Miért akar mindenki nyugati béreket Magyarországon?
Csak azt mondjátok el nekem, hogy az itthon miért lenne előnyös, ha a multik kinti béreket fizetnének? A szabad verseny miatt rövid időn belül a bérleti díjak felmennének 100 ezer forint fölé, a lakásvásárlás több tízmilliós nagyságrendű lenne garzononként, és a magyar munkahelyek, amiknek nincs globálisan 100 milliárd euró bevétele nem tudnák fenntartani a versenyt azzal, hogy a multik 250 ezer forintot fizetnek az operátoroknak, majd egy nyögvenyelős államcsőd közeli helyzetben az aktuális kormányt szidva az infláció kiegyenlíteni a dolgokat, ha csak nem bevezetik azt a rendszert, hogy a multi a kinti fizetések x%-át fizesse ki, mert ebben az esetben lenne egy olyan réteg, ami "gazdag" (akkorra már átlagos életszínvonalú) multimunkás, és egy olyan réteg, ami koldul az utcán, a fizetés függene a cég székhelyétől, arról nem is beszélve, hogy sok multi kivonulna, ami elég meredek lenne egy olyan helyzetben, amikor a munkahely hiány még mindig probléma.
Persze lenne pár dolog, mint pl. az élelmiszer, aminek az ára megmaradna, de ezeknek annyi az értéke és kész, de a nem kőbevésett árú szolgáltatások az egekbe szöknének, és végül ugyanúgy nullára jönnénk ki hónap végén. Angliában sincs kolbászból a kerítés, tömegszállások, sppórolások, stb., oda leginkább a kalandvágy miatt mennek, vagy azért, hogy hazaküldjék a pénzt.
Szóval, ez az amit igazán akartok? Ez egyszerűen nem így működik, és már csak az ilyen hülye ötletek erőltetése miatt is kiráz a hideg a jobbiktól.
"Nem akarom a világod összetörni, de itt Győrben már most is 100.000 -től felfele van az albérlet. Pedig főleg audisok, meg audis beszállítók összeszerelő munkásai veszik ki."
Nem törtél össze, én garzonról beszélek. De azalbérlet drágulása megfigyelhető, hogy milyen méreteket ölt, amikor az emberek versenyeznek, most ezt képzeld el nagyobb fizetésekkel, és meg is kapod a dupláját az eddiginek.
"Tudod mi az érdekes? Ennek ellenére mégis özönlenek ide az emberek. Nem egy-ketten. Ezrek. Családostul. Azért mert ahonnan ide költöznek ott meg semmit se keresnek. Hiába 30 az albérlet, de a semmiből 30 -at se fogsz kifizetni."
Szerintem ez így van rendjén, oda kell menni, ahol munka van.
"Ruccanj át egy kicsit Ausztriába. Lehet bizonyos dolgok drágábbak, de a színvonal is magasabb. Jobb hőszigetelés - hoppá, spórolni is lehet a pénzzel - fa ablakok, nem műanyag, normális autók - mi itt az ő kidobott autóikkal közlekedünk - rendes ruhák, nem feltétlen a legvacakabb kínai és sorolhatnám. "
Mi Magyarországról beszélünk még mindig, ami külföldön van, az nem működne itt. Sza.rból nem lehet várat építeni, röviden.
"Hiába a drágaság, mégis színvonalasabb életet élnek az emberek. "
Persze, de ezt még hányszor kell leírnom. De ez az ország fejlettsége miatt van, viszont egy ottani gyári munkás szintúgy nem fog palotát venni, mint itt, de itt Magyarországon mindenki azt akar, csak a következményét nem veszik figyelembe, hogy "mi lenne, ha". De a kérdésemben leírtam, azokra még nem írt senki semmit, csak nyugati országokat hoznak elő, hogy hű nekik működik.
"A vanból lehet gazdálkodni. Elhatárolni, felosztani, befektetni, kitartó erős dolgokat megvenni. A nincsből nem lesz soha semmi. "
Pont erről van szó.
"Létezik triviális válasz, a triviális kérdésre: mert az árak már nyugatiak."
Ezt honnan vetted?
Tessék, mutass nekem egy garzont, amit megvehetsz másfél millió forintért, és akkor hiszek neked, hogy nyugati árak vannak. De okosabb, ha el is olvasod a kérdés magyarázatát.
"Azért te tökkelütött, mert a magyar termelékenység 75%a nyugatinak a bérek viszont csak 20%a. Ha ezt nézzük akkor a nyugati bérek 75% lenne a normális."
Magyarország GDP: 125660
Ausztria GDP: 394868
Magyarország:Ausztria = 1:3.14
Magyarul ha ausztria a 100%, mi nagyjából 31% vagyunk, de gondolom utánanézni luxus.
végülis nem mond hülyeséget a kérdező
kifejti, hogy hiába emelik a fizetéseket, az sok mindent magával rántana (lakás,lakhatás) és kb ugyanott lennénk
az életszínvonal emelése az már más,több mint egyszerű fizetésemelés,összetettebb
azt kellene valahogy emelni
"Nem törtél össze, én garzonról beszélek."
Megnyugodhatsz, garzont se nagyon lehet itt találni olcsóbban. Sőt lassan semmit sem.
"Mi Magyarországról beszélünk még mindig, ami külföldön van, az nem működne itt. Sza.rból nem lehet várat építeni, röviden."
Éppen a nyugati bérekről tettél fel kérdést és az nyugaton van. Éppen mint Ausztria.
