Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Öngondoskodásról mi a véleményed?

Öngondoskodásról mi a véleményed?

Figyelt kérdés

1. Be kellene vezetni vagy sem?

2. Ha igen, milyen mértékben?

3. Miért jó, vagy rossz szerinted?

4. Miért nem szeretné bevezetni egyetlen párt sem?



2014. szept. 2. 20:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

A kötelező öngondoskodást pont 2011-től törölték el.

Van öngondoskodás jelenleg is, hiszen milliónyi biztosító társaság van, csak nincs nagy hagyománya.


Szerintem generációkon átívelően kellene bevezetni az öngondoskodást, mert mi magyarok nem tudunk vigyázni a pénzre, ha kevés van azért, ha sok akkor azért.

2014. szept. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Az egészségügy szempontjából ez kb az a dilemma, hogy fizetsz-e lakás biztosítást, vagy inkább a zsebedbe nyúlsz ha gond van. A dolog lényege, hogy a biztosítottak egy kockázati közösségben vannak, és "kisegítik" egymást ha valaki bajba kerül, a károk mértéke eloszlik a befizetők között, optimális esetben pont annyit fizet ki a közösség mint amennyi a bevétele. Minél nagyobb a tagok száma, annál hatékonyabb a dolog (ha pl. csak a betegeskedők lépnek be, az tuti csőd).


Sajnos ugyanakkor ahhoz, hogy ez olcsó is legyen, kellene több egymással versenyző biztosító, illetve több egymással versenyző piaci szereplő, akik a kártalanítási munkát elvégzik (pl. autószerelő)


Nekem az a véleményem, hogy a biztosítás jó dolog, ha befizetés és a várható károk mértéke kb kiegyenlíti egymást. Ez a magyar rendszerre nem igaz, mivel nincs verseny, mindent az állam intéz, teljesen önkényes szabályok szerint.


Ha az állami egészségbiztosítási és nyugdíj járulékokat kézbe kapnám, és választhatnék különböző színvonalú biztosítók/szolgáltatók között, egészen biztosan fizetnék magam után járulékot, talán még többet is mint most, cserébe nem állambácsi lubickolna a zsetonban. De hát ez ugye senkinek sem érdeke aki ebből él.

2014. szept. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"Aki az általad felsorolt valamelyik csoport tagja, az forduljatna alapítványokhoz, kūlönböző szervezetekhez. Ők adományokból osztanának a rászorulóknak."



Hát persze, mert arra a rengeteg rászorulóra simán lenne kapacitása az alapítványoknak.

Ez állami feladat, nem véletlenül.

2014. szept. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Rászorulók pátyolgatása nem állami feladat! Miért fizessen valaki több adót csak azért hogy a másik meg megkapja minden eredmény felmutatása nélkül? Aki akarja, támogasson rászorulókat, de ne kötelezően kelljen többet fizetnem.
2014. szept. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"Rászorulók pátyolgatása nem állami feladat! "


Mondod ezt egészen addig, amíg te nem vagy rászoruló. Aztán átmegy rajtad a villamos, kerekesszékbe kerülsz, rákos leszel, születik egy beteg gyereked vagy ezer más rossz dolog történhet (egyiket se kívánom neked se...) és hoppá máris milyen jó, hogy ott az állam, aki segít valamelyest ebben a helyzetben.

2014. szept. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

16:41!


Ha valaki rászoruló, akkor szerintem az nem tisztességes a többi emberrel szemben, hogy ők kapnak valamit a semmiért cserébe, azt a másiktól veszik el. Ez nonszensz. És itt az erőszak a lényeg! Ugyanis az állam azzal hogy rommá adóztat, rákényszerít arra, hogy olyanoknak is adjak, akiknek én nem akarok. Mert mondjuk egy beteg gyereknek szívesen adok, de egy drogosnak, akit államilag kezelnek, annak egy petákot sem adnék.

2014. szept. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
azért adózol ha történik valami visszakapj valamilyen elátást, ha a az idős szülöd agyvérzést kap legyen korház, házi ápolás hogy munkahelyet ne neked keljen otthonmaradni és pelenkázni, közgyogy a több ezer forintos felnött pelenkára...
2014. szept. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

" Ha valaki rászoruló, akkor szerintem az nem tisztességes a többi emberrel szemben, hogy ők kapnak valamit a semmiért cserébe, azt a másiktól veszik el."


Addig örülj amíg azon az oldalon vagy aki mérgelődik, hogy minek fizessen.


akinek 1 napos biztosítás után leég a háza az sem tisztességes? Más évtizedekig fizet és semmit se kap, ő meg épp csak biztosítást között és máris?

2014. szept. 4. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Mit értesz öngondoskodás alatt? Különböző megtakarítási formákat? (Csak mert azokat nevezzük így. Pl lakástakarék, nyugdíj előtakarékosság, stb) Hogyhogy bevezetni? Ilyen lehetőségek régóta léteznek. Ennek nálunk még nincs kialakult kultúrája, mert "az embereknek nincs pénze" szokták mondani. Ami azért nem teljesen igaz. Láttam már nagyon szegény családokat is öngondoskodni és láttam tehetőseket is mindenüket elherdálni, mondván, neki mindig lesz. Hát nem volt. Az embereknek általában arra van pénzük, amire akarják, hogy legyen. A kérdésed jellegéből ítélve te nem erre gondoltál, de tudd: öngondoskodás alatt ezt értjük.
2014. okt. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!