Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet még ennyi nemzeties...

Hogy lehet még ennyi nemzetieskedő személy Magyarországon?

Figyelt kérdés

Bevallom, hogy én is ezek közé tartoztam még fiatalabb koromban, de amit a Fidesz csinál 2010 óta, az erősen eltántorított ettől az úttól. Ehhez jöttek még a személyes tapasztalataim, amik aláásták a csodálatos és erkölcsös magyar kultúráról és nemzetről alkotott képemet, szóval ezzel a témával kapcsolatban mély apátiába süllyedtem már évekkel ezelőtt.

Csodálkozom, hogy még mindig képesek egyesek odalenni Magyarországért és azért, amit képvisel.


2014. aug. 28. 16:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
a nemzetieskedő emberek jelentős hányada utálja a fideszt kedves kérdező, csak mondom.
2014. aug. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem meg fordítva. A FIDESZ nemzetisít mindent. Meg államosít. Már egyszer volt így. És a legtöbb komcsi hozzájuk vándorolt át...
2014. aug. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
4%

Erősen fölfújják magukat. Ilyen egyszerű.

Ami kormány dolog, arra rásegít egy csomó félhivatalos szerv, ami pedig erősen jobboldali, ott az agyhalott aktivisták lépnek aktivitásba.

2014. aug. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%

Minden ember szeret valamilyen közösséghez tartozni, ez természetes. És világban az emberek nagy többsége inkább saját szülőföldjéhez, népéhez kötődik és kevésbé hisz az internacionalista eszmékben, amiben a nemzetiségnek, anyanyelvnek, kultúrának, vallásnak, államnak semmi jelentősége sincs.

A nacionalizmus, vallás, kultúrák közti különbség hosszú távon is megmarad a világban és ezek találkozása, keveredése konfliktusokhoz vezethet.

2014. aug. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
44%

Érdekes, a történelem során mi is volt a háborúk 90%-ának az igazi oka? Területszerzés? Határok?


Na ugye. Ha rajtam múlna nem lenne sehol se határ. Az ember az ember. Nem pedig német francia angol stb....

2014. aug. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%
A nemzeti érzelmekkel nincs feltétlenül baj, akkor gáz, ha ez nem párosul megfelelő intelligencával vagy csak egy felvett póz az egész.
2014. aug. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%

"Na ugye. Ha rajtam múlna nem lenne sehol se határ."


Bizony, ezt mondta Brezsnyev elvtárs is.


Na, de viccet félretéve, a határok lebontása, rossz ötlet.


Elég csak a mostani ebola botrányra gondolni, határok nélkül gyorsabban terjedne.


Na, meg ott az ISIS meg a hasonlók, női szeméremtest csonkító afrikaiak és a többi.Nem lenne jó velük egy országban lakni.


Viszont bizonyos közösségekben lelehetne bontani a határokat, amelyben hasonló emberek élnek, például Kelet-Ázsia, Európa.

2014. aug. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%

"Csodálkozom, hogy még mindig képesek egyesek odalenni Magyarországért és azért, amit képvisel."


Képvisel? Mit képvisel egy ország? Ez a hazánk. Akinek nem tetszik, nincsenek lezárva a határok, mehet.


A Fidesz sokak szerint meg épp nem nemzeti párt.


Hát bizony sok marha odavan az országáért világszerte. Franciák, britek, olaszok, az amerikaiakról ne is beszéljünk. Persze, ha egy magyar hazafi, akkor "magyarkodik", "nemzetieskedik", elmaradott, korlátolt.

2014. aug. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
38%

"Hát bizony sok marha odavan az országáért világszerte. Franciák, britek, olaszok, az amerikaiakról ne is beszéljünk. Persze, ha egy magyar hazafi, akkor "magyarkodik", "nemzetieskedik", elmaradott, korlátolt."


Mert a legtöbb az is. Lehetne kulturáltan is szeretni az országodat és esetleg büszke lenni rá, bár én nem értem h lehet ilyenre büszke lenni. Nem én hoztam létre, nem az én érdemem én se erre se más országra se tudok büszke lenni. Ez csak egy mesterségesen létrehozott közösség aminek már az ideje kezd lejárni és nagyobba kell gondolkozni.

2014. aug. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Aki nem érti, annak úgysem lehet megmagyarázni. És miért ne gondolkodhatnék nagyobban, Európában, emberiségben, amellett, hogy közben büszke magyar is vagyok? Hol az ellentmondás? Pl. minden gyereket szeretek, de a sajátomat mégis a legjobban. Az én saját családomat tartom a legfontosabbnak, de természetesen magaménak vallom a tágabb lakókörnyezetemet is és így tovább. De tartok tőle, hogy ha egyszer egy teljesen egységes európai nemzet jönne létre, sokan ostoroznák a büszke európaiakat, hogy "európaiaskodnak".
2014. aug. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!