""Hiába a drágaság, mégis színvonalasabb életet élnek az emberek.""
"Persze, de ezt még hányszor kell leírnom. De ez az ország fejlettsége miatt van, viszont egy ottani gyári munkás szintúgy nem fog palotát venni, mint itt, de itt Magyarországon mindenki azt akar, csak a következményét nem veszik figyelembe, hogy "mi lenne, ha". De a kérdésemben leírtam, azokra még nem írt senki semmit, csak nyugati országokat hoznak elő, hogy hű nekik működik."
Hidd csak el, ha a vállalkozások és az ott dolgozók termelő képessége olyan lesz, hogy nyugati béreket lehetséges kifizetni akkor az éppen azt is fogja jelenteni, hogy átalakul a költések szerkezete is. Ez hozza magával a fejlődést, semmi más.
Szerintem nem akar itt mindenki palotát, de hát kinek mi a palota. Aki panelba lakik - én is ott laktam 10 évig - annak egy rendes családi ház már palotával egyenértékű.
Annyiból szerencsés helyzetben vagy, hogy ha már nagyon sokallod a béreket mindig tudsz elmaradottabb helyre költözni az országban ahol alacsonyabb a színvonal. De nem csak a béreké, mindené. Az emberek általában mégis fordítva törekszenek.
"Éppen a nyugati bérekről tettél fel kérdést és az nyugaton van. Éppen mint Ausztria. "
Igen, de mi arról beszélünk, hogy Magyarországra hogyan lehetne ráhúzni a nyugati béreket, és ez nem úgy megy, hogy "na, nyomtassunk még pénzt". Szóval nem kell nyugati országokkal példálózni, mert nem róluk van szó, csak a nagyobb fizetésről Magyarországon.
"Hidd csak el, ha a vállalkozások és az ott dolgozók termelő képessége olyan lesz, hogy nyugati béreket lehetséges kifizetni akkor az éppen azt is fogja jelenteni, hogy átalakul a költések szerkezete is. Ez hozza magával a fejlődést, semmi más. "
Igen, ha olyan lesz, de ez nem úgy működik, hogy: Na, multi, fizessél többet, mert máshol többet fizetsz.
Ezt könnyebb elképzelni, hogy van egy kenyér, ami 1 forintba kerül. Neked van 2 forintod, ettől függetlenül nem fogsz tudni 2 kenyeret venni, mert csak 1 van. A pénznek ki kell egyenlítenie magát, és a termelékenységhez igazodnia. Kell egy "lefolyó", ami elszívja a pénzt (nagyobb bérek mellett ha nem nőtt a termelékenység a szolgáltatások, mint az albérlet, magyarul a kenyér ára a példában felmegy 2 forintra), ami kiegyenlíti az egészet, és 1:2 helyett 1:1-re jövünk ki ismét, inflálódunk.
Kérdező, nem akarom összedönteni a kártyaváradat, de:
Mellesleg: Én is laktam Győrben több albérletben. Amit 60k+rezsiért kapsz, ott garantáltan szar lesz a fűtés, hideg lesz télen és alig lesz meleg víz. Ha normális lakást akarsz, akkor 100-120k-nál kezdődik... és ez már így van 7-8 éve. Budapesten meg még ennél is húzósabbak az árak.
Ha van egy kis eszed, hasonlítsd össze az osztrák "minimálbért" ami 1000 euró az osztrák 600+rezsi eurós bérlettel, a magyar 65000 forintos minimálbért a magyar 120+rezsis bérleti díjjal. Mert a színvonal az ilyen árfekvésben hasonló csak.
Én sem azt mondom, hogy egyből 300k minimálbér kell, de éppen ideje lenne felnyomni 100k környékére, mert az ilyen alacsony bérezés konkrétan megöli a gazdaságot. Alacsony a GDP? Hát hogy a viharba lenne magas, ha az átlag magyarnak nincs vásárlóereje, ami pénzt megkeres, az is megy a bankoknak devizahitel törlesztőbe.
28: Ausztriában nincs is akkora különbség a szakmunkás és diplomás értelmiség fizetése között, mint itthon. Hasonlítsd össze az ottani medián és átlagbért, meg az itthonit. Egyre nagyobb az olló...
Nagyjából hasonló árak vannak, néhol több, néhol picit kevesebb, de meg lehet figyelni, hogy a városok külső környezetében is 475 eurót költenek (számlák nélkül), ami több mint kétszer annyi, amennyit én fizetek számlákkal együtt (ami nem mellesleg ausztriában 50 ezer forintra jön ki átlagban net nélkül).
Szóval ahogy nézzük, kifizetsz 475 eurót bérleti díjra, majd kifizetsz 185 eurót számlákra, így kijön 660 euró vagyis 198000 forint, és még nem ettél.
Amúgy ha szándékoznátok elolvasni amit leírtam, van, aminek nem változik az ára, mert annak annyi az értéke. Ha az infláció feltolná a kenyér árát 300 forintról 500 forintra, az kint ugyanúgy 1 euró lenne, de a fizetésed értéke csökkenne, vagyis a fizetésed értéke csökken, nem a termékeké, ettől függetlenül itt is meg ottis 1 euróért vennél kenyeret.
És ha elolvasnátok végre azt, amit eddig leírtam:
"Persze lenne pár dolog, mint pl. az élelmiszer, aminek az ára megmaradna, de ezeknek annyi az értéke és kész"
Ott van a kérdés leírásában.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!