezeret kell fizetniük fogyasztónként, miközben öt-tíz ezeret kérnek a szolgáltatásért."

Egyetértek. De látom itt egy szakértő, úgy hogy megszeretném kérdezni:

Milyen hatalmas versengés várható az internetszolgáltatók között (első oldalon leírtam), miközben csak a Telekom volt nyereséges az elmúlt években?


Jaj le is maradtam. Már megint módosították a törvényt.

[link]

2014. okt. 27. 17:32
 14/20 anonim ***** válasza:
A kormány éppen a Telekomot a hűséges szövetségest támogatja ezzel a törvénnyel, bár ők fogják a legtöbbet fizetni, de ők ki fogják tudni gazdálkodni. A többieknek jobban fog fájni.
2014. okt. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

"A kormány éppen a Telekomot a hűséges szövetségest támogatja ezzel a törvénnyel, bár ők fogják a legtöbbet fizetni, de ők ki fogják tudni gazdálkodni. A többieknek jobban fog fájni."


Pont ezt nem értem. Ez milyen versenyt idézne elő? Nézik ki bírja legtovább a telekom ellen?

2014. okt. 27. 17:39
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem versenyt akarnak, hanem a Telekom pozícióját erősíteni. Az Origo ügyben már megmutatta hűségét a Telekom.
2014. okt. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
69%

Az internet adóval sarcolja Orbán az embereket neki szüksége van a kisemberek kis pénzére miközben Andy Vajna 7 milliárd forintot kapott ajándékba a kormánytól.


vége a választásoknak jönnek a sarcok, érdemes volt rájuk szavazni?


Andy Vajna 7 milliárd forintot kapott ajándékba a kormánytól

2014. okt. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
69%
2014. okt. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Annak még utána kell néznem de:


"És akkor a Figyelő ledobja a lélegeztetőgép-bombát:


7 milliárd forint, az annyi, mint 2 felcsúti stadion."


Valaki nagyon megfogja járni, hogy Orbán papától elsutyerált 2-3 stadion árát.

2014. okt. 27. 17:47
 20/20 belapus ***** válasza:
100%

Itt a módosító javaslat szövege:


[link]


Megjegyzem, nem minden esetben valósult meg a " ...csak a bank fizeti az adót..." vagy a "...csak a szolgáltató fizeti az adót..." stb. duma.Elég jelentős mennyiségben ráterhelték a fogyasztókra - valamilyen formában - a fizetendő sarcokat.

2014. okt. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!