Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a pénz? Mi jellemzi a pénz...

Mi a pénz? Mi jellemzi a pénz piacát, a kereskedelmi bankok hitelezését, hogyan állítanak elő ezek pénzt? Példákkal!

Figyelt kérdés
2010. jan. 13. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt komolyan gondoltad? Közgáz tankönyvben ez alapszinten 30 oldal. Azt várod hogy valaki egy komentben majd példákkal illusztrálva elmagyarázza?
2010. jan. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
A pénz eredetileg érme volt- arany ezüst stb, aztán a leendő banok rájöttek, hogy egyszerűbb egy papírt nyomtatni ami egy utalvány és beváltható a kiállítónál aranyra, érmére stb. Aztán rájöttek úgyse fogja mindenki 1szerre beváltani így sokkal többet nyomtattak mint amire fedezet volt. Aztán ha bebuknak jön a válság és mindenki szív csak ők nem :D jól ki van ez találva
2010. jan. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A pénz már rég nem beváltható aranyra. Pénz = hitel.
2010. jan. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
Makroökonómia, a pénzpiac című fejezet. Olvasd el, jó húzós tárgy, én is most vizsgáztam belőle gazdász szakon :)
2010. jan. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ha nem tudsz hozzászólni, ne tedd, inkább, mint hogy itt okoskodj...ha röviden nem tudod összefoglalni, akkor nem is értesz hozzá...így megint az van, hogy inkább ne is szólj hozzá:) példaként azokat a bankokat gondoltam volna, amelyek spekulálnak a magyarországi pénz piacra, mint mondjuk a deutsche bank...gondoltam van valaki, aki tud még ilyeneket sorolni és az azok általi folyamatok hogy működnek...
2010. jan. 14. 00:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Vegyél ki egy könyvtárból egy bevezetés a közgázba tankönyvet és olvass. Senki nem fog ideírni neked 10 oldalt.
2010. jan. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!