Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tanították történelem órán,...

Tanították történelem órán, hogy Recsken valójában egyetlen egy embert nem öltek meg?

Figyelt kérdés
A recski tábort Kövér László a náci haláltáborok elnevezése alapján "megsemmisítő tábornak" hívta Recsket, holott ott egyetlen egy embert nem végeztek ki, vagy gyilkoltak meg. Tehát ez az egész csak a vergődő, elnyomó hatalom kommunista hisztériakeltése.
2014. szept. 24. 11:13
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Kover Laszlo egy emlekezetkiesesben szenvedo s**gnyaloja OV-nak, aki valahogy elfelejtette az MSZMP-s multjat.


A recsi tabor egyebkent nem a naci halaltaborok szellemeben epult (nem effektive megolni akartak az oda internalt embereket), hanem munkatabornak, ahol a politikai eliteltek a kobanyaban fejtettek a sziklat. Nyilvan volt aki belehalt ebbe (meg a kegyetlen korulmenyekbe), de nem ez volt az elsodleges 'cel'.

2014. szept. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy tanítottak-e róla valamit.

De értelmetlen a kérdésed.

Recsken Rákosi a kommunista ellenes "ellenséget" dolgoztatta, embertelen körülmények között. Igaz, hogy nem végeztek ki senkit, de nagyon sokan meghaltak.

A kommunisták miért hisztériáztak volna emiatt?

2014. szept. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ebben teljesen biztos vagy ?


Az oda került emberekkel nem kellett elszámolnia a hatalomnak és bár kaptak enni, inni, 1953-ig úgy tűnt sohasem szabadulnak onnan, ezért végső soron lehet megsemmisítő tábornak nevezni.


A kommunizmus 100 millió áldozatáról is úgy gondolod, hogy nem ölték meg őket, hanem balesetben haláloztak el, pl. nekiszaladtak egy golyónak vagy szuronynak, éhen haltak, kocsmai verekedés áldozatai lettek vagy a szívük vitte le őket meg a gyógyszerhiány ?

2014. szept. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
El ne kezdjük mosdatni a kommunistákat, mert tökön szúrom magam.
2014. szept. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
hol olvastal ki ebbol kommunista-mosdatast...?
2014. szept. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Előző, ne kötözködjél!

Éppen rettegek, ha nem tűnt volna fel.

2014. szept. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

na akkor tegyük ezt tisztába. Az kommunista Ávósok börtönéből írt versekkel.

Faludy György

Kínrímek


Jaj, jaj nekem!

Csupa ütés, csupa rúgás

az alfelem.

Mi lesz velem?

Tízévi börtön, pusztulás,

jaj, jaj, nekem!

Húszévi sitt:

az ember nők után visít,

de nincs vizit.

Szibéria!

Jajgathatok, mire megyek?

Visz Béria.

A tundra:

ahol elfagy a rab feje

s az ujja.

S az ávós banda!

Mikor megvertek, mindegyiknek

felállt a farka.

Jaj nekem!

Felakasztanak, tarkón lőnek.

Jaj nekem!

Ha pedig

szabadulnék, megírom őket.

Jaj nekik!

(Az ávósok összerúgdostak, majd 24 órára a

falhoz állítottak; akkor gondoltam ki ezt; 1950.)


[link]

2014. szept. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az elhalálozást nem feltétlen a kivégzés okozta. Halálra lehet valakit dolgoztatni is.
2014. szept. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Gondolom a történelem során egy tábor sem úgy indult eredetileg, hogy ott embereket fognak megölni... Igazából az is eléggé fura dolog, hogy a náci lágereket megsemmisítő táboroknak hívják, amikor csak dolgozniuk kellett és voltak, akik sajnos nem bírták és meghaltak.


Általában ha valakit meg akarnak ölni, nem fogják kilométereket utaztatni, hogy aztán agyonlőjék őket... hanem ott helyben ásatnak egy gödröt és belelövik őket, lásd délszláv háború.

2014. szept. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Volt olyan, aki koncentrációs tábort és a recskit is megjárta, és szerinte a recski volt a nehezebb, embertelenebb. Nem véletlen, hogy 100 év alatt (!!!) áldozatainak száma elképesztő- és ekkor csak a halálos áldozatokról van szó - a sok tudatában megnyomorítottról nem lehet kimutatást készíteni.

"A könyv adatai szerint a kommunizmus számlájára mintegy 100 millió áldozat írható (s ezek csak a halálos áldozatok)"

[link]

2014. szept. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!