Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek liberális vagyok,...

Szerintetek liberális vagyok, ha nem, akkor mi?

Figyelt kérdés

Azt tartom a legfontosabbnak, hogy az ember had csinálja azt, amit akar, ameddig másnak kárt nem okoz vele. E miatt támogatom a melegházasságot, a marihuána legalizálását, pedig se meleg nem vagyok, se füvet nem szívtam sosem. Gazdaságpolitikából a piacversenyt tartom a legfontosabbnak és a minél kisebb állami szerepvállalást.


Idegesít ez a szerezzük vissza Nagy-Magyarországot, amúgy se fogjuk visszaszerezni, tartsuk tiszteletben más ország területeit.


Eu párti vagyok, bár egy kis átalakítás azért jó lenne!


Viszont elismerem, hogy van cigány bűnözés!


Az Európába bevándorló, integrálódni nem tudó arabokat és afrikaiakat úgy kivágnám Európából, mint a huzat.


Egy barátom azt mondta, hogy nem vagyok liberális, mert aki az, az védi a cigányokat meg a multikultúrát, de én ellene vagyok.



2014. okt. 15. 16:11
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
nem feltétlenül kell mindig beskatulyázni magunkat ilyen bal és jobboldali, illetve konzervatív és liberális identitástudatba. Vegyes ideológiai elemek vannak a gondolkodásodba, nincs ezzel semmi baj. Bár szinte semmilyen téren sem értek veled egyet, de különbözőek vagyunk
2014. okt. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%

"Viszont elismerem, hogy van cigány bűnözés! "


Nem vagy akkor liberális, ők a cigányokat védik. Amúgy minden soroddal egyetértek.

2014. okt. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, hogy centralista vagyok.
2014. okt. 15. 16:39
 4/10 anonim ***** válasza:

Valamiben liberális, valamiben nem.


Én például ellenzem az egynemű házasságot, de a fegyvertartást liberalizálnám, habár nem olyanra, mint az amerikai, de a jelenleginél szabadabbra.

2014. okt. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Liberális vagy, a barátod meg hülye.
2014. okt. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%
A melegházasságot nagyon gyorsan felejtsd el, mert ez elmebeteg ötlet és a marihuána legalizálást csak orvosi célokra kéne bevezetni, mert rengeteg betegségre gyógyszer és kezdeti stádiumban amikor a gyógyszert készítik belőle nincs pszichoaktív hatása. Amúgy tényleg liberális vagy csak nem radikális/szélsőséges.
2014. okt. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Jaj, fegyverliberalizmus, ez kimaradt. Én is nagyon támogatom, Finn vagy Svájci mintára.
2014. okt. 15. 17:58
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem jobboldali liberálisnak tűnsz.

A haverod meg tipikus birkának.

2014. okt. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nincs "tiszta" ideológiával rendelkező ember, sokan vannak sajnos ebben a tévedésben. Jó érzés persze, ha az ember egy csoport tagja tud lenni, de sajnos ilyen téren ez nem igazán megoldható, csak akkor, ha az ember kompromisszumokat köt a saját elképzeléseivel kapcsolatban.


Az általad leírtak is nagyon vegyesek, hiszen egy alapvető ellentmondás van a saját leírásodban is, ezt valószínűleg te nem érzékeled, de ezzel nincs semmi baj. A liberális eszme alapköve az emberi szabadságjog, illetve annak előtérbe helyezése, azonban hiányzik az egyenlőség elve a gondolatmenetedből, hiszen a bevándorlóknak máris nem adnál egyenlő jogokat. Ha a szabadságjogok lennének előtérben, akkor megengednéd a bevándorlóknak, hogy maguk döntsék el, hogy integrálódnak-e vagy sem, hiszen ez az ő döntésük. Ez a vonás egyébként a fasiszta eszmékre hajaz (nehogy ezt sértésnek vedd, pusztán azt mondom, hogy ez az elem, mármint a népek hierarchiába állítása ott jelenik meg), emiatt semmiképp sem mondanám liberálisnak az ideológiádat.

2014. okt. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A szabadságjog része a liberális eszmerendszernek, az egyenlőség már nem. Az a baloldali értékrend alapköve.

Kifejezetten sok, szocáldarwinista eszme is a liberális világnézetekhez van sorolva.

2014. okt. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!