Németország hány évvel jár Magyarország előtt?
80 milliós ország, tele nyersanyaggal, világszínvonalú iparral, több milliós olcsó (rabszolga-)munkaerővel (bevándorlók, vendégmunkások), nagy belső piaccal (náluk magas a belső fogyasztás is).
Nyugat-Németország nem volt szovjet megszállás alatt, ez plusz 40 év + a marshall-segély (amit mi nagylelkűen visszautasítottunk, mert nem kellett az "imperialista nyugat alamizsnája") óriási lendületet adott a gazdaságuknak.
Kiépült a jóléti állam, folyamatos volt a prosperitás.
Az EU bővítésével (és az újonnan csatlakozó országok vámhatárainak megszüntetésével - jól ki van ez találva, hogy hasznot húzzanak az EU alapítók...) tovább növelték a külső piacokat.
Lehetne sorolni az okokat, ők a nagy hal, mi a kis hal.
Ja mert a bevándorlók nélkül nem lennének gazdagok... ugyan már.
Meg segély....nálunk azt zsebre tették volna, tehát semmit se ér.
Németország menne bevándorlók nélkül, működne úgy is.
Hisz, például Japán is működik bevándorlók nélkül, pedig a demográfiájuk, népességöregedés, születésszám még Németországénál is rosszabb.
Csak ugyebár a német cégek nem akarnak magas béreket fizetni, hanem harácsolni akarnak ezért behívnak mindenféle csóró országból embertömegeket és azok beérik kevesebb pénzzel.
3: Nem az a lényeg, hogy egy ország termelő legyen... Ilyen szempontból még ez a szemétdomb is termelő. A lényeg a fogyasztáson van, ők pedig az értéket nézve rengeteget fogyasztanak.
Magyarországon fogyasztottunk a válság előtt, hitelből, aztán jött aminek jönnie kellett. Azóta amit fogyasztásra költenénk, megy a bankoknak.
6: Azért én is szívesen dolgoznék olyan "alacsony" bérért egy olyan országban, ahol a megélhetési költségek legalább egy szinten van a miénkkel, de még lehet hogy alacsonyabban is.
Rendszerváltáskor kilóra megvették a magyar piacot.
Felvásárolták a jól működő és nyereséges állami vállalatokat, majd tönkre tették őket (tízezreket tettek utcára) és bejöttek a külföldi cégek. Ezt hívják piacszerzésnek. Közben tönkrement a hazai gazdaság és elszegényedett a lakosság. Mehettünk gürizni bagóért a külföldi összeszerelő üzemekbe betanított munkásnak.
Bizony a rabszolgamunkával iszonyat sokat lehet kaszálni.
Ha a németeknek annyit kéne fizetni egy magyar alkalmazottnak, mint egy németnek (azaz minimum négyszeresét), a profit drasztikusan csökkenne, mert a munkabéreken spórolnak a legtöbbet.
Ezért települnek egyre keletebbre a cégek, pl. az USA komplett könnyűipara Kínában működik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!