Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mégsem annyira titkos a szavazás?

Mégsem annyira titkos a szavazás?

Figyelt kérdés
[link]
2014. okt. 15. 06:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem, min lepődtél meg? Mit gondoltál, miért lehet (kell!) a közmunkáért a minimálbér felét!!! (sic) fizetni. Így van a törvényben. Aki képes olvasni, pontosan tudja a kezdetektől fogva. Ha a közmunkások csak feleannyit tennének, mint amúgy a a lusta munkások, akkor a köz ragyogna. De nem ragyog, mocskos.

És az emberi elme fantáziája határtalan. A szavazásból is képes bohózatot csinálni, minden ellenőrzés dacára.

2014. okt. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Tharos ***** válasza:

Szokták mondani, hogy a magyarok nagyon kreatív népség.

Hát tényleg azok. :D

2014. okt. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem újdonság ez: mindig, minden választás előtt volt szavazatvásárlás. Csak mindig másképp. Valamikor ez tényleg vásárlás volt, a cigányok, csövesek, alkoholisták kaptak egy tál ételt vagy némi pénzt, aztán tudták, hová kell húzni az ikszet. Volt, hogy utaztatták őket: az aktivisták járták a szegénysort, buszra rakták a népet, azt' mentek szavazni. Mára már nem is kell pénzt költeni a szavazatvásárláshoz, mert lehet fenyegetni is. Van, ahogy így oldják meg, máshol nem akarnak nagy balhét, ezért csak megígérik a cigányoknak, hogy ha nem jó helyre szavaznak, nem lesz közmunka. A tanulatlan, analfabéta cigány meg úgysem tudja, hogy tényleg ellenőrzik-e, hová ikszel.

A munka persze nem annyira vonzza őket, a lényeg a pénz. Ha van közmunka, van pénz, a havi 50 ezer a segéllyel együtt már elég vagy egy hétig is borra, cigire, játékgé... Ja, arra nem. Vagy nem hivatalosan. Ez pedig maga a Kánaán.

2014. okt. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Jó, csak itt nemrégiben egyik hozzászóló arra hivatkozott, hogy szavazatvásárlás vagy fenyegetés biztosan nincs, hiszen hogyan is ellenőriznék ki kire szavaz?


Hát így...

2014. okt. 15. 14:59
 5/5 A kérdező kommentje:
Mellékesen jegyezném meg én nem csak közmunkásoktól hallottam már ilyet, hanem közalkalmazotti státuszban dolgozó állami alkalmazottól és Fidesz tag tulajdonában lévő vállalkozás (KFT) alkalmazottjától is, hogy megkérik kire szavazzon. Sőt iskolai tanárokkal is fordult már ilyen elő.
2014. okt. 15. 15:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!