Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok a fidesz hű, új...

Mit gondoltok a fidesz hű, új Nemzeti Punkzenekarról?

Figyelt kérdés
[link]
2014. okt. 18. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:
nem hallottam még róla. Miből lehet tudni, hogy fidesz hű, és mondjuk nem jobbikos?
2014. okt. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hírcsárda jellegű hír
2014. okt. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

ma 16:22


pl: Ákos

2014. okt. 18. 18:16
 4/8 MolotovPunk ***** válasza:

Hát én egy időben sok punk helyen megfordultam meg éltem is abban a kultúrában és el kell mondjam a Punkok többsége vagy alapból rendszer ellenes volt,vagy pedig nagyon bal oldali volt.

Az igazi Magyar Punk zenék ott kezdődnek,hogy CPG,FürgeRókaLábak,Auróra,HétköznaPI CSAlódások és még sorolhatnám a nagyokat.


Itt egy régi szám az egyik jó zenekartól:

http://www.youtube.com/watch?v=vZVcs_8wO_w

2014. okt. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 MolotovPunk ***** válasza:

Amúgy Ákos mióta Punk?Sosem volt az.

Látom sokan nincsenek itt tisztában a Punk mozgalommal...

2014. okt. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ettől még ő a tagja.
2014. okt. 18. 18:43
 7/8 MolotovPunk ***** válasza:

Oké,elhiszem,de ettől függetlenül a balos és sima rendszer ellenes punk zenekarok ki fogják röhögni ezeket.

Elolvastam a dalszöveget is,de akkora propaganda van a fid és Kdnp mellett,hogy nagyon gáz...A tartalma is gyenge.

Az USA pedig magasról tesz rá,miket írnak róluk.Főleg ilyen kormány propaganda dalszövegben.

Továbbá kíváncsi leszek arra,hogy megütik e azt a színvonalat zenében és tartalomban,amit az igazi Punk zenekarok évek óta bizonyítanak és tudnak.

(Mellesleg ez a jenki szidalmazó szöveg eddig nulla volt.)

2014. okt. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Fingkirály ***** válasza:

Kései hozzászólás, de az eredetileg Nagy-Britanniában kialakult punkmozgalom az akkor fennálló konzervatív közép/jobboldali rendszer ellen lázadó, értelemszerűen anarchista/kommunista jellegű valami volt.


Inkább demokratikus vagy baloldali jellegű országokban a punkmozgalom viszont nem meglepő módon nacionalista/jobboldali témákat feszegetett, pl az első VALÓBAN punknak mondható magyar punkzenekar, a CpG is erősen jobboldali beállítottságú volt. Egy anarchista vagy kommunista, jenkiző punkzenekar a Kádár-rendszerben akkora mainstream sztár lett volna, mint a ház.


És igen, a hetvenes években, a nagyon radikális punkok között voltak szélsőjobboldali, sőt egyenesen náci punkok is. Később ők megunták, hogy mindig összekeverik őket a büdös komcsikkal (akiket amúgy mélységesen megvetettek, és sokszor össze is csaptak velük), így lenyírták a tarajukat kopaszra, vörös helyett fehér fűzőt dugtak a bakancsukba, és elkezdték magukat "bonehead"-nek nevezni.


Aztán valamiért a bonehead meg a skinhead szavak is összemosódtak, és mostmár inkább hívják őket szkinhedeknek, holott az eredeti skinheadek füves raszta jamaikai bevándorló britek voltak, akik főleg ska zenét toltak, ellene voltak mind az anarchiának, mind a szélsőjobbos náculásnak...

2016. júl. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!