Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokan fognak elmenni dolgozni...

Sokan fognak elmenni dolgozni külföldre ha javulnak a gazdasági állapotok?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy külföldön állítólag már a második félévben javulás várható, de mire az ide lecsorog az még egy év, és az üteme sem olyan lesz. Nem beszélve arról hogy az Eu is csak könnyíti a dolgokat, sok országba megszűnnek a megkötések, és ugye a 3-4× ét keresi az ember. Ha meg azt nézem, itt nem is nagyon van mit csinálni kevés és nagyon gyengén fizetett munkák vannak csak. Arról meg nem is beszélek hogy itt 5-6 évig nem sok jóra lehet számítani, az meg ugye nem kevés hogy az ember csak úgy elpocsékolja a saját életéből.

Nem beszélve arról, hogy ha valakit aki ért ahoz amit csinál, itt nem fizetik meg akkor nem is lehet elvárni hogy maradjon.


2010. jan. 13. 23:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Na most akkor kampányolni akarsz amellett, hogy húzzunk innen? Vagy mi akar lenni ez a kérdés? Várod, hogy valaki megmondja, hogy 52.749-50 ember fog kimenni?
2010. jan. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdés lényegét... Szépen levezetted a teóriádat, de hol a kérdeznivaló?
2010. jan. 14. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

1. külföldön sincs kolbászból a kerítés, sok "bevándorló" esett pofára mert kiment egy csomó pénzt beleölt az utazásba, felégette maga mögött a hidakat, és most ott áll munka nélkül.


2. általában van pár ember akinek a pofája iszonyú nagy, hogy jajj külföldre kell menni meg mennyire szar itthon, kint 3x annyit keresel, ha csak mosogatsz is, mindenkinek beszólogatnak, hogy miért nem mész ki külföldre, közben meg ők is itthon tengetik a napjaikat


3. Vannak azok az emberek akiknek rokonai, barátiai ismerősei mentek ki és jól jártak, ezek után ők meg vannak győződve, hogy mennyire fasza minden. Az oldalon több ilyen emberrel is összetűzésbe kerültem aki össze-vissza osztogatta az észt minden megkeseredett munkanélkülinek, hogy menjen ki külföldre akár nyelvtudás nélkül is, mert az mennyire jó és szuper lesz. Persze neki állt feljebb amikor elküldtem melegebb éghajlatra.

Jah és persze én vagyok irigy, aki amúgy itthon elég jól megél az eszéből:)



4. külföldön az élet sokkal drágább mint itthon, ezt felejtitek el. Mindig azon akadtok le, hogy 3x többet keresnek. Igen, viszont pl Londonban krva drágák a szállások, drága az élelmiszer. Ha jól tudom, Németországban egy doboz tej simán 3-400Ft átszámolva. Ha meg tudod azt csinálni, hogy ott dolgozol és itthon élsz belőle, akkor faxa de ez elég nehéz.


Summázva: ki lehet menni külföldre, ha eléggé fel van valaki készülve rá, ami eléggé ritka, a legtöbben pofára esnek, kérdés fel tudnak e állni utána.

Amúgy meg aki okosan választott szakmát és tényleg jól ki is tanulta, gyakorlott benne nem csak bulizott a szabadidejében. az itthon is megél. Értelemszerűen a sok divatdiplomás ember és azok akik nem tanultak, sokat szívnak.

2010. jan. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!


És azokkal mi lesz, akik pályakezdők? Sokan nem kapnak már lehetőséget sem arra, hogy gyakorlatot szerezzenek, mert elvből mindenhol úgy hirdetik a munkákat, hogy "gyakorlattal rendelkező"... Innentől kezdve mehetsz "oda" a tudásoddal, hiába ígérkezel jó szakembernek, nem vesznek fel, mert nincs szakmai háttered. Pofátlanabb hirdetésben már nem csak gyakorlott szakembert keresnek, hanem olyat, akinek már kialakított ügyfélköre van...


Mi tervezzük, hogy elköltözünk. Nem most, nem is jövőre, de 10 éven belül biztosan. Tény, hogy külföldön sincs kolbászból a kerítés, a nagyobb fizetés arányosan növekszik a nagyobb árakkal. De többen kiszámolták már, hogy míg egy német orvos képes átlag színvonalon megélni és egy kis pénzt félretenni, addig a magyar orvosok helyzetét nagyon is jól ismerjük. Azok az emberek, akik a sok pénz reményében mennek ki, biztos pofára fognak esni, de aki csak éldegélni akar egy átlag színvonalon, annak megéri, már ha van elég kitartása, szorgalma.


