Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokan fognak elmenni dolgozni...

Sokan fognak elmenni dolgozni külföldre ha javulnak a gazdasági állapotok?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy külföldön állítólag már a második félévben javulás várható, de mire az ide lecsorog az még egy év, és az üteme sem olyan lesz. Nem beszélve arról hogy az Eu is csak könnyíti a dolgokat, sok országba megszűnnek a megkötések, és ugye a 3-4× ét keresi az ember. Ha meg azt nézem, itt nem is nagyon van mit csinálni kevés és nagyon gyengén fizetett munkák vannak csak. Arról meg nem is beszélek hogy itt 5-6 évig nem sok jóra lehet számítani, az meg ugye nem kevés hogy az ember csak úgy elpocsékolja a saját életéből.

Nem beszélve arról, hogy ha valakit aki ért ahoz amit csinál, itt nem fizetik meg akkor nem is lehet elvárni hogy maradjon.


2010. jan. 13. 23:25
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Azt pedig igen csak megcáfolnám, hogy akinek olyan a képzettsége, hogy külföldön jól keressen, az itthon is jól fog. Külföldön becsülete van a pedagógusnak, az orvosnak, de ugyanúgy a mérnök embernek is!


Ez egy nagy butaság!

Pontosan az inovatív, és középvezetői szféra az első aki kimegy, és a jól képzett szakmunka, legyen az ápoló, vagy kőműves. Akikre lehetne építeni, mert az adottságok megvannak benne! Persze lehet azt mondani, hogy sokan mosogatni mennek ki a kevésbé képzettek közül, de aki felvállalja hogy kimegy, az tenni akar, ami fontos. Műszaki vagyok, és négy égy éve jöttem haza, elkezdtem önállóan dolgozni. A tapasztalatom, hogy nem lehet olyan minőséget produkálni mint nyugaton, és nem a dolgozók miatt. Igaz hogy már nagyon keresni kell a jól képzett dolgozókat, de meg lehet találni. Viszont a gond a megtartásukkal van, hiszen ha olyan bért fizetsz ami maradásra bírja őket akkor nem jutsz munkához, ha meg elengeded őket akkor minden sz@r lesz amit csinálsz. Egy évig vállalkoztam, és vagy nem kerestem de elégedett voltam a minőséggel, vagy kerestem de az egész úgy volt sz@r hogy nekem volt kellemetlen. Már mint a saját felfogásomnak, mert mindent átvettek, tekintettel arra hogy ami szerintem kritikán aluli, az simán belefért az itt megszokottba.

Lassan egy éve nem csinálok semmit, mert amit ajánlottak azért nem érdemes és megalázó, pedig a referenciáim nem rosszak. A tavasszal lejár egy kis lekötött betétem, azt még megvárom és pá. Rendszerben vagyok mert hivatalosan dolgoztam kinn és minden héten jön valahonnan egy egy ajánlat. A röhej pedig az, hogy ha egy Eu s céghez megyek de tengerentúli a munkára, csak azért mert a kontinenst elhagyom több kiegészítést kapok, mint itt fizetést! Nevetséges ez az egész ami itt folyik, és nagyon nem lesz jó vége!

Nem lehet egy országnak folyamatosan a saját társadalma ellen menni, mert feléli a humán erőforrásait!

2010. jan. 14. 14:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!