Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyivel lett jobb mióta az...

Mennyivel lett jobb mióta az EU-ban vagyunk? Normális, hogy 10 év tagság után többen éheznek, mint a rendszerváltáskor?

Figyelt kérdés

Pártoktól függetlenül mondom, hogy nem látom a jobban teljesítést. Csinálja meg valamelyik,de nem érezni az előrelépést.

Egyre több a szegény,leszakadó család. Egyre többeknél egyre nagyobb a nélkülözés.

Ez a politika hibája vagy nekünk ezt hozta 10 év EU?

Ami jobb lett a tagság óta az mennyiben köszönhető az EU-nak és mennyiben a hazai politikának?

Elvileg a világ legfejlettebb térségének a tagja vagyunk 10 éve és azóta több ember él rosszabbul.

Számomra ez elég ellentmondásos!

Hogy lehet ez?



2014. aug. 21. 13:05
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Ha nem ilyenek lennének a politikusok, akkor az EU-val sokkal többre mennénk, mint nélküle. Ha ugyanilyenek lennének a politikusok, mint most és nem lenne EU, valószínű, hogy sokkal rosszabbul jártunk volna.


Nem azt mondom, hogy ez az egész egy áldott jó dolog de tény, hogy ha egy csomó mindent nem finanszíroztak volna, akkor még nagyobb szemétdomb lenne az ország, mint amekkora jelenleg.


A butaság az, amit a Jobbik is magyaráz. Nem az EU és a multi a hibás abban, ami itt történik. A multi csak addig mehet el, ameddig a kormány engedi. Az EU pedig beleszólhat dolgokba, de láthatjuk a Vitya esetén is, hogy ha hidegen hagyja őt, akkor sem történik semmi. (értsd: Ha az emberek számára pozitív intézkedésről lenne szó, az EU nem engedi és ezzel el van rendezve. Ha az emberek számára negatív intézkedésről lenne szó akkor leszarjuk, hogy mit mond az EU mert szabadságharc van.)

2014. aug. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

2, Tehát az EU-n belül is egyfajta verseny van?


3,Én nem az EU-n kérem számon a Magyarország helyzetét. Inkább a politikusainkon.


4,Szóval hiba vagyunk tagja a világ egyik legfejlettebb térségének a hitvány politikusain hibája, hogy leszakadunk?


5,Szóval rossz nekünk az EU? Miért?


6,Miféle hátrányos kötelezettségeket szabott ki ránk ami másra nem?

Ezek már nekem is eszembe jutottak!

Nekem is gyanús, hogy semmire sincs pénz!!!


8,kettős mérce?


9,kvótarendszer?

2014. aug. 21. 22:27
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy egyes vezetésben ülő embereknek (nem sorolok neveket) érdekük áll abban, hogy az emberek azt vizionálják, hogy az EU utál minket, kizsákmányol minket, lehúz minket, stb. Azt szeretnék, hogy sokan úgy tekintsenek Brüsszelre, mint Moszkva 2.0-ra.


Meg lehet nézni, Lengyelország hova jutott az Unió segítségével. Ők képesek voltak normálisan forgatni a pénzt, jó befektetésekbe rakni, fialtatni. Lengyelország sokat profitált az Unióból.


Sajnos itthon az országvezetés (főleg a jobb oldali, nacionalistább irány) állandóan harcolni akar mindenki és minden ellen, csakazértis módon megmutatni, hogy ők diktálnak, nekik van igazuk. Erre megy rá az ilyen "Tiszteletet a magyaroknak" plakátsorozat és hasonlók.


Persze, mert ha minden szabályszerűen működne, ahogy az EU akarja, akkor nem tudná az összes beruházást a havernak odaadni, meg lefölözni belőle a saját kis pénzecskéjét. Mint pl. most az M3 felújításnál - EU támogatás nélkül. És vajon miért?

- mert akkor meg kellene hosszabbítani a metrót Káposztásig vagy Ferihegyig, de ezt nem akarják, mert az M4 rossz szájíze még mindenkiben benne van, egyelőre metróépítés-ellenes az ország

- már cikkeznek arról, hogy a "nyílt" pályázaton 1 db valaki fog indulni és nyilván nyerni is

- mikorra ígérik a kezdést? 2015 végére? persze addig készül majd 20 megvalósíthatósági hatástanulmány, meg felvesznek 30 szakértőt havi 500.000 Ft-os fizetéssel, és egyebek.