Egy szó, mint száz: mi a gazdasági állapottól függetlenül szeretnénk majd költözni, ez már egy régi álom.

2010. jan. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Egyenlőre csak álom.

Amúgy 10 év múlva én is gondoltam, hogy elhúzok a fenébe, de nem azért mert nincs pénz, hanem mert elegem van az országból ami itt folyik kormányzás szinten, de ez már más téma:)


szóóval:

pályakezdőként nekem már volt sok gyakorlatom, mert sokat gyakoroltam tanultam magamtól, referenciákat készítettem ,stb, persze az én szakmámban ez alap.


egy közgázos emberkénél nyilván ez nehezebb. De volt aki megírta itt, hogy talált egy tonna olyan céget akik szívesen alkalmazták egy időre ingyen, ugyebár szakmai tapasztalat, ezt meg tudja tenni bárki szerintem. Mindenképpen kell a szakmai gyakorlat a suli végéhez úgyis. Persze sokan inkább aláirtják valami céges rokonnal, nehogy kelljen menni valahova.


Viszont te nagyon úgy írsz, mintha ebben a témában lennél, hogy pályakezdő vagy de nem kellesz sehova. Megírod, hogy mi a szakmád?


Külföldön az fog igazán jól megélni aki kifejezetten kiemelkedik a többi közül. Mellesleg külföldön első a hazai ember. Ha leépítenek, akkor téged fognak először.

2010. jan. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Sokan fognak elmenni dolgozni külföldre ha javulnak a gazdasági állapotok?"


Nem. Eddig is inkább az volt a tendencia, hogy a tömegek imádnak BESZÉLNI a kivándorlásról, de nem teszik meg ténylegesen.


"külföldön állítólag már a második félévben javulás várható"


Itt is.


"sok országba megszűnnek a megkötések, és ugye a 3-4× ét keresi az ember"


Mármint ha talál munkát a Magyarországnál is súlyosabb munkanélküliséggel sújtott Olaszországban és Spanyolországban vagy a hasonló munkanélküliséggel sújtott Írországban és Angliában úgy, hogy a belföldi munkavállalókkal is versenyeznie kell.


A legtöbbször igen keserves a felébredés a nagy álmokból.


Orvosok és néhány mérnök tud kint jól elhelyezkedni. persze mosogatni is lehet, de az már nem a hazai bérek 3-szorosa, főleg reálértéken. Viszont aki annyira kvalifikált, hogy odakint el tud helyezkedni, az itthon is jól keres általában.

2010. jan. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem. Eddig is inkább az volt a tendencia, hogy a tömegek imádnak BESZÉLNI a kivándorlásról, de nem teszik meg ténylegesen.


Nem tudom mennyi idős lehetsz, de gyanítom hogy 20on éves.

Van egy tendencia, ami azt mutatja hogy egyre többen mennek ki, és nem a leggyengébben képzettek. Én több vagyok már néhány évvel 20nál, és az én időmbe még nem volt általános a többnyelvűség. Nekem szerencsém volt és az én társaságomban az a ritka ha valaki csak egy idegen nyelven beszél valamilyen szinten. Én is elég sokat” szinte csak” külföldön dolgoztam mint alkalmazott és 10 barátomból 8an így vagyunk ezzel. Azóta változott az oktatás, és lehet hogy nem perfekt de a nagy része a 20-30 korosztálynak már beszél valamilyen nyelven, ami a legnagyobb akadály elhárul a tapasztalataimból megítélve!


"külföldön állítólag már a második félévben javulás várható"


Itt is.


Mitől????????????

A gazdaságunk romokba, a munkaerőpiac pang, a fogyasztás növekedésére semmi esély.

Aki meg azt hiszi hogy majd nő az exportunk az nem veszi figyelembe, hogy a vállságra úgy reagált a külföld hogy protekcionista eszközökkel támogatta a saját piacait, amivel nem tudunk versenyezni! Lehetsz optimista, de ne ábrándozz.


Mármint ha talál munkát a Magyarországnál is súlyosabb munkanélküliséggel sújtott Olaszországban és Spanyolországban vagy a hasonló munkanélküliséggel sújtott Írországban és Angliában úgy, hogy a belföldi munkavállalókkal is versenyeznie kell.


Akinek volt egy csöpp esze az eddig sem a spanyolokhoz ment, és azért írtam hogy a nyáron mert addigra lesz elmozdulás, és húzza a munkaerőpiacot ahol a magyarok nagyon jó pozícióban vannak. Képzettek és hajlandóak olcsóbban dolgozni.

