Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az állam miért nem emeli meg...

Az állam miért nem emeli meg a cégek benzinkvótáját?

Figyelt kérdés

Államilag megvan határozva, hogy a nagyobb cégeknek 9 forinttal kell fizetni a benzint, hogyha valaki autóval jár dolgozni.


De ezt a 9 forintot nagyon régen határozták már meg.Azóta a benzin majdnem duplája lett.

A benzinárakkal arányosan kellene meghatározni a kvótát, tehát most 18 forint körül kellene lennie.


Például én ezért nem vállaltam el egy állást nemrég.

A munkahely csak 50 kilométerre van, de a tömegközlekedés nagyon rossz, vonattal és busszal is, csak kocsival lehetett volna megoldani.

De, utánaszámoltam, cirka 40 ezer forintba járna a bejárás kocsival, úgy, hogy a cég fizeti 9 forinttal.

Ha a felébe kerülne, akkor vállaltam volna,


A cég kezdésnek 170 ezer nettót ígért, ha abból lemenne 40 ezer csak a benzinre, plusz számítsuk még az autó kopását, szervizköltségeit.



#munkahely #állam #benzinkvóta
2014. szept. 9. 17:20
 1/8 anonim ***** válasza:
41%

Azért, mert az állam a cégekkel van.

Amúgy a normális országokban is így van, csak ott vannak még erős szakszervezetek is, amik harcolnak az állam és a cégek ellen.

2014. szept. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%

Ha 170 ezerből nem bírsz 40et kifizetni akkor dögölj éhen!

Én csak 49 ezret keresek és bár csak 10kmre járok de egy fillért nem fizet ebből a cég.

2014. szept. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
31%
Te nagyon kevered a szezon a fazonnal! A 9 Ft-os kilométerpénz az üzemanyagköltségen felül adható!
2014. szept. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Ha 170 ezerből nem vagy hajlandó 40et kifizetni akkor meg is érdemled hogy ne legyen munkád! Külföldön dolgozom, vonattal járok dolgozni, éves szinten átszámítva közel 800.000 Ft a vonatbérletem. És itt nincs költségtérítés, semmi ilyesmi. Kapod a fizetést, abból kell megoldani.
2014. szept. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
Ez nálunk is így van. Csak a 49 ezer fizetést kapjuk és abból kell megoldani.
2014. szept. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A jelenlegi munkahelyemen nettó 140 ezret keresek, ez viszont helyben van.

De, ezt meguntam és szeretnék váltani.


De így, nem éri meg, többet keresnék, de nagyon sok elmenne a benzinre.Gyakorlatilag olyan, mintha adnék a sz@rnak egy pofont.

2014. szept. 9. 20:36
 7/8 anonim ***** válasza:
31%
Miért, a jelenlegi munkahelyedre gyalog jársz? Kétlem...
2014. szept. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
46%

hé, higgaGGYunkmán!

A kedves kérdező arra utalt, hogy van most munkája, 140-et keres, az új munkahelyén 30E-vel többet, nem tudom, hogy nettóra gondolt-e vagy hogy van, de ha nem, akkor lehet, hogy még jobban járt volna, mert az adó most a gazdagok javára van. viszont azt írja, hogy egy rakás pénz menne benzinre, amortizációra, stb. nem tudom, hogy ebből mennyi a milyen költségtérítés, stb. de ott van még az útidő is, és azt mondja, hogy a mostani munkahelye a közelben van.

Ha nincs egyéb magyarázat se pro, se kontra, akkor meg tudom érteni, hogy maradni akar, bár én nem vettem most a fáradságot, hogy számolgassam az adót, meg ilyenek, kevés infónk is van.

A sok indulat, amit itt olvastam, elszomorít, bár megértem az okát.

2014. szept. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!