Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan képesek egyesek a...

Hogyan képesek egyesek a Holokauszton MÉG MINDIG fennakadni?

Figyelt kérdés

Egy szörnyű döntés volt, igazságtalan, zsidóellenes, de csak VOLT.


Miért kell még mindig azt gajdolni, hogy adjanak még több kárpótlást? Nem veszik észre az ilyen "nagy antifák", hogy ez lassan 70 éve történt??


2010. jan. 22. 20:41
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
Tudod csak az a baj hogy az amerikaiaknak azért kellett bombázni magyarországot mert a németek megszállták és utánpótlás vonalnak használták.Magyarország miért lépett be a háborúba a németek oldalán? Köszönöm Horthy!
2010. jan. 23. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:

"Magyarország miért lépett be a háborúba a németek oldalán?"


talán azért mert kib@sztak velünk az 1. vh ba????????

nem rémlik vmi?????????

jó reggelt


te gondolom még a célkeresztet is rajzoltál volna nekik

hova dobják a bombáikat


de kurv@ kíváncsi lennék mit szolt volna amerika ha Magyarok bombázzák a civil lakosságot mondjuk NewYorkban


de nekik lehet b@sszák meg te meg olyan hülye vagy

2010. jan. 23. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:

"talán azért mert kib@sztak velünk az 1. vh ba??????"


- Persze; nem hagytak minket nyerni. Ha ez kib@szás, akkor az...

2010. jan. 23. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:

"hogy ne fordulhasson elő még egyszer"


- de hiszen az EU-ban vagyunk, demokrácia van, akkor hogyan fordulhatna elő ilyen (egyáltalán honnan tudjuk, hogy pontosan mi fordult elő, ha az esemény nem kutatható?)



"Gyermekeik és (déd)unokáik számára pedig "közvetlen" élmény."


- na hagyjuk már...



"a holokausztot évente 1x h ha hallottam"


- igen, és szabad kérdeznem melyik országban élsz???



"ez a kérdés egy hatalmas öngól szerintem a kérdésfeltevőnek"


- de hiszen én csak kíváncsi voltam, hogy akik Trianont oly szívesen elfelednék azok hogyan állnak pl. a Holokauszt kérdéséhez. Azt nem lehet elfelejteni? Csak magyarokat ért sérelem nem lehet sohasem aktuális?

2010. jan. 23. 08:33
 25/39 anonim ***** válasza:
A betelepítésekkel indultunk el a Trianon felé vezető úton, és ez a Habsburgok hibája. Semmirevaló népeket telepítettek Erdélybe és a Felvidékre.
2010. jan. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 bumbi02 ***** válasza:

"a holokausztot évente 1x h ha hallottam"


- igen, és szabad kérdeznem melyik országban élsz??


itt magyarországon:)) de csak töletek hallok a holokausztról


aki meg lehülyézett és ajánlotta h nézzek utána már h mennyi magyar élt ott stb... higyjétek el hogy nem tnap este álmodtam ezt meg..


[link]


ugy néz ki mégse hülyeségeket mondtaM? valószinü


[link]


az etnikumok ugy viszonyultak hozzánk mint mi a habsburgokhoz... mi saját kormányt akartunk, saját államnyelvet, önkormányzatokat stb a habsburgoktól, ők is ugyanezt akarták csak nem vették észre Kossuthék... mi elszakadtunk végül a habsburgoktól, akkor a románok, szlovákok, horvátok nem szakadtak volna el tölünk? ne nevetessetek

2010. jan. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:

"az etnikumok ugy viszonyultak hozzánk mint mi a habsburgokhoz... mi saját kormányt akartunk, saját államnyelvet, önkormányzatokat stb a habsburgoktól, ők is ugyanezt akarták csak nem vették észre Kossuthék... mi elszakadtunk végül a habsburgoktól, akkor a románok, szlovákok, horvátok nem szakadtak volna el tölünk? ne nevetessetek"


De mi szuverén állam voltunk, a szlovákok például sohasem voltak azok, őket is telepítették vagy beszivárogtak. A horvátokat meg lehet érteni, ők államalapításkor nem tartoztak hozzánk. Na de Erdélyben csak azért lett egy rakás román, mert betelepítették őket. Ez nem lehet ok arra, hogy akkor ez a terület az övéké, amikor az már a magyar korona része volt még jóval a román állam létrejötte előtt. Nem gondolod, hogy ilyen alapon egész európát szét lehetne darabolni?

2010. jan. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
Azt a kérdést vagy egy hónapja írták ki, azóta ezen gondolkoztál?
2010. jan. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 bumbi02 ***** válasza:

nem ezen gondolkoztam csak mielőtt megirok vmit utána nézek...

hiába voltunk mi szuverén állam... a horvátok, szlovákok és románok bizonyos területeken döntö többségben voltak.. 1848as forradalom idején is meggyült a horvátokkal is a bjaunk meg a székelyekkel is.. (tisztába vagyok azzal h szlovákia déli részét csak magyarok tették ki akkoriban és még ma is sokan élnek ott)

de horvátországban és romániában kevés magyar élt.. erdélynek csak a délkeleti csücskében volt egy nagyobb magyar lakta terület horvátországban meg 1,6 millió horvát mellett 100ezer magyare volt csak...

akkoriban indult meg a nacionalizmus és előbb utobb követeltek volna maguknak bizonyos jogokat h ha nem is függetlenséget... kossuth politikájával is ez volt a baj, hogy teljesen kihagyta belőle a nemzetiségeket és inkább magyarositani akart de nem vette figyelembe hogy magyarország lakosságának csupán 36%a volt akkor magyar..

2010. jan. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
Horvátország ha jól tudom elég nagy jogokkal rendelkezett közvetlenül trianon előtt. még a bécsi országgyűlésre is küldhettek képviselőt.
2010. jan. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!