2014. aug. 22. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

(hatos vagyok)

"Nem kellene semmit sem csinálni az EU-val szemben."

- Nem gondoltam hú de nagy dolgokra, de mondjuk "a csak az egyenes uborka a jó uborka" és hasonló típusú törvények ellen azért jó eséllyel fel lehetett volna szóllalni. Amúgy egyet értek veled a többiben.


" úgy lenne a jó ha az Európai országok szorosan együttműködnének.Én nem vagyok jobbikos,de abban igazuk van hogy az EU semmibe nem nézi a kelet európai országokat."

A Jobbik pont azon van, hogy ne legyen szorosabb együttműködés, sőt inkább semmi se legyen, mert "EU-gyrmat vagyunk".

2014. aug. 22. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
44%

Az EU alapvetően nem lenne rossz, mint ötlet, de most már gyakorlatilag látszik, köze sincs azokhoz a nemes gondolatokhoz, amiket Victor Hugo mondott a francia nemzetgyűlésben. Az EU (és a NATO) bővítése az utóbbi tíz évben már nem értelmes módon, hanem tisztán politikai alapon történt, ezt a nagy koponya elemzők is egyre többen állítják. Egy beismeréssel ér fel az is, hogy Juncker öt évre (!!!) befagyasztotta a bővítést. Van elég fillérért dolgozó magyar, lengyel, cseh, stb. Berlinben és Londonban, albán és macedón már nem kell.


A britek már kezdenek lázadozni a túl sok bevándorló ellen, a franciák jóegypárat hazarepültek, a németek minden módon igyekeztek és igyekeznek akadályozni, hogy a lengyelek és a magyarok után a románok és a bolgárok már ne jöhessenek. Az olcsó munkaerővel együtt ugyanis rengeteg piti bűnöző is érkezett. (Nem akarok olyan anekdotikus érvelésbe belemenni, mint hogy Patai Józsika ma Bolton legkeresettebb bűnözője, etc.)

Az olcsó munkaerővel együtt jöt a még nagyobb pofáraesés Nyugaton, a társadalmi szerződések felmondása. Amíg állt a Vasfüggöny, először az NSZK-ban, majd később az EK/EU többi tagállamában nyugatnémet mintára kiegyeztek a vállalatok a munkásosztállyal. Ez az NSZK-ban sikerült a legjobban, ott már-már korporativista módon bevonták a szakszervezeteket a döntéshozásba. Ennek egyenes következménye lett, hogy a nyugati cégek Nyugaton túlbérezték a saját dolgozóikat, ebből született a viszonylagos jólét odaát. A Vasfüggöny leomlásával és még később az EU keleti bővítésével a nyugati cégek előtt nem volt akadály. A nagyvállalatok áttették a termelésüket keletre, mert Kecskeméten vagy Győrben nem kell annyit fizetni a magyar munkásnak, mint Németországban a németnek. És igen tudom, kedves Bajnai-fanok, a Magyarországon működő multik még mindig a legjobbak, a magyar vállalatoknál általában kevesebb a pénz és több a túlóra. Ez igaz, de az is, hogy ezek a körülmények csak a "hülyemagyarnak" jó körülmények. Németországban ennyiért senki nem venné fel a munkát. Másfelől a helyhez kötött vállalkozások (főleg kevesebb képzettséget igénylő munkára) nem a németet vagy a britet veszik fel, hanem a bevándorlót és a vendégmunkást. Olyan nevetséges, Magyarországon és Lengyelországban jó pénznek számító béreket mondanak, amiért az őslakos ki sem kel az ágyból.

És az a baj, hogy a társadalmi szerződés felmondásának a következményei már Nyugaton is látszanak. Erősödnek rosszabb esetben a szélsőségesek (idei EP választás), jobb esetben megjelenik egy társadalmi igény a kiüresedett szocdem pártok helyett egy valódi baloldalra.


