Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lenne jobb, hogyha Budapes...

Nem lenne jobb, hogyha Budapest lemondana néhány jogköréről a vidék javára?

Figyelt kérdés
Én ezt úgy képzelem, hogy újra kellene szervezni az ország közigazgatását, létrehoznánk hat tartományt, Közép-Magyarországot, Dél-Alföldet, Észak-Alföldet, Balatont, a Balatontól északra és a Balatontól délre fekvő megyékből egy-egyet. Mindegyiknek lehetne egy választott törvényhozása, nevezzük Tartományi Tanácsnak, ez lenne egy kis-parlament. A Tartományi Tanács választaná meg a Végrehajtó Tanácsot, mint a tartomány kis-kormányát. Budapest lemondana néhány jogköréről ezeknek a testületeknek a javára.
2014. júl. 28. 11:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
Persze, mondjon le az EU-s pénzekről, mondjon le a jogkörökről, az nem baj, hogy a GDP fele kb. ott termelődik
2014. júl. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%

Az értelmiség nagy része tudja, hogy ez az ország a Budapest-vízfejtől szenved.

Ez arról szól, hogy egyetlen város van ebben az országban, és minden más vidék. Épp ezt követik a jövedelmek, és követi a kultúra és műveszet is.

Ha vidékre születtél, vagy vidéken szeretnél élni, akkor ne számíts arra, hogy feléd rendes színház, koncert lesz, hogy a környékeden repülőtér van.


Szóval Budapestet meg kell fosztani. Nem lesz könnyű.

2014. júl. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%

A svájci kantonpéldára gondolsz? Az itt nem működne.

Egyébként a minisztériumok vidékre telepítésének gondolata már elkezdődött. Jó nagy baromság. Sopronból mondjuk Miskolcra utazni ügyeket intézni. Csúcs ötlet!

Budapest legalább mindenhonnan könnyen elérhető.

2014. júl. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Capri szigete csodálatos, óriási idegenforgalmat bonyolít le, mégsincs repülőtere. Stadionokból viszont majd itt jut mindenüvé:)
2014. júl. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%

2-es:


Hát épp ezért termelődik meg ott annyi gdp, mert már régóta odaközpontosítanak mindent. Amint szétszórnák, rögtön változna ez az adat is. És az lenne a normális, mert míg ti pestiek megtudtok élni, fogalmatok sincs, mekkora nyomor van vidéken....

2014. júl. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

2-es: nem Magyarországnak kellene lemondani az EU-s pénzekről, hanem Budapestnek mondjuk az egész országon egyenlően kellene szétosztani. Válaszodnak nincs sok értelme, hogy azt mondjam, a föderalizációval semmi pénztől nem esnénk el. Ment a piros kéz.

3-as: teljes mértékben igazad van, én ezt a Budapest-központúságot akarom megszűntetni. Ment a zöld kéz.

4-es: én nem a kantonpéldára gondoltam, azt legfeljebb a történelmi Magyarország, vagy Erdély területén lehetne megvalósítani, de itt nincs rá szükség. És nem a magyarországi minisztériumokat telepíteném szét, hanem több jogot, tehát saját kormányt, ezzel együtt saját minisztériumot adnék a vidéknek, a régióknak. Ment a kék kéz.

5-ös: igazából nem értem a válaszod lényegét, de ment a zöld kéz.

6-os: igazad van, ment a piros kéz.

2014. júl. 28. 13:07
 7/11 A kérdező kommentje:
6-os: elnézést, zöld kezet kaptál, de véletlenül pirosat írtam neked. Ne aggódj, attól zöld kezet nyomtam meg.
2014. júl. 28. 13:08
 8/11 A kérdező kommentje:

A legelső válaszoló válaszát törölték, így frissítem kommentemet:

1-es: nem Magyarországnak kellene lemondani az EU-s pénzekről, hanem Budapestnek mondjuk az egész országon egyenlően kellene szétosztani. Válaszodnak nincs sok értelme, hogy azt mondjam, a föderalizációval semmi pénztől nem esnénk el. Ment a piros kéz.

2-es: teljes mértékben igazad van, én ezt a Budapest-központúságot akarom megszűntetni. Ment a zöld kéz.

3-as: én nem a kantonpéldára gondoltam, azt legfeljebb a történelmi Magyarország, vagy Erdély területén lehetne megvalósítani, de itt nincs rá szükség. És nem a magyarországi minisztériumokat telepíteném szét, hanem több jogot, tehát saját kormányt, ezzel együtt saját minisztériumot adnék a vidéknek, a régióknak. Ment a kék kéz.

4-es: igazából nem értem a válaszod lényegét, de ment a zöld kéz.

5-ös: igazad van, ment a zöld kéz.

Várom a további válaszokat és köszönöm az eddigieket!

2014. júl. 28. 14:21
 9/11 anonim ***** válasza:
Dehogynem.
2014. júl. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 PHP de kóder! ***** válasza:

"Az értelmiség nagy része tudja, hogy ez az ország a Budapest-vízfejtől szenved."


eheheh, ez vicces


a magyar ertelmiseg Budapesten el.

2014. júl. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!