Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a különbség a cigány és...

Mi a különbség a cigány és roma szó között? Akik ebbe a csoportba tartoznak, melyiket használják?

Figyelt kérdés

Egy korábbi kérdésemhez egy illető írta, hogy a roma szót használjam, mert a másik sértő.

Tudtommal a roma egy új keletű szó, régen csak a cigány létezett. Így a mai napig használjuk a cigánykerék, cigánypecsenye, cigányzene stb. szót, ami nem sértő.


Kérek minden válaszolót hogy objektívan válaszoljon, se a bűnözős, se a rasszista témára most nem vagyok kíváncsi.


2014. okt. 16. 11:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
51%
Valami regény nemzetközi nagy kongresszus határozta el, hogy a cigányság teljes elnevezésére a roma szót használják. Ugyanis ez minden nyelvben igy ugyan azt jelenti. Csak gondold végig. Franciául gitan az elnevezés spanyolul is az de kiejtve az egyik zsitan a másik hitan. Angolul gypsi. Van egy olyan kozos szo amely most minden nyelven ugyan azt jelenti. De az adott nyelvben meg áradt azert hivatalosnak minden mas elnevezés is.
2014. okt. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

"A roma pedig az etnikum saját nyelvén való kifejezés. Így hívják magukat a saját nyelvükön a romák. "


Hát ők így egészen biztos, hogy nem hívják magukat. Rom jelenti a cigány férfit, romni pedig a nőt. Szar volt a romani tanárod.

2014. okt. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
76%

"1989-90-ben egy öreg cigány embert nem tudtam, hogy nevezzek meg a jelenlétében, általános tartalmat akarva kifejezni. Elkezdtem romázni, amikor pár perc után azt mondjta nekem az öreg: Ne tessék engem romázni! Ha a dédapám, a nagyapám és az apám is cigány volt, mi lehetnék én? Hát, cigány. Nyugodtan hívjon így! Nem sértés ez nekem."



[link]

2014. okt. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Hogy a szövegértéssel baj van a magyar diákok eseteben azt a PISA tesztek eredménye jól mutatja. De alá a fent említett Wikipédia hivatkozás nem jelent akkora nagy megerőlteté
2014. okt. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
81%

nincs roma, csak cigány. ez lenne a pontos kifejezés, ők is ezt használják.

csak a finomkodónak látszani akrók lökik a roma kifejezést, de tudjuk, hogy az csak álca.

2014. okt. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg a roma szót illene használni, mert a cigány negatív töltésű. De ezt csak valami nagyokosok eldöntötték. Nem a cigányok kérték ki maguknak, hogy ne így hívják őket. Ez kb. olyan, mint USA-ban egy ideje már nem lehet azt mondani, hogy néger, hanem azt kell használni, hogy afro-amerikai.

A hétköznapi nyelvben, életben meg szerintem mindegy, melyiket használod, mindkettőt lehet mondani normálisan és bántóan is a helyzettől és a szövegkörnyezettől függően.

2014. okt. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Sok cigányt ismerek, mindegyik azt mondja magáról, hogy cigány, egyik se romázza le magát.

-Mi, cigányok így, meg úgy ...

-Nálunk, cigányoknál ez és ez ...

-Az xy is cigány, mint én ...


Szvsz mindig a szövegkörnyezetet kell nézni.

2014. okt. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

A kérdés kiirója igy tette fel a kérdést-Akik ebbe a csoportba tartoznak, melyiket használják?

tehát aki válaszol jó lenne,ha jelezné,hogy ebbe a csoportba tartozik e.

mert igy csak elbeszélünk a fejük felett...

2014. okt. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
51%
Minden cigány roma, de nem minden roma cigány. Ez egy téves gyűjtőnév a barnabőrűekre. Legújabb kutatások bebizonyították, hogy a zsidók a legközelebbi rokonaik, ezért sem szereti sok cigány, ha leromázzák, mert a romák közé tartoznak a cigányok számára alantas népcsoportok.
2014. okt. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Én egy cigányt sem ismerek, aki romázna.
2014. okt. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!