Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meddig lehet ezt a hintapoliti...

Meddig lehet ezt a hintapolitikát Oroszország és a NATO/EU között játszani?

Figyelt kérdés
2014. aug. 11. 18:20
 1/6 anonim ***** válasza:
A hidegháború és hosszú évekig húzódott.
2014. aug. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

kinek?

A németek sokkal közelebb állnak az oroszokhoz, mint Orbán valaha lesz!

Lásd német-orosz közvetlen földgáz vezeték. A németek elsőként fújták le a nabucco projektet, miután évekig hitegették a régiót! és elsők között tanácsolták a déli vezeték építésének a leállítását!

Vagy a finnek építenek atomerőművet, ahol a Rosszatom nem hogy hitelező, de még tulajdon részt is kap!

Közben a franciák csatahajókat építenek az oroszoknak.

Világtörténelemben nincs olyan háború, ahol a nagy hatalmak ne fogtak volna össze a köztes területek felosztása érdekében.

2014. aug. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Melyik országra gondolsz?

Ukrajna tíz évig ingadozott, de ma már egyértelműen NATO és EU tag szeretne lenni, csak nem tud, pár évtizedig még biztosan nem veszik be egyikbe sem.

Moldova, Grúzia is hasonló helyzetben van.


Finnország is jól elvan így, bár ott a hintapolitika helyett inkább úgy mondanám, hogy szándékosan nem kötelezte el magát és jó kapcsolatokra törekszik Amerikával és Oroszországgal is.


Ha Bulgáriára gondolsz, ott mindig is erős volt az orosz befolyás. A NATO-EU tagság ellenére Oroszországot a történelmi, politikai, kulturális, gazdasági kapcsolatok miatt baráti országnak tekinti.

Magyarország, Csehország, Szlovákia történelmileg inkább neheztel Oroszországra (háború utáni megszállás, 1956, 1968), ezért kötelezték el magukat a NATO-EU mellett. A "keleti nyitás" csak gazdasági megfontolások miatt történik, bár jelen van az euroszkepticizmus is ezekben az országokban, de ettől még a NATO-EU tagságuk stabil.

2014. aug. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Orbánék "játékára" gondoltam, a kérdésbe akartam írni, csak túl gyorsan nyomtam entert.


Elég hülyén adja ki magát, hogy egyszer köt az oroszokkal komoly szerződéseket, követeli Kárpátalja autonómiáját, aztán meg Navracsics és az EU sugallatára mi is beszállunk az embargóba.

2014. aug. 11. 18:56
 5/6 anonim ***** válasza:

"Elég hülyén adja ki magát, hogy egyszer köt az oroszokkal komoly szerződéseket, követeli Kárpátalja autonómiáját, aztán meg Navracsics és az EU sugallatára mi is beszállunk az embargóba."

Az atomenergetikai együttműködésről, paksi beruházásról szóló döntés még az EU Oroszország elleni szankciói előtt születtek. Azóta viszont valóban kellemetlen helyzetbe került a kormány, de úgy tűnik kitart a megállapodás mellett.

Sokkal hülyébb helyzetben van Franciaország, mely hadihajókat készül átadni Oroszországnak, szintén egy korábbi szerződésnek megfelelően.

Kárpátalja autonómia igénye szerintem egyáltalán nem ellentétes az EU politikájával. Nem arról van szó, hogy a magyar kormány elismerte a Krím függetlenségét, a csatlakozást Oroszországhoz (ezt elítélte a nyugati álláspontnak megfelelően).


A Déli-Áramlat támogatása is teljesen logikus döntés Bulgária, Szerbia és Magyarország részéről. Németország is megépítette az Északi-Áramlatot és elkötelezett annak működtetése, az orosz import iránt. Főleg most, az Ukrajna körüli újabb bizonytalanságok miatt fontos, hogy más útvonalon is kaphassunk földgázt.

2014. aug. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Dick Esmen ***** válasza:
Sajnos jelenleg úgy tűnik,hogy sokáig.
2014. aug. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!