Szóval itt tartunk most. David Lane a cambridge-i egyetem szociológusa mondja:

"A kapitalista világgazdaság úgy működik, hogy a centrum-országokat eleve körbeveszik a szegény államok, amelyek olcsó munkaerőt jelentenek. A centrum gazdagságának feltétele a periféria megléte, szegénysége, kiszolgáltatottsága. Azért gyengíti a neoliberalizmus doktrína a nemzetállamokat, hogy a periféria országai politikailag ne legyenek képesek ellenállni, és szolgáló államként váljanak a rendszer részeivé."

Végtelenül igaz szavak. A posztszocialista országok felvételét követően az EU-nak jól jött az olcsó keleti munkaerő, a nyugati termékek új felvásárlópiaca, de nem volt érdeke, hogy bármiben is a versenytársaik legyünk. Gyártották pár "műszabályt", amik kiirtották azokat a magyar és egyéb közép-kelet-európai mezőgazdasági és ipari szektorokat, amikben (még) versenyképesek voltunk, lehettünk volna. Mi vagyunk a periféria, ezt vállaltuk be, amikor beléptünk az EU-ba.

A schengeni nyitás előtt Ausztria gyorsan bicikliúttá és gyalogösvénnyé alakított jópár addig autóval is járható határátkelőt. A közös svájci-osztrák rendezésű EB-n, Ausztria átmenetileg visszaállította a határellenőrzést-Keletre! Olaszország és Németország felől ellenőrzés nélkül behajthattál.

Érdekes, hogy van szabad munkaerőáramlás, de nincs szabad betegáramlás az EU-s egészségügyben. Az, hogy egy magyar, cseh vagy szlovák orvos elmegy rendelni Ausztriába, Németországba vagy Londonba, teljesen rendben van. Én sem várom, hogy megalázó "McDonald's bérekért" dolgozzanak az orvosaink. Viszont azt sem tartom fairnek, hogy negyven-ötven évet tisztességesen ledolgozó, végig TB-t fizető emberek meghalnak a több évesre nyúló várólistákon. Az orvos mehet, jó üzlet, nem az ottani állam képzi őket, mégis náluk rendel. Elfogadom. De akkor mehessen a magyar beteg is! Üljön fel a vonatra vagy a repülőre és csekkoljon be egy bécsi vagy londoni onkológián. Jaaa, hát azt nem lehet, nincsen angol vagy osztrák TB-d... Te csak dögölj meg otthon, amíg a kormányod kevesebbet ad az orvosaidnak, ezért azok nálunk rendelnek.


Lengyelországot mindenki dicséri, hogy milyen jól járt az EU-val. Elvesztett két hajógyárat, Németországban és Nagy-Britanniában pedig tökig jársz a lengyel vendégmunkásban. A lengyel vendégmunkás karaktere megjelenik a kortárs angol sorozatokban, a vloggerek gúnyolódnak rajtuk, olyannyira, hogy Varsó néha ki is kéri magának. Orbánt ezért idehaza (jogosan) szidják, hogy az országlása alatt mennyi magyar kiment. És még ennél is több lengyel. Szóval nekik sem akkora üzlet. Az, hogy a lakosság ennek ellenére magasan EU-és NATO-párti nem azt mutatja, hogy jól jártak ezzel a két szervezettel, hanem azt, hogy az oroszoktól való történelmi patologikus rettegésük mindennél erősebb. Azért rohannak így Nyugatra, mint a bolondok, mert ennyire félnek Moszkvától.


Van itt a gyk-n egy arc, aki versenyszerűen személyeskedik. Élete álma, hogy engem sztálinistának állítson be, pedig nem vagyok az. Továbbá bárhányszor felhívom a figyelmet az agyelszívás káros hatásaira belinkeli az angol wikipédiáról a "Braindain"-t, ha pedig a közép-kelet-európai ipar helyzetére, akkor a "Too big to fail"-t. Ezen kívül nagyüzemi szinten gúnyolódik, mert szerinte így kell vitatkozni. Na, az ő válaszán kívül mindenkié érdekel.

2014. aug. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

17,Jack Prince


Ez igen... Az egészségügyről véleményed kimondottan tetszik.

