Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell sikkasztani? Mire...

Miért kell sikkasztani? Mire kell nekik annyi pénz?

Figyelt kérdés

Természetesen a politikusokról beszélek. Alapból is pofátlanul nagy illetményeket kapnak kp-ben meg egyéb juttatásokban is. Ha soha semmi törvénytelent nem csinálnak, akkor is bőven összeszedhetnek annyi pénzt, hogy önerőből vehessenek kacsalábon forgó palotát az unokáiknak is már előre. Akkor meg innentől még mi motiválja őket sikkasztásra? Minek az a rengeteg sok pénz, mi a f***ra költik egyáltalán?


Ha politika mellett még üzletemberek is, akkor meg főleg érthetetlen a dolog, mert akkor az üzletük is nyilván szépen gyarapdik, azt fejlesztgetik is, hogy még többet hozzon, főleg, ha állami megbízásokat adnak maguknak, stb. (ez még akár törvényesnek is nevezhető, ha nagyon elnézőek vagyunk).


Szóval ha egyszer full legálisan is annyi lóvét gereblyéznek össze, hogy a zsebük kiszakad tőle, akkor mi a fenéhez kell még annál is több?


Ezt nem értem én nagyon.


2010. jan. 13. 16:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
SOSEM lehetsz elég gazdag és befolyásos.
2010. jan. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
ami itthon megy az már nem sikkasztás. a sikkasztást nem lehet észrevenni, csak idővel egy lebukás alkalmával. Itthon szó szerint lopás-rablás megy, hisz a szemed előtt teszik.
2010. jan. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Akkor lopás-rablás, édesmindegy. A kérdés továbbra is az, hogy MIRE kell az a rengeteg pénz?


Vagy épp a befolyás? Mire? Mihez kezdenek vele? Mi az, amihez erre szükségük van?

2010. jan. 13. 17:01
 4/14 anonim ***** válasza:

utazgatásra, minden országban egy nyaraló. Asszem a Torgyánnak volt olyan, hogy Horvátországban volt neki lovardája vagy nemtom milyen. Külön repülőgép nekik. 10 kocsi, mindenből a legdrágább.

Lakásba személyzet, stb. El sem tudod képzelni mekkora vagyonokat lehet naponta elkölteni.

2010. jan. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
amúgy még azt tenném hozzá, hogy ez egy betegség is. Olyan mint a játékgép. Nem tudnak leállni, ha egyszer elkezdik.
2010. jan. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

17:06-os: Vagy úgy...

Csak én gondolom úgy, hogy az ilyesfajta eszement nagyzolás és pazarlás már egy (vagy több) mentális kórtünet megnyilvánulása...?

2010. jan. 13. 17:09
 7/14 A kérdező kommentje:

Aha... Nem csak én. :)

Értjük egymást.


Kár, hogy nyilván soha nem fognak olyan törvényt hozni, hogy kötelező legyen minden politikus rendszeres mentálhigiéniás vizsgálata és az ilyen tüneteket mutatók kényszerkezelésre utalása (itt nem kell semmi rossza gondolni... csak simán gyógyítsák ki őket).

2010. jan. 13. 17:10
 8/14 anonim ***** válasza:

nem kell ide gyógykezelés, lófszt, leég ha bebsszák őket a börtönbe, hidd el többet érne mint ezer pszichológus.


noh de amíg az emberek megszavazzák őket, addig a fejedre is állhatsz, akkor se lesz másképp.


nézd meg a BKV-t. A buszosok sztrájkolnak, mert tőlük akarnak pénzt elvenni mert nem tudja a bkv finanszírozni, de persze a vezetők mind megkapják a több százezres fizetésüket minden hónapban, meg telik több millás béna fejlesztésekre.


a kormány tesz valamit? nem... ennyi, pont. így nem változik semmi.

2010. jan. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Te ezt sose fogod megérteni. Ők másfajta emberek. Dolgoztam a közelükben (persze csak kisemberként), úgy hogy tudom. A hatalom és a pénz olyan, mint a kábítószer. Hozzászokik az ember, és egyre nagyobb dózisokra van szüksége, hogy ugyanazt az élvezetet elérje. És akinek erre van szüksége, az mindent megtesz a még több pénzért és hatalomért. Megöli az anyját, eladja a hazáját, vagy egyszerűen csak átgázol rajtad, vagy kihasznál és eldob, ahogy kell. Ebben nincs megállás és nincs visszaút. Ahhoz, hogy nagyon sok pénzed és/vagy hatalmad legyen, először is nagyon kell akarni. És ha nagyon akarod, akkor elég kegyetlen tudsz lenni először is magadhoz, aztán meg mindenki máshoz, hogy elérd. Máshogy nem lehet elérni. Ha meg már elértél valamit, akkor ugye minimum meg kell tartani, de inkább gyarapítani is kell. Mivel te ilyen kérdést tettél fel, nem is fogsz soha hatalomra jutni vagy nagy vagyonra szert tenni. Mert te nem akarod nagyon. Ők meg akarják.
2010. jan. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Minden ember gyarló.Te is és én is.Csak amíg nincs hatalom a kezedbe addig könnyű pofázni.Az ember alapvetően az inteligenciáját leszámítva semmiben nem különbözik az állatoktól.Az álatvilágban az erősebb kihasználja és legyőzi a gyengébbet.
2010. jan. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!