Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják, hogy mi magyaro...

Miért mondják, hogy mi magyarok állítottuk meg a tatárokat?

Figyelt kérdés

A tatárok legyőztek minket majd végigmentek az országon. A királyunk (IV Béla) is elmenekült. A tatárok csupán azért fordultak vissza mert kán választás volt (legalábbis van egy ilyen elmélet).


Simán lerohantak minket.



2014. szept. 3. 10:54
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Nem fegyverekkel, de szerencsével állítottuk meg őket. Ugyanis amíg itt szórakoztak nem tudtak továbbmenni.
2014. szept. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
9%
Mert igen jól hangzik, hogy a hős magyarok a világverő tatárokat is megállították, csak a gonosz tudjukkik ezt is elhallgatják, hogy ellenünk mesterkedjenek.
2014. szept. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én még ilyet nem hallottam!

csak azt, hogy keresztül mentek rajtunk, meg stb!

2014. szept. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A világ történéseit sokan, sokféleképp írják és változtatják!

Ű!

2014. szept. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mit tanul a kicsi?
2014. szept. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

Ez így nem teljesen igaz.

A muhi csatában nagyon sokáig úgy volt, hogy a magyarok nyernek, de ha jól emlékszem(valahol olvastam régen) egy hidat nem tudtunk rendesen megvédeni. Átmentek rajta, majd a nagy zűrzavarban legyalulták a hadseregünket. Mázlijuk volt, nekünk meg egy jó nagy hiba. Nagyon sok várat nem tudtak elfoglalni. Viszont a magyar király tanult belőle, és miután a tatárok kitakarodtak innen, kővárakat építtetett, városok erődített, mert azokat nem tudták bevenni a tatárok. Ennyi haszon származott belőle, ha már az ország nagy részét legyilkolták :/

Az utolsó tatárjárás meg közel sem volt olyan sikeres, mint az első. Nem értem miért divat manapság a középkori Magyarországot így lehurrogni, hogy már akkor is bénák voltunk... :(

2014. szept. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1717-ben volt az utolsó tatárjárás Magyarországon, de ott már egyértelmű vereséget szenvedtek az osztrák-magyar-román csapatoktól.


A tatárokat az oroszok győzték le végleg a XV-XVIII. század során.

2014. szept. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a másik lényeges pont, hogy nem sikerült elfogniuk/megölniük a megtámadott nép királyát, ami általános belpolitikai zűrzavarhoz vezetett volna..
2014. szept. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez is egy újabb propagandista?
2014. nov. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!