Akkor mi lehet a megoldás állami és személyes szinten?

Mit tehet,mit kellene tennie az országnak és mit lehetne jobb a kisembernek? A kivándorlás segíthet agy egyénnek, de az országnak nem. Ha meg itthon maradnak az emberek több lesz a munkanélküli és egyre többen fognak elszegényedni.

A nyugati országok még jó szájízzel fogadják a más tagállamokból származó bevándorlókat?

Gondolom az sem mehet sokáig, hogy mindenki célba veszi Skandináviát,a Benelux államokat,Német és Franciaországot,Ausztriát és az Egyesül Királyságot.

Ezeken kívül hova lehet érdemes menni ?

2014. aug. 22. 14:14
 17/29 anonim ***** válasza:

Hát nekem olyan megoldási javaslatom van, amiért megkergetnének vasvillával jóegypáran az országban és a közvetlen szomszédságunkban. Szerintem a történelmi sérelmeket félretéve Közép-Kelet-Európának kéne integrálódnia, de még szorosabban, mint az EU, egy gazdasági-politikai-katonai szövetséget alkotva. Közös költségvetéssel (lenne állami költségvetés is, de az nem lehetne ellentétes a szövetségi költségvetéssel), közös hadsereggel, az állami rendvédelmi szervek felett egy amolyan "FBI-jal", valamint közvetlenül választott szövetségi kormánnyal (ettől még persze az állami is megmaradna csak kevesebb jogkörrel). A hollófernyiges névre hallgató felhasználó szerint ez az EU. Egyébként pedig nem az. A Közép-Európai Egyesült Államok gondolata régi keletű, felvetette Kossuth, Jászi Oszkár, Tito és még jóegypáran. Ez nem egy hízó szövetség lenne, mint a NATO vagy az EU, egyszerű sorsközösségként működne, működhetne a Balti-Adria-Fekete-háromszögben.


Az a személyes véleményem, hogy Magyarország, Szlovákia, Románia etc. túl kicsi országok ahhoz, hogy (egymással is marakodva) érdemi kihívója legyen akár a Nyugatnak, akár a Keletnek. Brüsszel, Washington, Moszkva, Isztambul, Peking csak szórakozik velünk és kijátszik minket egymás ellen, ez az én történelemfelfogásom. Nem utasítom el, hogy kereskedjünk, akár az USA-val, akár az EU-val, akár a BRICS-szel, de felőlem Szaúd-Arábiával vagy Észak-Koreával is, ha az érdekünk úgy kívánja. Szövetségre viszont ne lépjünk mással, csak egymással.


Emeljünk védővámokat, a megmaradt (nem sok) ipar és mezőgazdaság fellendítéséért!

Védővámokat emelve támasszuk fel a lerombolt ipart! (Ganz-MÁVAG, Rába, horvát, lengyel hajógyártás, etc.)

Van egy csávó a gyk-n, aki kioktatott, hogy "Védővámokról ne is álmodj, WTO tagok vagyunk!". Ez baromi érdekes, erről nem értesítették Barack Obamát és Angela Merkelt, akik most 60-70%-os védővámokkal akarják megvédeni az amerikai és a német napelemipart... (Ezek kívül is tonnaszám találni a WTO tagok soraiban olyanokat, akik vámokkal védik a saját iparukat. Ez mondjuk nem is nehéz, mert Dél-Szudánon, Szomálián, Eritreán, Türkmenisztánon és Észak-Koreán kívül mindenki a tagja. [link] )

A külföldi munkavállalással egyet is értek, meg nem is. Menjen csak ki a fiatal ember abba az országba, ahol tanulhat, tapasztalatot szerezhet és hazatérve lesz neki valami egzisztenciája, de ezt nem ilyan buta módon, mint az EU, hanem kölcsönös, kétoldalú, államközi szerződésekkel. Hány fő közép-kelet-európai orvos jönne jól a brit egészségügyben? Hány fő orvos mehet el úgy, hogy nem veszélyezteti a közép-európai kórházak működőképességét? Keresünk egy közös nevezőt, kétoldalú egyezmény keretében (és nem máshogy!!!) kiengedünk ennyi fiatal nőtlen/hajadon orvost, hogy szerezzen tapasztalatot, pénzt, amit majd hazahoz ha lejár a szerződése és itthon kamatoztat. Ahogy a jugoszláv vendégmunkások jártak az NSZK-ba, pont úgy. Ez tiszta üzlet lenne mindenkinek.


