Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Oroszország megtámadná az...

Ha Oroszország megtámadná az UNIO-s államokat az egyesült államok mit tenne?

Figyelt kérdés
2014. aug. 31. 16:04
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
Kakálna rá.
2014. aug. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Oroszország nem tudja csak úgy megtámadni az Uniós államokat. Ahhoz alaposan fel kell rá készülnie, ami nem marad figyelmen kívül, vagyis mire készen állna a támadásra, már a védekező erők is fel lennének sorakozva. Nem csak az EU-s országoké, hanem az USA is átdobná a maga haderejét.


Az (nyugat-)európai országoknak és az USA-nak erős, jól felszerelt hivatásos hadseregei vannak, és az EU java, egy-két országot leszámítva NATO tag, USA barát kormányokkal és még egy halom erős országgal jó kereskedelmi kapcsolatban áll. Olyanokkal is, amikkel Oroszországnak nem felhőtlen a viszonya.


Ha tárgyalásokkal és fenyegetésekkel nem sikerülne elejét venni az orosz támadásnak, vagy új hidegháború következne, vagy megelőző csapást mérnének rájuk, vagy letarolnák Oroszországot. Kb. semmi esélye nem lenne. Okozna károkat a kelet-európai országokban, de kétlem, hogy akár Németországig eljutnának, gyorsan visszaszorítanák őket.

2014. aug. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az Uniós tagországok java NATO tag is. Ha jól tudom az 5. § vagy cikkely tartalmazza, ha egy NATO tagot megtámadnak az olyan mintha mindet támadás érné és együtt reagálnak. Valószínűleg az USA is küldene a haderejéből, mert Európában nem igazán van olyan hadsereg, ami ez oroszokkal felvehetné a harcot hosszútávon.
2014. aug. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Leszopná magát. Azt tenné.
2014. aug. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Utolsó: Putyin szopná le Obamát, USA-nak sokkal erősebb hadserege van, hiába hitegetik a kurucinfón, hogy a medve elkeni az obamakit, ez a valóságban nem így van. Mindig az USA-ra mondják, hogy köhögő bolha, stb, ennek ellenére Oroszország a bolha USA-hoz képest még mindig, a hadseregre pedig mindkét ország (USA és Oroszo) hasonló 4-5%-ot költ a GDP-ből, ebből le lehet szűrni, hogy melyik az erősebb. USA pedig nem fogja tétlenül nézni, ha Putyin megtámad egy NATO tagországot, pl. Litvániát. Putyin már az atomhatalmi státuszával is elkezdett arcoskodni amúgy most a napokban egy interjúban, csak azt nem tudom, hova akarná őket kilőni. USA-t elég nehezen érné el, bár minket még elég könnyen, úgyhogy örülhetünk. Mondjuk ebből a szempontból jó, ha Orbán letorkozza Putyint, mert akkor talán inkább Lengyelország kapja majd a csomagot
2014. aug. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 BlackSword ***** válasza:

Mivel a NATO tagok egymást is megvédik, így első lépésben politikai eszközökkel bírnák jobb belátásra Putyint és a Kremlt... Aztán mozgósítanának, felpörgetnék az ipart, és had szóljon...


Az valóban tény, hogy egyetlen Európai országnak nincsen akkora hadereje, mint az oroszoknak, de hát sok kicsi sokra megy... Ráadásul, a légtér biztosítása nélkül a szárazföldi erők nem ütőképesek, így viszont már a NATO felé billen a mérleg... Ráadásul egy teljesen önkényes/jogalap nélküli támadás azokat az országokat is ellenük fordítaná, akik nem feltétlenül állnak közel a NATO-hoz...


A titkosszolgálatok azonnal működésbe lépnének... A csecsenek is akcióznának, hiszen csökkenne rajtuk a nyomás...


Aztán Az oroszok elvesztenék először a csendes-óceáni, majd a balti-tengeri flottáikat... A légierejük pedig lassan, de biztosan felőrlődne az Eurifighter2000-ek, az F-22 és F35-ösök nyomása alatt...

2014. aug. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Már csak a "picike" Kína maradt ki, ne is említsük a sanghaji katonai együttműködésüket...Iránt, Oroszországot és érdekországait Kínának meg kell védenie energetikai okok miatt. Kína sohasem lesz Eurázsiai Unió tagja, de védelmezője igen. Szerintem Litvániát lerohannák senki semmit nem tenne, NATO ide vagy oda. Maximum pénzt csinálna az USA belőle, számára kedvező álságos szankciókkal(ez nem orosz pártiságot jelent, csak felhívom a figyelmet, hogy több disznó is van), többi NATO-s ország felfegyverezésével, stb. Világháborúhoz az kell, hogy két nagyhatalom támadjon egyszerre. Pl. Kína és Oroszország vagy USA-Német(EU)..stb. Szerintem Lettországot jobban megérné elfoglalni, mivel szomszédos Oroszországgal, Lettország 30%-a orosz, Litvánia utána amúgy is körül lenne véve Kalinyingrádi és Fehérorosz-orosz területtel.
2014. szept. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, mert a NATO-t létrehozó szerződés ezt megköveteli. A szerződés be nem tartása olyan súlyos diplomáciai következményekkel járna, hogy ezt még az USA sem merné megkockáztatni, mivel ez a szövetségi rendszerük szinte teljes feladását jelentené.

Kína reakciója egy érdekes kérdés. Habár Oroszországhoz erős energetikai szálak kötik, az USA-val sokkal szorosabb a gazdasági kapcsolata. Továbbá Kína az USA legnagyobb hitelezője. Kína azt akarja, hogy az USA elég talpon legyen ahhoz, hogy a hiteleket visszafizesse. Egy orosz-amerikai konfliktus esetén, ha a kínaiak beállnak az oroszok mögé, az USA (jogosan) meg fogja szakítani a hitelek visszafizetését illetve az egyéb gazdasági kapcsolatokat ami felérne egy gazdasági katasztrófával Kínának. Nem hiszem, hogy Putyinnak van elég gazdasági ereje ahhoz, hogy ezt ellensúlyozza.

2014. szept. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Diplomáciai következmények mind bla bla..nincs foganatja, barbár elv van a háborúban. Ki a fizikálisan, gazdaságilag, globálisan az erősebb... Ha kisebb országoknak van nézeteltérésük NATO-n belül, akkor van csak foganatja. Oroszország viszonylag sokáig elmehet. Szerintem MAXIMUM egy Lettország vagy Litvánia belefér, de például Magyarország abszolút nem.

Pici mérete ellenére jelentősen befolyásolná Európát(túl nyugaton van) egy orosz-osztrák határ kizárt.

2014. szept. 2. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!