Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meg tudnátok mondani mennyi...

TappancsMancs kérdése:

Meg tudnátok mondani mennyi volt az infláció 2013-ban?

Figyelt kérdés
Nem a hivatalos érdekelne hanem a valódi.

2014. aug. 5. 14:50
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
A hivatalos az a valódi. Reális adatokkal csak a KSH szolgál. Nekem a kiadásaim évek óta nagyjából változatlanok, jelentős áremelkedést nem tapasztaltam, pedig vezetem a kiadásaimat már 6. éve. 2 évvel ezelőtti árakhoz képest 1,5%-kal fizetek többet a dolgokért átlagban, ami szinte semmi.
2014. aug. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

:D ksh....valóság... wtf.


Ez olyan mint az hogy az a mediánbér helyett átlagbérrel pedáloznak még mindig.

2014. aug. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
Nincs olyan hogy valódi infláció. MEg kell nézni hogy milyen termékeket vásárolsz és azoknak az áremelkedésétből átlagot vonni. A KSH által megadottban a kenyértől a gőzmozdonyig minden van. Nyilván ami szükséges annak nem 1,5% lesz az emelkedése, hiszen úgyis veszik az emberek. Pl ugyanazt a tejet veszem mindig, már 320Ft egy liter, elhiszem hogy matematikailag ellensúlyozza a nyújtható nyakú gumikacsa árzuhanása, de ez nem tesz boldoggá, többet fizetek ugyanazért az életminőségért.
2014. aug. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tess:

[link]

[link]

2014. aug. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A KSH az átlagot közli, ez egy statisztikai adat.


De mivel senki sem felel meg tökéletesen az átlagnak, háztartásonként, személyenként eltérőek a fogyasztási, vásárlási szokások, így az infláció is.

2014. aug. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

""Pl ugyanazt a tejet veszem mindig, már 320Ft egy liter,""


Én még nem láttam 320 forintos normál tejet.

Én is ugyanazt a tejet vesszem ugyanabban a boltban két éve az ára 230 forint és Magyar.

2014. aug. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor menj be a teszkóba vagy a spárba és vegyél le egy "Magyar Tej" nevű tejet, 2,8-ast, amit az Alföldi tej gyárt, és jól nézd meg.
2014. aug. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!