Magyarországon hazafias/konzervatív gondolkodás miért egyenlő kádárista gazdaságpolitikával?
Én politikai nézetem hasonló mint mondjuk USA-ban a republikánusoké.
Amikor egy magát konzervatívnak valló embernek el szeretném magyarázni, hogy én nagyon jobboldali vagyok, de például nem akarom felkoncolni a bankárokat meg a kiűzni multikat, akkor csak néznek...
Azért, mert nálunk a hazafias (nacionalista) gondolkodásmód szemben áll a baloldalinak nevezett, ám de liberális, internacionalista, piacgazdaságot támogató oldallal.
És mivel szemben állnak vele, ezért a gazdaságpolitikájuk is szemben áll az övékkel, ezért baloldali.
Összegezve, a Fidesz és a Jobbik is úgy képzeli, hogy kormányra kerülnek, államosítják a cégeket, aztán kineveznek az élére egyet a saját embereik közül, így a cég nemzeti lesz, mert fideszes/jobbikos irányítás alá kerül.
"Magyarországon az emberek nagy része kimondatlanul, de a kádárkorszakba vágyik vissza, ezzel lehet választást nyerni. Ezt az igényt szolgálja ki a jobboldal (is), csak leöntötték nemzeti színű mázzal, hogy ne legyen olyan feltűnő."
Hidd el nekem, a jóléti társadalmak tagjai is szocializmusra vágynának, ha 400 euró lenne náluk egy átlagos kereset, nem pedig 2000.
Olyan fizetésekkel tényleg lehet kapitalizmusosdit játszani.
A vicc ugyanakkor, hogy ezeket az államokat bizonyos szemszögből nézve szocialistábbnak is lehetne mondani Magyarországnál, mert például ugyanazért a munkáért nagyobb fizetés jár náluk, mint nálunk, ami a szakszervezeteiknek köszönhető, azok pedig szocialista vívmánynak számítanak.
Kérdező, világszerte a klasszikus jobboldal-baloldal felállás értelmét veszítette, kiüresedett.
Más az, hogy ki minek vallja magát és egészen más, hogy a gyakorlatban hogyan cselekszik.
Szavak és tettek különböznek mifelénk.
A baloldali neokonzervatív libertariánus bankárpárti, a jobboldali pedig szocialista-"baloldali".
Az a Horthy féle konzervatív jobboldal, Laissez-faire kapitalizmus már 1944-ben, amikor a nyilasok hatalomra kerültek Magyarországon, már akkor meghalt.
Manapság a magyar jobboldal törekszik a függetlenségre, nemzet szabadságára, szuverenitásra.
A külföldi befolyás, esetleges nyomásgyakorlás, viszont csak nagyobb állami szerepvállalással csökkenthető.
Azért, mert haladunk a dél-amerikai államok felé.
Náluk is azért alakult ki az úgynevezett "nemzeti baloldal", mert az USA próbálta őket minden áron a befolyása alá vonni, így szembehelyezkedvén az USA-val nemzetiek lettek és baloldaliak.
Az USA ezekben az országokban az internacionalizmus mellett van, mert az internacionalizmussal együtt jár, hogy ők is könnyebben lehetnek jelen az adott országban, ezért ezzel szembehelyezkedvén, az USA-ellenesek nemzetiek lettek.
Aztán az USA a szabad piacgazdaságot támogatja, mert neki van tőkéje, míg a dél-amerikai államoknak nincs, ezért a szabad versenyben simán leuralja őket és azt csinál a lakossággal, amit akar. Ezzel szembehelyezkedve lettek a nemzeti pártok baloldaliak, vagyis szocialisták, hogy felvegyék a harcot az USA ellen.
Na, nálunk pont ugyan ez van, csak EU-Magyarország ellentéttel.
"Hidd el nekem, a jóléti társadalmak tagjai is szocializmusra vágynának, ha 400 euró lenne náluk egy átlagos kereset, nem pedig 2000.
Olyan fizetésekkel tényleg lehet kapitalizmusosdit játszani. "
Azt kellene megérteni, hogy az ottani fizetéseket a kapitalizmus hozta létre.
"Azt kellene megérteni, hogy az ottani fizetéseket a kapitalizmus hozta létre."
A kapitalizmus a fizetésminimalizálásra törekszik, így nem hozhatta létre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!