Persze egy magyarnak nem az ottani lakossággal kell versenyezni a munkáért, hanem a többi

ausbaiter- rel „ ahogy pld a német ajkúak nevezik a külföldi „vendég” munkásokat!


A legtöbbször igen keserves a felébredés a nagy álmokból.


Persze! Ez igaz! Főleg akik képzetlenek és nem tudják a nyelve, azok számára.

Pontosan ezért van hogy az országunkban egyre nagyobb a hiány a jól képzett és tenni akaró termelőerőben.


Orvosok és néhány mérnök tud kint jól elhelyezkedni. persze mosogatni is lehet, de az már nem a hazai bérek 3-szorosa, főleg reálértéken. Viszont aki annyira kvalifikált, hogy odakint el tud helyezkedni, az itthon is jól keres általában.


Igen és a szakmunkások nagy része akiket a törökökkel nem is lehet egy napon említeni és még is ugyan azon az áron lehet foglalkoztatni, ami az itteni 4× ese!

És mi a drágább odakinn? A szállás az biztos, de ha összeállnak 3-4 en az sem veszélyes, és a szórakozás ami az itteni 3-4× ébe kerül. De hát vagy szórakozni mégy ki vagy pénzt keresni!

Bár egy kis szórakozás belefér, hiszen hogy lehetne kihagyni Hamburgban St Paulit?


Ahogy nő a különbség és Eu kompaktabbak lesznek a fiatalok egyre jelentősebb lesz a kivándorlás!

2010. jan. 14. 12:49
 8/11 anonim ***** válasza:

"A gazdaságunk romokba, a munkaerőpiac pang, a fogyasztás növekedésére semmi esély."


Ha ennyivel jobban értesz a gazdasághoz, mint a szakértők, akkor miért nem te vagy a legnevesebb elemzőcég kutatási vezetője? Miért nem publikálsz a KSzemlében?


"Ahogy nő a különbség és Eu kompaktabbak lesznek a fiatalok egyre jelentősebb lesz a kivándorlás!"


Biztos, de még sokáig nem fog versenyre kelni a kivándorlás a kivándorlásról való pofázással :)

2010. jan. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

9:59-es lennék:


Bár én németországi példát hoztam fel, mi már évek óta álmodozunk Ausztráliáról. Azt hiszem, így már érthetővé válik, hogy nem az európai gazdasági kérdések függvényében költöznénk.


Azt pedig igen csak megcáfolnám, hogy akinek olyan a képzettsége, hogy külföldön jól keressen, az itthon is jól fog. Külföldön becsülete van a pedagógusnak, az orvosnak, de ugyanúgy a mérnök embernek is! Haza viszonylatban pedig láthatjuk a helyzetet. Én csak a pedagógusok fizetésből tudok kiindulni, ami bruttó 130 000 Ft környékén van, és a magyar iskolai felszereltséget ne nagyon forszírozzuk, mert láttam csodát már én is!

Értelemszerűen egy jól képzett, referenciával rendelkező mérnöknek itthon is nagyobb kereslete van, de nem lehet mindenki programozó, építészmérnök, ügyvéd, pszichológus.

Az óvodapedagógusokat, buszsofőröket, postásokat is ugyanúgy meg kell becsülni! Átlag emberek, talán nem mind diplomás, de sok helyen nem becsülik a biztos munkaerőt. ("Úgyis jön majd másik!"-hozzáállás)

2010. jan. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ha ennyivel jobban értesz a gazdasághoz, mint a szakértők, akkor miért nem te vagy a legnevesebb elemzőcég kutatási vezetője? Miért nem publikálsz a KSzemlében?


Én nem elemzek, csak mindenkinek a véleményét elolvasom pártállástól független.

Nem hiszek el mindent, de ami logikus az összevetem más logikus érveléssel.

De a csúsztatásokat is kiszúrom, legyen az jobb vagy bal.

Ettől még nem leszek „ elemző” legfeljebb csak gondolkodom, amire sokan sajnos önállóan nem képesek.


"Ahogy nő a különbség és Eu kompaktabbak lesznek a fiatalok egyre jelentősebb lesz a kivándorlás!"


Biztos, de még sokáig nem fog versenyre kelni a kivándorlás a kivándorlásról való pofázással :)

Egyszerű fizik hatás - ellenhatás, és a vektorok összeadódása. A gazdaság is így működik.

A, vektor: Nyelvtudás, B, elfogadott képzés, c, megfelelő tudás-relatív alacsony bér.


Ellenhatás: az itt lehetséges jövőkép, lehetőség.


Szerintem egyértelmű!

2010. jan. 14. 14:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!