Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem emelik fel annak a...

Miért nem emelik fel annak a rezsit, akinek nem tetszik a csökkentés és nem is akar vele élni?

Figyelt kérdés
Egyébként is nem igazán nyerő, hogy más pártok képviselői azzal érvelnek, hogy emelik a rezsit, ki akar így rájuk szavazni?

2014. szept. 29. 20:27
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
97%
Én benne vagyok, de az ÁFA is legyen 27 helyett 25%, mint ez előtt a kormány előtt. Szerinted te vagy én járunk jól egy év alatt. Tippelhetsz.
2014. szept. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 güris ***** válasza:
97%
Már megtették a csökkentés előtt,de annyira,hogy a szemétszállitás 500 ft-tal több lett.Bocs.Van róla csekk is.BOCS.A gáz dettó ugyan ez.Az áramnál képesek voltak 1ft megtakarítást beírni.Soroljam-juk-ják?EZT nem valami kétszinü pártember íta, hanem egy állampolgár.Bocs.
2014. szept. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
22%
Kérdező, ez az a helyzet, amikor valakit azért is szidnak, ha felemeli az árakat, mert az nekünk rossz, és azért is szidnak, ha csökkenti az árakat, mert az viszont az államnak rossz. Komolyan, mit akar a nép? Baj ha csökkentik, de az is baj, ha növelik? És ha marad? Az is baj?
2014. szept. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
96%
Mivel szólásszabadság van, ezért kijelenthetem, ha valami nem tetszik. Ezért nem bélyegezhetnek meg (most azt hagyjuk, ha mások ellen uszítok, meg egyebek, az más kategória). Ha a véleményem miatt részesítenek hátrányban, az olyan, mintha a származásom, vagy a vallásom miatt részesítenének hátrányban. Ha bevezetnék azt, hogy rezsiemelés annak, aki nem ért egyet, az már erősen diktatúra szagú.
2014. szept. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
91%

Hihetetlen, hogy nem értitek meg.


Van egy cég. A cégnek az ALAPVETŐ működéséhez kell valamennyi bevétel. Ezt a bevételt felhasználja:

- dolgozóinak kifizetésére

- karbantartás

- fejlesztés

- profit


Na most, jelenleg orbán azt csinálja, hogy erőszakkal csökkenti a cég árujának az árát, pedig az már eléggé úgy volt méretezve, hogy épphogy fedezte a fent felsorolt kiadásokat.

Ha a terméke árát a minimum alá csökkenti, akkor egyszerűen a gazdasági mutatója negatívba megy, ami a csődhöz fogja vezetni a cégvezetőt ha nem csinál semmit.

Mit próbál ilyenkor tenni a cégvezető? Csökkenteni a kiadásait -> vagy elküld pár dolgozót, vagy nem tart olyan sűrűn karbantartást, vagy nem fejleszt.

Mindhárom lehetőség erősen rontja a cég termékének minőségét, vagy a magyar gazdaságot (kirúgja az embereit)

Ennek eredménye vagy munkanélküliek, vagy áramkimaradások amik még nem jelenkeznek, de 1-2 év múlva már igen, vagy a jelenleg alkalmazott hálózat elöregszik ezért megint becsúszhatnak kimaradások.


Biztos, hogy mi járunk jól? A nagy fideszeseknél elkezdene szakadozni az áram, ők lennének először felháborodva és ordibálnának.

Pedig efelé haladunk. Gondolom ők se örülnének, ha orbán azt mondaná nekik, hogy adja fele annyiért a termékét, hiába nem éri meg akkor csinálni az egész vállalkozást, de akkor is...


Bankoknál már más a helyzet, ott eléggé nagy a profit%, viszont őket meg nem lehet megfogni állami szinten, mert fogja magát aztán emeli a számlavezetés díját. Aztán bizonyítsa be orbán, hogy nem a világgazdaság miatt tették.


Fogjátok már fel, hogy nem a rezsi a magas, hanem a fizetések. Nyugaton többe kerül a rezsi....mégse rinyálnak.

Az effajta kommunista állami beavatkozás akkor szokott előfordulni, amikor érdemi gazdaságfejlesztő tevékenységet nem tud véghez vinni a kormány. Márpedig egy csődtömeg a mostani.

2014. szept. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
96%
*hanem a fizetések alacsonyak
2014. szept. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
85%
Tőlem nyugodtan fizethet bárki többet. De ugy ne csökkentsék hogy idővel majd patkányok szaladgálnak az utcán mert nem lesz pénz a csatorna felújításra.
2014. szept. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
79%
Én is azt mondom, hogy hihetetlen, hogy nem értik meg. Hihetetlen és szomorú, hogy ennyi ostoba ember van az országban. Hiába, nem tanulhat mindenki gazdaságtant, pedig ahogy elnézem nem ártana a sok hülyeség helyett bevezetni. Bár az a kormánynak nem érdeke, hogy tanultak legyenek az emberek. Nem hiába olyan drága a legtöbb alapszak, illetve megduplázott képzési idejű az okj.
2014. szept. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Andizsuzsi ***** válasza:
93%

Nekem érezhetően csökkent a rezsim.

Viszont 7 éve nem kaptam béremelést, a bérem a garantált bérminimumot is csak kiegészítéssel éri el, évek óta nem kapok cafetériát. Nem, nem tetszik a rezsicsökkentés.

2014. szept. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 MolotovPunk ***** válasza:
96%

Rendkívül sötét és buta a kérdésed.

Vagy nagyon fiatal vagy,vagy csak szimplán csőlátó fityeszes kérdező vagy.

A rezsicsökkentés pedig nulla,ettől még nem fog egy család jobban élni.Mellesleg elértük azt,hogy most már családos emberek hagyják itt az országot,családjaikkal együtt...

Szerintem a fidesznek ez lesz a bukása egyébként,nem marad itt fiatal lassan.Szinte összes barátom kint él már külföldön.Vajon miért?Talán ennyire jó ez az orbanisztán?

Jó itt élni?Ha így folytatódik a kormány hazudozása,akkor pár éven belül csődbe fog menni ez az ország.

Mellesleg elvileg újabb megszorítások jönnek.

Nesze neked rizsacsökkentés...

2014. szept. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!