Akik azt mondják, hogy "valódi munkahelyek kellenek", tudnak akár csak egy példát mondani, hogy mit kéne tenni?
Valahogy üresnek érzem, hogy azzal dobálózik sok ember, hogy valódi munkahelyeket kellene teremteni. Ezek az emberek végiggondolják, hogy mégis milyen munkahelyre gondolnak? Mégis miből lennének fizetve ezek a kitalált munkások? Mert hogy ha egy munkahelyen már fel kell fedezni, akkor nem hinném, hogy nagy értékeket teremtne.
Bezzeg, ha mindenki fizetéséből levágnának egy mégnagyobb szeletet adókkal, hogy azt megkapják az "új munkások" megint háborgás lenne.
A valodi munkahelyeknek az az ismerve, hogy nem az allam "teremti" oket, hanem a versenyszfera.
Az allam ugy segithet, hogy kedvezove teszi a mukodesi kornyezetetet a cegek szamara, hogy azok beruhazzanak, munkahelyeket hozzanak letre.
Nagyon jó a kérdés. Mert ugyebár ha az egykori munkásőröket és azok gyerekeit elhelyezik BKV-ellenőrnek vagy közterület felügyelőnek, akkor az történik hogy a közpénzből kiadunk az eltartásukra több száz milliót havonta. Miközben eszméletlenül nagy hazafias hőstettük meg az cserébe, hogy megakadályozzák havonta egyszer hogy XY jegy nélkül utazzon, tehát kerestek 350 Ft-ot a közlekedési társaságnak. Így már csak a 99 999 650 Ft-ért (Kilencvenkilenc millióért) kellene nekik valami hasznosat tenniük a társadalom számára.
A kommunizmus is így működött és meg is bukott. Akkor is állást adtak mindenkinek, akkor is ha miattuk létrejött az a fogalom hogy kapun belüli munkanélküliség.
"akár csak egy példát mondani, hogy mit kéne tenni?"
Pl. úgy átalakítani a kis és közepes vállalkozásokat érintő adórendszert, hogy ne a magyar vállalkozók menjenek külföldre adózni, hanem a többiek ide.
Vagy valami értelmes programmal támogatni ugyanezeket, innovációra ösztönözni hogy piacképesebbek legyenek...
Nem közmunka meg gyártósori, betanított biorobot állások kellenek.
Hanem olyan állások, amit a középfokú, felsőfokú végzettséggel rendelkező emberek betudnak tölteni, magas hozzáadott értékű munkahelyek.
Az Állam teremtsen vállalkozóbarát, kiszámítható stabil gazdasági és jogi környezet.
drasztikusan csökkenteni kell az élőmunkát terhelő adókat és egyéb költségeket, nullához közeli mértékűre csökkenteni az adókat és járulékokat.
Induló vállalkozások kontrollált támogatása, akár kedvezményes hitelekkel is.
Adminisztráció leegyszerűsítése.
Vasszigorral lépjen fel a munkavállalói jogok védelmében.
Állam bácsi ne teremtsen munkahelyeket, de ne akadályozza tűzzel-vassal, hogy a piac vállalkozásokat, munkahelyeket teremtsen.
"tudnak akár csak egy példát mondani, hogy mit kéne tenni?"
A probléma dióhéjban ez: túl kevés a munkáltató és túl sok a munkavállaló. Meg lehet várni míg a "munkaerő-felesleg" kivándorol Ausztriába, Angliába stb. és vissza se néz de az kevesebb adófizetőt is jelent. SOKKAL kevesebbet.
Szóval kövezzetek meg de először is (különösen kezdő) vállalkozások számára kéne megfelelő táptalaj. Ez lehet pl. a turizmus, az oktatás fejlesztése (és erőteljes reklámozása nyugaton), hogy a tehetősebb külföldiek ide hozzák és itt költsék a pénzüket akár tanév alatt akár azon kívül. Szóval nem anyagi támogatásokra (meg adókedvezményekre) gondolok vállalkozások számára mert az megint csak állami pénzkiadás hanem olyan emberkék idevonzására akiknek van mit költeniük és akikből állami alamizsna és a munkavállalók feketéztetése nélkül is képes megélni egy magyar cég. Amely ugyebár munkahely is egyben (a gyengébbek kedvéért).
Szerintem ez lehetne egy megoldás. Ehhez persze olyan vállalkozókra is szükség van akik felismerik ezeket az új piaci lehetőségeket, valamint olyan államra amely tényleg a körmükre néz hogy nem e feketéztetnek még így is. És a megfelelő képzésekre (pl. vendéglátói) a leendő munkavállalók számára. És az iskolapadba visszaülni hajlandó munkavállalókra is.
"Adóparadicsom"-zónákat lehetne kijelölni Magyarország területén, amelyek nemcsak a hazai, de a külföldi befektetőket is vonzanának.
Luxemburg például az EU egyik motorja. És Offshore-paradicsom! Több, mint 600 ezer cég telephelye, pedig akkora város csak, mint Szombathely, vagy Tatabánya, vagy Szolnok!
Vaduz, Liechtenstein fővárosa! Igaz, hogy nem EU-tag, de az 5,000 (!) lakosú kisvároska 48 ezer cégnek ad otthont! Magyarországon meg tilos az ilyesmi, hiszen törvénytelen lenne, kötnek az EU-s szabályok! Akkor miért lehet ezt megtenni Luxemburgban?
A britek és a dánok kitalálták, hogy hogyan kerüljék meg az EU-s tiltásokat: bizonyos offshore-paradicsom-zónákat hoztak létre olyan területeken, amelyeknek nagy önállóságot adtak, kvázi félig független státuszt, és ezek a területek így kiléphettek az EU-ból úgy, hogy közben Nagy-Britannia és Dánia részei maradtak. A pénzügy pedig közös az anyaországgal!
Gondolok itt Jersey-re, Guernsey-re, a Faeroer-szigetekre és Grönlandra!
A többi EU-gyarmaton - így Magyarországon - tilos az ilyen tevékenység!
Pedig fellendíthetné a gazdaságot!
Köszönöm a válaszokat! Nem értem, hogy a hatodik válaszoló miért van felpontozva, hisz semmi építőt nem írt, csak elismételte a szokásos dolgokat.
Egyébként mivel fedeznétek a kiesést, ha minden vállalkozó adókedvezményt kapna? A vége az lenne, hogy mindenki bejelentené magát vállalkozónak és senki se fizetne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!