Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek miért nem tette...

Szerintetek miért nem tette meg a magyar politika?

Figyelt kérdés
1920-előtt,a magyar politika miért nem telepítette ki a nemzetiségiek egy részét a falvakból és helyükre magyarokat telepített volna,ezt persze úgy értem hogy nem szórványosan hanem kompakt tömbökben,pl a mai Magyarország határai mellett lévő falvakba értem,ezáltal is kedvezőbb határt kaphattunk volna,magyarán nagyobb lehetett volna így a mai Magyarország.
2014. okt. 20. 21:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Azért, mert munkaerő nélkül maradt volna az ország.Ez pedig politikai öngyilkosság lett volna, bármilyen vezetés számára.Továbbá nem hiszem, hogy a dualista berendezkedés ellenére Bécs ezt tétlenül nézte volna.
2014. okt. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Illetve miért nem élt ezzel a lehetőséggel,egyáltalán megtehette volna-e ezt?
2014. okt. 20. 21:51
 3/8 A kérdező kommentje:
értem és köszönöm a gyors választ,de a bukovinai székelyeket is ide tudta telepíteni,csak őket elhibázta mert szórványosan telepítette le őket az állam.
2014. okt. 20. 21:52
 4/8 anonim ***** válasza:

Mert nem tudták előre, hogy Trianon lesz kb...


Osztrák-magyar virágzó monarchia volt, ráadásúl több kisebbségi (horvát, stb) segített nekünk anno 1848-ban az osztrákok ellen. A 13 aradi vértani közül is több horvát stb. Így elvileg baráti viszony volt

2014. okt. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
értem egyébként erőszakkal lehetett volna-e telepíteni?És csak a falvakat értem ez alatt.
2014. okt. 20. 22:03
 6/8 anonim ***** válasza:

kérdező, tudod és átérzed egyáltalán, mit jelent a "telepíteni"? Az 1920 előtti magyar politika sem a fényes emlékek közé tartozik, de annyira nem volt ostoba, hogy telepítés, mint lehetőség felmerült volna számára. Számos megtörtént esemény mutatja, mennyire nem vezet sehová, mennyire nem felejtődik, és mennyi problémát okozhat, ha szerencsétlenül és önkényesen kezeljük.

De a valójában felvetett kérdés egy lehetetlenség. Miért gondolta volna a korábbi magyar politika (vagy egyáltalán bárki), hogy lesz Trianon, és ilyen lesz. Miért gondolta volna a korábbi magyar politika, hogy kedvezőbb határokat húznak a nagyhatalmak számunkra, ha a magyarság egy tömbben lett volna? Hiszen megtehette volna a felvidéken, de nem tette.

2014. okt. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérdező!


1. Miért tette volna? Ez a etnikai "tisztaság" szemlélet. Magyarországon csak a 20. század második felében kezdődött. Addig tudtak a nemzetiségek együtt élni, és a most szidott multikulturalizmus sokszínű gazdagságnak számított.


2. Nem készült senki se egy vesztes világháborúra.


3. Magyarország akkor még feudális rendszer volt, tehát a föld a nemesség tulajdona volt. Lehetelen és értelmetlen lett volna a magyar nemességet elszakítani a tulajdonától.


4. Egy ország integrációs célja sosem a autonóm területek kialakítása, hanem a domináns nemzetiség kiterjesztése.


5. A kitelepítés egy nemi erőszak a saját nemzeteddel szemben. Én bukovinai székely közösségben élek Tolna megyében. A székely hagyományban a kitelepítést tragédiaként élik meg. Úgy emlékeznek meg róla, mint mi 56-ról. Bukovina az őshaza. Ráadásul a hagyomány szerint oda vissza kell térni.


SZóval kérdező, szerintem nem jól látod a világot.

2014. okt. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddig érkezett válaszokat,utolsó a magyar állam a bukovinai székelyeket nem erőszakkal telepítette be a kárpátmedencébe hanem behívta őket ide,csak a probléma az volt hogy szórványosan telepítette le őket,a nemezetiségiek által egy tömbben lakott területekre.
2014. okt. 21. 16:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!