Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hálásak vagytok a "nyitottak...

Hálásak vagytok a "nyitottak vagyunk párbeszédre" kormány (amit én hülye túl sokáig támogattam) gazdaságilag, kulturálisan, morálisan káros internet adójának?

Figyelt kérdés

Komolyan, a legviccesebb és legundorítóbb, hogy a fidesz az mszp idején már majdnem lehülyézte az mszp-seket amiért egy 0,8%-os net adót akartak csinálni (megjegyzem az nem 700 Ft, hanem pl: 3000 Ft előfizetés után !25 Ft! lett volna.)


Az meg már csak hab lett a tortán, hogy jelentősen növelik a katonák, rendőrök, adóellenőrök bérét. (komolyan, a TEK-et átnevezhetnék ÁVH-ra lassan)

Nehogy még csak látszólagosan is demokratikus állam akarjunk maradni..........



2014. okt. 27. 16:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%

Pedig ha lenne netadó, itt is sokkal több megfontolt kérdés, és válasz lenne, ha fizetni kéne azok elküldéséért. Nem pazarolnák a pénzüket az emberek trollkodásra.

Szóval én csak a 700 ft-os plafont ellenzem.

2014. okt. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

"Szóval én csak a 700 ft-os plafont ellenzem."

Úgy érted simán 150 Ft / Gb-al, plafon nélkül ami 1 hónap alatt csődbe vitt volna minden internet szolgáltatót?

Ja, akkor tényleg nem lennének itt trollok. Meg magyar kérdezők.

2014. okt. 27. 16:26
 3/20 anonim ***** válasza:
2%
Az internetadót a szolgáltatónak kell fizetnie (ennek 700 Ft a plafonja). Az, hogy ezt ránk terhelik e az más kérdés, valószínű igen, a nagy részét legalábbis. De egy szolgáltató sem fog belehalni, ha egy kicsit fizet be abból, amit mi befizetünk neki. Személyes véleményem szerint inkább támogatom az államot, mint egy szolgáltatót, aki külföldre viszi ki a pénzt.
2014. okt. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

"De egy szolgáltató sem fog belehalni, ha egy kicsit fizet be abból, amit mi befizetünk neki. Személyes véleményem szerint inkább támogatom az államot, mint egy szolgáltatót, aki külföldre viszi ki a pénzt."


Arra kíváncsi leszek, tekintve az internetszolgáltató állapotát a legutóbbi telekommunikációs adó után:


Elképzelem, ahogy a Telekom vezetősége megköszöni Lázárnak, ilyen "remek hatalmas versenyre buzdító" adó létrehozását.



" ebből a szempontból a Magyar Telekom és a Telenor valamivel kevésbé jár rosszul mint például a UPC és a Vodafone, amelyek az elmúlt években tartósan veszteségesen működtek. Érdekes még a DIGI helyzete, a szolgáltató ugyanis nemrég 10 milliárd forintért vett frekvenciát és azzal részben internetalapú szolgáltatások fejlesztését tervezi...."


[link]

2014. okt. 27. 16:42
 5/20 A kérdező kommentje:

Mellesleg örülök a bizalmadban, hogy szerinted ez 700 Ft fog maradni törvényesen. Ugyebár egy adótörvényt jóval könnyebb növelni, mint benyújtani.

Lásd példának azt a gyönyörű szép cafeteria adót. (hiszen kormányunk nemzeti, tehát rosszat ő nem tehet, vagy aki ilyet mond az már egyből nem fideszes, meg hazaáruló, meg balos, meg libsi, meg stb.)

2014. okt. 27. 16:47
 6/20 MolotovPunk ***** válasza:
94%

Én meg senkit sem akarok támogatni,de az államot meg kiváltképp nem.Pont azt az államot,amelyik pazarlóan költi az adófizetők pénzét.

Egyszerűen nem érdemli meg ez a kormány.

Miért fizetnék az államnak több pénzt?Így is fizetek egy halom adót már.

Ezeknek az álkeresztény demokrata és fityeszes társaságoknak szerintem az isten pénze sem lenne elég.

Mellesleg azt kevesen tudják,de a tegnapi tüntetés nem csak az internetadóról szólt már.A végén az emberek már az alkotmány miatt is tiltakoztak.

2014. okt. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

"Mellesleg azt kevesen tudják,de a tegnapi tüntetés nem csak az internetadóról szólt már.A végén az emberek már az alkotmány miatt is tiltakoztak."

Ez igaz, többségében már arról volt szó, hogy az embereknek elegük van az elmúlt 25 év hazugságaiból. (és nem úgy értem, hogy vissza akarok menni a szovjetekhez, ez a másik dolog amit utálok a mostani Orbán kormánynál)

2014. okt. 27. 16:51
 8/20 anonim ***** válasza:

"A végén az emberek már az alkotmány miatt is tiltakoztak."


Ja, az az egy-két ezer aki a végére maradt. Ezzel nem dicsekednék.

2014. okt. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 belapus ***** válasza:

Az én értelmezésem szerint a 700 forintos plafon nem váltaná ki a szolgáltatók által fizetendő 150 Ft/GB adót.

Gondolom, a szolgáltató - mihelyst alkalma nyílik rá - módosítani fogja az előfizetői szerződést.Egy adott hónapban, ha az adatforgalom meghaladja a 4 GB-ot - ha nagylelkű, akkor az 5-öt, ui. 5*150=750 - lecsökkenti a sebességet, mondjuk 0,1 b/s-ra.Ebben az esetben nem sokat kell majd pluszban ráfizetnie.

2014. okt. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Hát én nem vagyok nyitott velük tárgyalni. A bíró legyen nyitott a tárgyalóban az ítélethirdetés előtt. Nekem betelt velük a pohár.
2014. okt. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!