Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha 3 gondot megvalósíthatnátok...

Ha 3 gondot megvalósíthatnátok, ami szerintetek a magyar társadalmat előre lendíteni, mi lenne az a három?

Figyelt kérdés
Lehetőleg minél több komoly válasz érkezzen.
2014. szept. 12. 13:04
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

90es választásokon már 2/3 fidesz többséget adnék az országnak.

már akkor elkezdtem volna a rezsicsökkentést.

az imf lábát nem engedtem volna az országba.

2014. szept. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Fidesz elüldözése

Adócsökkentés

Kis keresetűek számára béremelés.

2014. szept. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Legalább olyan komoly válaszra gondolsz, mint amennyire komoly a kérdésed megfogalmazottsága?
2014. szept. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az összes eddigi kisz titkár kisz ügynök eltiltása a közügyektől.

Az általános iskolától kezdve taníttatnám a közgazdaságtant, és a demokráciát.


Szerintem ennyi elég is így hirtelen. Ezek hoznák a többit magával.

2014. szept. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Oktatás átszervezése!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Marha egyszerű, okos emberekre van szükség. Az átlag magyar olvasni sem tud rendesen. Ha már tudsz szöveget értelmezni, az itt valami. Sokkal több pénz, sokkal jobb tanárképzés és ellenőrzés.

Ehhez kapcsolódik az oktatás népszerűsítése is. Nagyon fontos lenne, hogy az emberek lássák a tudás értékét. Ne az legyen az első reakciója egy csomó embernek, hogy aki nem fizikai munkával tölti az életét, az "csak üldögél". A szülők számára az egy nagyon fontos dolog legyen, hogy a fiuk/lányuk a XXI. században ne alkalmi munkákból, építkezésekből meg favágásból éljen. Már bocsi mindenkitől, akinek ez bántja az érzéseit.


Állam csökkentése/adócsökkentés


Míg te keresel és elköltesz 100.000 forintot tisztán, addig abból a kormány 150.000 forintot keres. És ezt a mondjuk 4.000.000(dolgozó ember)*1,5 (államnak fizetett pénz fizetéshez viszonyított aránya)*200.000(átlagfizetés) forintot lenyelik. Akinek baja van azzal, hogy ennek meg annak a politikusnak egymillió a fizetése, az számolja ki a fenti számot. Ez egy (eléggé) durva becslés, hogy havonta mennyi pénzt nyelnek le ezek. Havonta! Szorozd fel 25*12-vel, annyit ettek meg a rendszerváltás óta. Ha ezt az embereknél hagynánk a belső fogyasztás élénkítésére és tőkésítésre, befektetésekre...

Tudod, hogy miért csak EU pénzekből megy minden beruházás az országban? Nem azért, mert a magyar állam olyan csóró lenne. Azért, mert azokat a pénzeket ellenőrzik, és nem tudják ellopni őket. Teljesen.


Szakszervezetek és más munkavállalók érdekeit képviselő szervezetek megerősítése


Szerintem ez nem szorul magyarázatra. Egyszerű és nagyszerű módja ez az állami fizetések emelésének és munkakörülmények javításának. Mindenhol a világ civilizált felén érzik a dolog fontosságát.

2014. szept. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Ozmium42 ***** válasza:
56%

Ha elrugaszkodhatok a realitásoktól, akkor:


- Cigány népesség deportálása. Nem foglalkozok az árnyalatokkal, az összeférhetetlen része, ha eltűnne, az egyértelműen jelentősen és azonnal lendítene az országon, az összeférhetőbb része meg nem hiányozna gazdasági szempontból, szóval a cigányzenén kívül kb. semmit nem veszítenénk, de sokat nyernénk.


- A nyugdíjasok fiatalodjanak meg, keressenek munkát kapitalista szellemben és vállaljanak több gyereket.


- A politika mentesüljön a zsidó lobbi hegemóniája alól.


Ne pontozzatok le nagyon, mert őszinte voltam, érdemi választ adtam a kérdésre, a komolyság pedig relatív.

2014. szept. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
(Főleg a cigány)bűnözés felszámolása . Agymosó média megszüntetése. A kivándorlás megszüntetése
2014. szept. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Először is az átlag magyar mentalitás(gondozzon az állam, leszarom a szavazást de azért panaszkodok, dögöljön meg a szomszéd tehene is stb.) megszüntetése.(Fejlődő ország)

Igazi demokrácia.(Elnyomó diktátorok nem kerülhetnek hatalomra)

Korruptság megszüntetése(Több pénzt lehetne fejlesztésre költeni)

2014. szept. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!