Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell sikkasztani? Mire...

Miért kell sikkasztani? Mire kell nekik annyi pénz?

Figyelt kérdés

Természetesen a politikusokról beszélek. Alapból is pofátlanul nagy illetményeket kapnak kp-ben meg egyéb juttatásokban is. Ha soha semmi törvénytelent nem csinálnak, akkor is bőven összeszedhetnek annyi pénzt, hogy önerőből vehessenek kacsalábon forgó palotát az unokáiknak is már előre. Akkor meg innentől még mi motiválja őket sikkasztásra? Minek az a rengeteg sok pénz, mi a f***ra költik egyáltalán?


Ha politika mellett még üzletemberek is, akkor meg főleg érthetetlen a dolog, mert akkor az üzletük is nyilván szépen gyarapdik, azt fejlesztgetik is, hogy még többet hozzon, főleg, ha állami megbízásokat adnak maguknak, stb. (ez még akár törvényesnek is nevezhető, ha nagyon elnézőek vagyunk).


Szóval ha egyszer full legálisan is annyi lóvét gereblyéznek össze, hogy a zsebük kiszakad tőle, akkor mi a fenéhez kell még annál is több?


Ezt nem értem én nagyon.


2010. jan. 13. 16:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Az embernek alapvető irányultsága van a végtelenre. A tudósok nem tudnak eltelni a tudással, a művészek a műalkotások szépségével, a pénzemberek a pénzzel.
2010. jan. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
azért hogy még több legyen.
2010. jan. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

17:15 - Na ez az, sajna.


17:30 - Sok igazság lehet abban, ami mondasz. Tény, hogy nekem relatíve szerény álmaim vannak (saját ház, család, szóval a szokásos, mondhatni).

Viszont ahány emberrel eddig beszéltem arról, hogy ők mit szeretnének, érdekes módon minden korosztály és minden nem képviselője szinte kivétel nélkül azt mondta, hogy ő is hasonló léptékben gondolkodik.

Ezért reszkíroztam meg azt a feltételezést, hogy normál, boldog élethez nem is nagyon kell több. És ezért is állok meglehetősen értetlenül politikusaink nagyzási hóbortja előtt.


18:07 - Ez mondjuk így, ebben a formában nem igaz, mert az állatvilágban igen gyakori az együttműködés. Mi több, nem csak egyes fajokon vagy nemzetségeken belül, de még fajok között is alakulnak ki kölcsönös támogatási kapcsolatok.

Ami azt illeti, éppen ezért sokszor leginkább csak az állatokat sértegetjük, ha egy alávaló embert állatnak nevezünk. Mert gyakran még az állatok is emberségesebbek egymással, mint mi egymással.


18:25 - Ebben is van valami.

2010. jan. 13. 19:23
 14/14 anonim ***** válasza:
Pénzből nincs olyan, hogy elég. Ez van.
2010. jan. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!