Magyarország a szövetségesek oldalára állva tárgyalás útján visszakaphatta volna az elcsatolt területeket?
Igen, de nem az amikkal kellett volna lepaktalni hanem barmenyire is faj az oroszokkal mint ahogy a mostani keplet is fest...
Az adott helyzetben a kommunizmust sem tudtuk volna kivedeni, csakhat vezetoink nem tudtak hogy megalapodas szuletett mar Teheranban....es kelet europa orosz erdekszfera....
Úgy konkrétabban miféle tárgyalásra gondolsz? Ami volt, az Teheránban történt. Oda négyen voltak hivatalosak, a többi nem számított, hol áll.
Egyébként semmiképp nem kaphatta volna vissza. Kivéve, ha valamelyik nagyhatalomnak ez érdekében állt volna. Történetesen Észak-Erdély vonatkozásában volt olyan érdek. A Szovjetunióban. Ők ugyanis jóváhagyták volna a korábbi (bécsi) döntést, ha Magyarország nem lép hadba, vagy csak kényszerre. Ez a Szovjetuniónak azért is jó lett volna, mert hivatkozhatott volna erre, amikor Moldávia bekebelezését szóvá tették.
De hát a dolgok másként alakultak.
Na figyel
kik csatolták el a területeket?
kik nem adták vissza?
ki adta volna vissza?
politikában szerelemre vagy érdekekre játszanak?
ha a törökök mellé állunk akkor talán együttes erővel eljuthattunk volna a francia határig. Minimum a német határig. Akkor nem megszállóként hanem szövetségesként lettek volna itt és nekünk is jut a zsákmányból ugyan így a területeket is visszakaphattuk volna ha az oroszoktól kérjük mint ahogy a nácik is visszaadták ső az eu nak is megszabhattuk volna feltételként hogy akkor csatlakozunk ha mondjuk erdélyt visszaadják.
Kérdező, ha az a pár száz év nem számít, akkor nincs közünk. Ha a(z egyetlen) szomszéd nagyhatalom nem számít, akkor sincs. Ha a kereskedelmi lehetőségek és célszerűségek nem számítanak, akkor sincs.
De ha mégis számítanak, akkor van közünk. Csak nem olyan, mint amit ma a hivatalos nézet erőltet.
Ha sikerült volna valamiféle ellenállást mutatni a németekkel szemben, akkor egészen más pozícióból indulhattunk volna a II. világháború utáni béketárgyalásokon. Lásd a románokat: időben átálltak a szövetségesek oldalára, ezért visszakapták a bécsi döntésekben elvesztett területeket. Csak itt, kis hazánkban akkor is az volt a lényeg, hogy tövig benyaljunk az éppen aktuális kedvencünknek, jelesül a Harmadik Birodalomnak.
Azt kár is remélni, hogy a sokat emlegetett Nagy-Magyarország helyreállt volna. Ahhoz már az I. világháborút is a "jó" oldalon kellett volna vívnunk. Arra viszont lett volna esély, hogy a bécsi döntésekben megkapott területek egy részét vagy egészét megtarthassuk. Naivitás ugyanis azt hinni, hogy akár a britek, akár az amerikaiak különösebben foglalkoztak az itteni etnikai viszonyokkal. A legkevésbé sem érdekelte őket, hogy mennyire voltak igazságosak a Párizs környéki békék.
A keleti blokkba tartozást pedig nem tudtuk volna elkerülni. Már a teheráni konferencián eldőlt, hogy Magyarországon a szovjet hadsereg fog hadműveleteket végezni és a háború után az ő érdekszférájukba fogunk tartozni. Ezen csak az változtathatott volna, ha a jugoszlávok módjára önerőből űzzük ki a németeket az országból, de ahhoz kicsit több önállóságra lett volna szükség. Nyugati segítségre akkor sem számíthattunk volna, mert a status quo felborítása senkinek sem állt volna érdekében.
"Magyarország sohasem tartozott a keleti kultúrához."
Ez meglepő, tekintve, hogy keletről kerültünk ide. Az, hogy mára részben szláv - germán, stb. vérűekkel keveredtünk, ehhez semmi köze, a magyar keleti eredetű nép.
"Ellenséges országnak tekinthető a mai napig."
Milyen értelemben? Ki szerint?
De a kérdéshez:
"Kedvezményezett helyzetben lettünk volna." Ha a nagyanyámnak töke lett volna, ő lett volna a nagyapám.
Voltak ilyen próbálkozások a Kállay - kormány és mások részéről, csakhogy számolni kellett Hitlerrel, aki, ha komolyan felmerül az átállás, azonnal megszállja hazánkat. Talán nem kell ecsetelni, mivel járt volna ez - feltételezve egy '41 - '42 - es megszállást - a zsidóság szempontjából. A szövetséges bombázások is korábban és erőteljesebben kezdődtek volna meg. Ne feledjük '38 - tól Németország szomszédos állam volt, semmibe nem került volna megszállni minket, erre csak '44 - ben került sor - utolsóként szállt meg minket Hitler. Sokan reménykedtek egy angolszászok általi balkáni partraszállásban - nem került sor rá.
Egyszóval voltak ilyen próbálkozások, hozzá nemértőknek meglepőt írok: Horthy alapvetően angolbarát politikus volt, kényszerhelyzetben kellett manővereznie. Ha egy mód lett volna a szövetségesek oldalára állni, megtette volna.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!