Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért jó a kárpátmedence...

Miért jó a kárpátmedence magyarjainak, ha megkapják a kettős állampolgárságot?

Figyelt kérdés
Persze, a ,,nemzeti összetartozás". De én gyakorlati dologra gondolok, nem névlegesre.
2010. jan. 12. 15:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Pld Szlovákia hogy tartatná be a nyelvtörvényt?

Egyszerűen rájuk lenne bízva hogy mit is akarnak, nőne a szabadságérzetük, és a valódi lehetőségeik is csak megfontolás tárgyaivá válnának.

És nem lehetne velük packázni az ottani államnak!

Eu s képviselet is sokban változhatnak!

2010. jan. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
33%
A magyarországi nyugdíj magasabb, mint a romániai.
2010. jan. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
25%
Egyet fizet, kettőt kap. Cserébe minden választáskor a megfelelő helyre kell tennie az X-et.
2010. jan. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 nyugtalan ***** válasza:
68%

Ez egy hazugság! Senki nem részesülne ingyen nyugdíjban vagy egészségügyi ellátásban! Ez egy baromság és csak olyan idiótáknak lehetett beadni anno, mint ti vagytok...


Ha egy ilyennel újra találkozom Felvidéken, az nem köszöni meg, mint ahogy demszky sem köszönte meg Pozsonyban...



("nyugtalan")

2010. jan. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:

Ez elsősorban érzelmi kérdés. Azért lenne fontos, mert a határontúli magyarok bíztatást kapnának a mi részünkről, és érzelmi szempontból valamennyire lehetne őket "kárpótolni" azért, hogy egy idegen országban kell élniük. Ráadásul, ezzel tudnánk segíteni nekik abban, hogy megőrízzék magyar identitásukat, és jobban a magyarsághoz kössük őket, nehogy beolvadjanak az ottani népességbe (román, szlová, ukrán, szerb, osztrák, szlovén, horvát lakosságba). Azonfelül a magyar államnak is lehetőséget adhatna, hogy beavatkozzon a magyar állampolgárok védelmében.


Másfelől rengeteg ország adta már meg határontúli nemzettársainak a kettős állampolgárságot. Pl. Oroszország, Németország, Románia vagy szerbia is. Oroszország például ezen a jogcímen avatkozott be Dél-Oszétiában a grúz támadásnál, mivel az ottani oroszoknak megadták az állampolgárságot, és a védelmükben nyomultak be Dél-Osztéiába. De ez csak egy példa volt.


Az az állampolgársági törvénytől függ, vagy annak módosításától, hogy milyen feltételekhez kötnék az állampolgárság megadását. Tehát az butaság, hogy ez azt eredményezné, hogy ide vándorolnának a határontúli magyarok tömegesen, vagy hogy őket is el kellene tartani, vagy, hogy választójogot kapnának, hogy szavazhassanak. Ilyenről nincs szó, és ez nem is lenne érdeke a "nemzeti ügynek". Ha úgy alakítanák a törvényt, ki lehetne küszöbölni ezeket a problémákat, és kifejezetten azt a célt szolgálná a törvény, hogy az ottani magyarok védelme megoldhatóbb legyen, valamint segítsük őket magyar identitásuk megőrzésében.

2010. jan. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Például azért, mert Slotákia arca végre be lenne kicsit kussoltatva. Más ország állampolgárát ugyanis nem lehet az adott ország anyanyelvének használatára kötelezni.
2010. jan. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
2010. jan. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

17:01

Linkeljek én is videót? Tudnék, de minek?

1: tudom, hogy a határokon túl a fidesz igen népszerű.

2: igen, egy állampolgár legalapvetőbb joga a szavazás.

3: pont ezzel ijesztgettek a 2004-es népszavazás előtt is, akkor sajnos bejött.

4: világos, hogy ezt a fidesz önös érdekből erőlteti. Hitt valaki valami mást?

5: ha ez a módja, hogy a rablóprivatizációból meggazdagodott szélsőbalos kormányzat végleg eltűnjön, hát legyen. (Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok fidesz szavazó).

Kérdés?

2010. jan. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

"ha ez a módja, hogy a rablóprivatizációból meggazdagodott szélsőbalos kormányzat végleg eltűnjön, hát legyen...

Kérdés?"


Eltekintve attól, hogy esetleg számodra (rövid távon) kedvezne, szerinted teljesen etikus és helyén való, ha egy ország kormányát, vagyis az adóztatást, a közellátást, az oktatást, a szociális rendszert, a hazai fejlesztést stb. meghatározó politikai irányítást azok döntsék el, akiknek az életére ez gyakorlatilag a legkisebb kihatással sincsen? Olyanok rovására is, akiket minden intézkedés kőkeményen érint?

2010. jan. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Az "állampolgárság" szóban benne van, hogy az általad felsorolt dolgok bizony hatással lennének rájuk nézve is.

Egyébként fordítsuk meg a dolgot. (Nem kötekedésként mondom, csak úgy). Az szerinted helyénvaló, és etikus, hogy a kormányzati döntések, amelyek meghatározzák az életünket, gyakorlatilag annak a nézőpontnak vannak alárendelve, hogy mi jó a nyugdíjasoknak (szavazóbázis) mi jó a... tudod kiknek, akiket eltartunk (szavazóbázis), mi jó a külföldi multiknak (rakás adókedvezmény, amit tőlünk pótolnak), és csak aztán jövünk mi.

Kicsit elmásztam a témától, ezt tudom jól, de valahol itt nem érzem az egyenlő bánásmód elvét.


Egyébként tudom én, hogy manapség nehéz elhinni azt, hogy valakinek őszinték az érzelmei (nem, nem hordok oroszlánt fekete mellényen), de időnként már tényleg hányinger nézni, mit művelnek egyre nagyobb vérszemet kapva a határontúli magyarokkal Slotákiában meg sosevolt-Romániában. Ez legalább némi védettséget jelenthetne nekik az ilyen folytonos kisebbségi komplexussal küszködő "van de minek?" országokban.

2010. jan. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!