Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország jelenlegi politik...

Magyarország jelenlegi politikai berendezkedése most tulajdonképpen mihez hasonlít?

Figyelt kérdés
Diktatúrának nem mondanám, de nagyon demokratikusnak sem. Végül is lehet tüntetni, és a Klubrádió is üzemel.

2014. szept. 1. 13:49
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

E témában két szó ismeretes a magkülönböztetésre. Csakhogy a valóság nem jellemezhető két szóval. Ízlés kérdése, hogy bizonyos intervallumban hová tesszük a határt. Ezért nem érdemes egy rendszert így jellemezni, kizárólag fölösleges vitákat vált ki.

Minden rendszernek vannak működési tulajdonságai, jó sokféle. Arról érdemes beszélni, hogy ezek egyenként milyen jellegűek.

Ha kifejtem a nézeteimet, és ennek rám nézve terhelő következményei lesznek (bár az összefüggést tagadják), akkor nincs szólás és véleményszabadság. Ez tehát nem demokrácia. Hogy mennyire diktatúra, az attól függ, milyen vélemények hatására, és milyen következmények lesznek. Ha a társadalmi javak elosztásának elvei nem egyensúlyosak, vagy nem ismerhetők, akkor az nem demokrácia. Hogy mennyire nem, az a jellemzőktől függ. Ha a jogaim és lehetőségeim nem a körülményektől függenek, hanem az én körülményeimtől (képesség, tudás, pénz, stb.), akkor az nem demokrácia. Hogy mennyire nem, az attól függ, mennyire mérlegelik a körülményeimet. Ha az emberek önkorlátozásba kezdenek, akkor az már a diktatúra biztos jele. Nem totalitárius, mint a sztálinizmus, vagy a mostani Észak Korea, de diktatúra. Ez ugyanis csak előrehaladottabb állapotban következik be. Nálunk a médiában már bevett gyakorlat. Bizonyos dolgok nem azért nem jelennek meg, mert tiltják, hanem azért, mert az érintettek pontosan tudják, miféle hátránnyal jár az. ÉS nem óhajtanak hátrányokat.

Még számos más jele van annak, ha a demokrácia egyes elemei sérülnek. Ha ezek együttese elér egy szintet, akkor onnantól azt már diktatúrának hívjuk akkor is, ha nem lesz börtön, máglya, vagy akasztófa. Gyakran és sokak felé elég egy súlyos pillantás. És ha van ez a pillantás, akkor megszűnt a demokrácia.


De azt is tudni kell, hogy nincs tökéletes diktatúra és tökéletes demokrácia, ahogy tökéletes ember sincs. De nem mindegy, milyen távol vagyunk ettől.

2014. szept. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 MolotovPunk ***** válasza:

Sokan jól írták le.Ha nem lennénk az EU-ban,akkor Orbánék már rég Putyin féle rendszert építettek volna ki.Mondjuk már most is elkezdődött ez a folyamat...Diktatúra felé haladunk.

Klubrádióra reagálva,ja igen van egy szem ellenzéki rádió a többi meg nyomja a fideszes sablon jobban teljesít dumát...

2014. szept. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
diplomások és hivatalnokok diktatúrája van, ők a haszonélvezők
2014. szept. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

"Azok akik diktatúráról beszélnek javaslom, hogy nézzen bele az Észak-Koreai Központi Televízióba. Pont ma 13:00-kor csíptem el a híreket és mást nem hallottam, csak Kim Jong Il, Kim Jong Un és hogy minden milyen fa-sza."


Igen? És ahhoz mit szólsz, hogy Magyarországon Gíró-Szász András cége gyártja a híreket az összes rádióadónak?

Ő fideszes szóvivő volt még annak idején...

2014. szept. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

"Paternalisztikus autokrácia felé haladunk..."


Sok volt a Hearts of Iron :DDD

2014. szept. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
A történelem során mikor volt Magyarországon demokrácia?
2014. szept. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
14: Az lehet, de én megtehetem azt, hogy más adóra kapcsolok, vagy neten keresztül olvasok híreket. Koreában ez lehetetlen. Ráadásul megfigyeltem, hogy csak jó híreket mondtak be, semmi mást.
2014. szept. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
28%
Magyarországon ma demokrácia van. Mi más lenne? Szabad választások voltak tavasszal, egy diktatúrában ilyen nincs, legfeljebb a látszata.
2014. szept. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 MolotovPunk ***** válasza:

Klubrádió kivételével szinte majdnem minden nagy kereskedelmi rádió is statisztikai kormány propaganda dolgokat mond be.Nőtt a foglalkoztatottság,több gyerek született...stb.Hol?Álomországban?

Múltkor pont melóhelyemen ment a rádió és nyomatták a kamu megrendelt jó hír dumákat benne.Egyik kolléga el is kiabálta magát,hogy HAZUGSÁG.Igaza is volt neki.Hihetetlen,hogy etetik a népet.

A melóhelyemen is azt veszem egyébként észre,hogy fiatalok,de már családos emberek is húznak el külföldre,mert elegük van abból,ami itt megy,konkrétan elegük van a hazugsággyárból...

2014. szept. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 MolotovPunk ***** válasza:
Az összes rádió retteg a kormánytól azt veszem észre.Egyedül a klub rádió harcol még az igazságért.
2014. szept. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!