Ekkora az internetfüggőség mértéke Magyarországon?
Azért ezt kérdezem, mert állítólag kb 1000Ft lesz havonta az internet díjának emelkedése. Persze semmi sem biztos, de az eddig látottak-hallottak alapján erről van szó.
Az elmúlt években a következők történtek:
-ÁFA-emelés 2 százalékponttal. Ez minimálbér esetén havi kb 1200Ft volt (az akkori 60k-s minimálbérnél), 100k-s fizetésnél 2000Ft, átlagfizetésnél kb 2600Ft (akkor kb 130k volt a nettó átlag). Nem volt lassan 5 oldalon keresztül a kérdések 80%-a erről a gyakorin, pedig sokkal kevesebben nem voltunk. Pedig mindenkit érintett.
-KGFB baleseti adó bevezetése, 30%-kal, ami átlag havi 500Ft-ot jelent minden egyes autósnak. Milliókat érint. Alig néhány kérdés.
-telekomadó, a mértéke ismert, (max) 700Ft magánszemélyek esetében. A legtöbbeknek ez is többszáz Ft-ot jelent havonta. Volt felháborodás, de töredéke, mint most az internetnek.
Amiről jelenleg nincs szó, kérdést se nagyon láttam, de sokakat keményen érinteni fog:
-neta kiterjesztése az alkoholos italokra (kivéve pálinka és gyógynövényből készültek, mint a Jäger, Unicum). Sokaknak ez is többszáz Ft/hó lesz.
-neta kiterjesztése a tisztálkodószerekre
-cafetria adójának emelése (nem nagyon fogja megérni a cégeknek, ráadásul ez már nem az első emelésük, a korábbinál se volt valami nagy felháborodás)
Mindezekből nekem az jön le, hogy tökmindegy mit adóztatnak, csak a facebook posztolás meg a torrent letöltés legyen ingyen. Ha mással mégtöbbet vesznek ki a zsebetekből, kevésbé ragadtok billentyűzetet, hogy elégedetlenségeteket kifejezzétek (akinek nem inge ne vegye magára).
Félreértés ne essék: nem tartom jónak a fejlődés semmilyen formáját, főleg nem a fejlődés lehetőségének megadóztatását. Ráadásul nem is emiatt fáj a legtöbb embernek a feje (lásd kérdések és hozzászólások), hanem a facebook meg a torrent miatt. Nagyon kevés az az ember, akinek a tanuláshoz vagy munkához több(száz) GB-nyi adatforgalmat kell generálnia (nyilván nem is lehetetlen).
Mellesleg a véleményem az, hogy a tv-tervezet jelenlegi formájában átgondolatlan, és 100% biztos vagok abban, hogy komoly változásokon fog átmenni. 20-25Mrd-t várnak tőle, holott ennek a sokszorosa lenne a bevétel a jelenlegi formában. Szóval a számokkal igencsak hadilábon állnak (de ezt már megszokhattuk). Én sokkal inkább figyelemelterelésnek tartom az egészet.
" pedig írtam, hogy a felső korlátot vedd figyelembe. Nem sikerült. Nem nagy baj. "
Ne aggódj azon, hogy a kalap egyáltalán nem hivatalos még. Persze mondták, ahogy azt is, ez nem is internet adó, meg nem is megszorítás meg stb.
Gondolkodási képességed?
"
Jön is hát a nagyszerű ötlet a kalappal, maximális adófizetési kötelezettséggel. Épp csak az a baj, hogy az adó alanya a szolgáltató, a kalap meg a fogyasztóra vonatkozik. Vagyis a teher így legfeljebb "csak" visszaszállna a szolgáltatóra, aki három másodperc alatt csődbe megy egy ekkora tehertől."
Persze nem megy majd csődbe, csak a szolgáltatók korlátozzák a netedet, vagy drasztikus megemelik az árakat korlátlan internetért.
És még egy kis adalék.
"Vagyis akkor 700-5000 forintos extra terhen túl is áthárítják a szolgáltatók az internetadót?
A távközlési adó bevezetése után a szolgáltatók sorra emelték meg áraikat, és bizonyos mértékig most is ez várható. Itt azonban érdemes megkülönböztetni a nagyvállalati, és a lakossági/kisvállalati szegmenseket..."
Ugyan úgy innen: [link]
A másik gond az, hogy pont a távközlési adó bevezetése miatt, az internetszolgáltatóknál csak a Telekom volt nyereséges az elmúlt években....
Nem hiszem, hogy ez az új adó annyira meg segítené az eddig is veszteséges szolgáltatókat....
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!