Szóval ez a nézetem a Világról. Ez és még az, hogy időnként túlbonyolítják az egyszerű dolgokat. De most komolyan, miért köpjek le egy román mozdonyvezetőt vagy egy szlovák ápolónőt? Ugyanúgy dolgozik a családjáért, mint egy magyar. De a nálunk nagyobb hatalmaknak k*va jól jön, hogy divide et impera, kijátszuk egymás ellen ezeket az önmagukban harmatgyenge és icipici államokat.

2014. aug. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
0%

Az EU csak egy jól hangzó név a gyarmatbirodalom újjászervezésésére.


A bécsi cukrászda beetetés volt.

Helyette felrobbatották a magyar cukorgyárakat is, a termelőket meg szélnek eresztették.

Bedarálták a mezőgazdaságot, kivágatták a szőlőket, gyümölcsösöket, betarthahatlan szabályzókat alkottak, hogy a parasztnak elmenjen a kedve.

Partnerekk voltak a privatizációnak nevezett rablásban, a nemzeti vagyon kilopásában.

Multiparadicsomot hoztak létre, ahol 2008-ban a megtermelt haszon 92%-a (!!) külföldi vállaltoknál keletkezett.


Ezzel együtt az EU is agonizál. a válságból nem tud kilábalni, egyedül Németország tudja kihasználni a többiek gyengeségét és magához ragadta szinte az egész EU termelését.


A rothadás onnan is látszik, hogy Vivien Reding meg Barroso nappal vért pisil a magyar alkotmánybírák nyúgdíjkorhatára miatti demokratikus aggodalom miatt, este meg titkos Bilderberg szeánszokra járnak.


Észre kell venni, hogy az EU is egy véres, a megmaradásért folytatott harc színtere, és aki beszopja a demokratikus lózungokat, az a végén nagyon rosszul jár.

A "nagyok" szemrebbenés nélkül megforgatják egymás hátában is a kést, nem kérdés hogy úgy gázolnak ás a gyengébbeken, ahogy kedvük tartja.


A fő kérdés nem az, hogy az EU-n belül vagy kívül, hanem az, hogy sikerül-e kisiklatni az EU-t ebből az öngyilkos irányból, ami MINDENKINEK egyformán rossz, talán pár tucat részvényes és bankos tud belőle így is hasznot húzni.


Szerintem belűlről nagyobb eséllyel lehet megtalálni azokat, akik hasonlóan gondolkodnak, és végül számon lehet kérni AZOKAT az igéreteket és felállást, amit az EU az elején képviselt.

2014. szept. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
16%

Orbán legalább megpróbál alternatívát találni.

Az "elmúttnyócév" stratégiája, az EU-s elvárásoknak való csontig benyalás se hozott többet a konyhára, csak lebontotta az infrastruktúrát, amit most drága pénzen kell újjáépíteni.

Hogy Orbánnak igaza van-e, nem tudjuk.

De az biztos, hogy azok az elvi és gazdasági alapok, amire az EU épül, csúfosan bebuktak, és most az a fontos hogy amikor összeomlik, nem álljunk alatta.


Más se kell még hogy az euroatlanti gazdasági együttműködés alapján elárasszák Európát a génpiszkált meg hormonkezelt ipari hulladékkal, amit most az USA gyárt teljes gőzzel.

Ez valóban betenne a kisebb országoknak.

Aki nem gondol a keleti nyitásra, az elássa magát...

Mert ugye a németek, angolok, meg franciák már évtizedek óta ott vannak...

Csak büdös nekik ott is a konkurrencia...

2014. szept. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
56%

A politikai és gazdasági elit elárulta a rendszerváltást hogy zsírosra gazdagodhasson a jónép nyakán



nem normális csak ez van. Ez nem jelenti azt hogy nem volt lehetőségünk csak nem éltünk vele.

2014. szept. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!