Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nagy bukó lesz ez a politika...

Nagy bukó lesz ez a politika " hogy nem szólal meg " a Fidesz számára?

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag lefekszenek az MSZP nek mint egy rossz szutyok!


Persze én nem bánom mert a Jobbiknak is meg lesz a maga haszna belőle! Kemény % ok!


2010. jan. 12. 00:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

lehet hogy igazad van, de Te is csak az egyik odlalt látod.. mert elsorolod hogy milyen szépek, jók, milyen tiszták és tökéletesek.. míg a többi párt maga a sátán.. (ill küldöttei..) de nem minden ember ért egyet. olyannyira nem, hogy pl a környezetemben az emberek nagy többsége viccnek tartja hogy itt tart a jobbik.. ezen ne sértődj meg, ez is tény..


én fenntartom azt a véleményem, hogy a 25%ot semmiképp sem érik el, alacsony részvétel mellet esetleg megközelítheti, de túllépni szerintem nem fogja.. de ugye nem vagyok jós. :) ez a véleményem..

2010. jan. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

"a telefonokat OV már megkapta, és a távirányító rá van hangolva."


Téged is figyelnek és sugaraznak? :))))))

2010. jan. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

ehet hogy igazad van, de Te is csak az egyik odlalt látod.. mert elsorolod hogy milyen szépek,


Nem látom a Jobbikot szépnek, és nekik is kellene „ha kormányra kerülnének” kellemetlen intézkedéseket hozni. Viszont csak ők nincsenek még elkötelezve, ez biztos.

Nem tartom sátánnak egyiket sem, csak elkötelezettnek! Nagy tőkésnek, és a nagytőke kiszolgálójának! Sajnos ha az intézkedéseiket nézem akkor nem alaptalanul!

Vicces? Sajnos az MSZP 8 évét nem tudom viccesnek tartani. A Fidesz közel nincs annyira kollaboráns mint az MSZP de vissza csinálni amit az MSZP elrontott sincs elég ereje!

Az emberek jelentős része nem is ismeri a Jobbikot sajnos, és a média sem pártatlan, az az vagy nagyokat szól, RTL, TV2, stb, vagy nem kerül be sehová, ha meg nagyokat szól akkor szélsőséges! Kivan találva.


15-20% a tapasztalataim alapján reális, a kevesebbet a média sugározza, a több meg nem reális, egyenlőre.

2010. jan. 12. 13:27
 14/18 A kérdező kommentje:

Téged is figyelnek és sugaraznak? :))))))


Engem! Miért?

Nekem nem kezdtek el sápítozni a nagykövetek sem „ vízmű”!

Igaz nekem nem tömték még egyszer sem a zsebem, és finanszíroztak!

2010. jan. 12. 13:30
 15/18 anonim ***** válasza:

azért a fő dologban látom egyetértünk. :) "15-20% a tapasztalataim alapján reális"


tudom hogy belülről biztosan más, de én a jobbikot is (csak) egy pártnak tartom.. és én ellenzem a túlzott pártpolitizálást.. én magam sem szándékozom belépni egy pártba sem.. szavazni elmegyek, hogy mondhassam a magam részét én megtettem. 19 évesen többet nem tehetek.


amugy, az érdekel, hogy milyen elköteleződésről beszélsz? a nagytőkéseknek vannak elkötelezve a pártok? vagy Te az államadósságra gondolsz, amit a jobbik felül akar vizsgálni? (nem akar visszafizetni) csak mert az államadósság nem kormányokat és pártokat kötelez, hanem az államot.. és a hitelt vissza kell fizetni..


amugy én másképp látom.. szerintem azért nem tettek eddíg refonrmokat, amikről a jobbik is beszél, mert nagyon nagyon sok embernek okozott volna min. kellemetlenséget, de ink mondhatom h simán rossz lett volna.. (a paradigmaváltás amiről beszél a jobbik) és emiatt népszerűtlen lenne a kormány aki meglépi.. ( ha a jobbik meglép, ő is nagyon veszít)... ezt akarta elkerülni eddíg minden kormány (bokrosékat kivéve).. viszont most már nem lehet tovább halasztalni...

2010. jan. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

„””amugy, az érdekel, hogy milyen elköteleződésről beszélsz? a nagytőkéseknek vannak elkötelezve a pártok? „””


A politika ami meghatározza egy ország gazdasági orientációját!

Kiket támogat, miképpen támogat, mennyire veszi figyelembe a hazai gazdaság érvényesülését, és vannak kényszerítő körülmények amiket nem lehet figyelmen kívül hagyni!

A rendszervarázslás alkalmával már jól elvoltunk adósodva, és voltak érdek körök akiknek az érdeke hogy ez az állapot fent maradjon. Illetve voltak erők akik a magyar piacokat ki akarták használni. Nyilván való hogy egy kis, tőkehiányos, eladósodott ország, nem oszthatja az észt.

De az is nyilvánvaló hogy alapvető stratégiák mentén tárgyal, és nem megy abba bele hogy a régi tartozásokat szünetelve kamat tőkésítés mellett egy soha véget nem érő történt körvonalait rajzolja az országa jövőjeként! Ahogy abba sem hogy ne a reprivatizációval tőkésítse fel a polgárait, ahelyett hogy elkótyavetyéli azt a közvagyont amit egy teljes generáció összehozott, illetve a valaha privát vagyont államosította. Az hogy beengedik a külföldi tőkét az dicséretes, de az hogy a magyar munkavállalók érdekeit mind-eközben folyamatosan és törvényesen roncsolják, hogy a magyar gazdaságot csírájában ölik meg az nem. Mióta a rendszervarázslás megtörtént nincs nemzetstratégiánk és csak diktátumok léteznek, hiszen nem volt még olyan kormányunk aki ne a gyengébb ellenállás felé tolta volna a fenntarthatatlan rendszerünket! Miért nem vagyunk versenyképesek? Mert nem lehetünk ezekkel a feltételekkel. Mert minden kormány tudja hogy egy igazi nyugati önellátáshoz szükséges megtakarítása a társadalom nagyészének nem áll a rendelkezésére.

Mert a 20 év elvesztegetett pályán mozgott, hiszen miért is kell a külföldi tőke?

Hát nem azért hogy az adósságainkat folyamatosan törlesszük belőle, hanem hogy felzárkóztassuk a magyar gazdaságot. „ ezért kellene” Szerinted kinek és mennyi haszna volt a Merci gyárból, vagy a Hakook ból hogy csak egy két kirívót említsek?

Miért van az hogy egy szűk réteg érdekei teljesen kivannak szolgálva, miközben az ország nagy része sorvad? Hogy naponta dőlnek ki az ügyek amik mind a korrupció felé mutatnak?


vagy Te az államadósságra gondolsz, amit a jobbik felül akar vizsgálni? (nem akar visszafizetni) csak mert az államadósság nem kormányokat és pártokat kötelez, hanem az államot.. és a hitelt vissza kell fizetni..


Furcsa az amikor adnak egy adag hitelt jó magas kamatra, „ nem megbízható adós” jelszóval, aztán fizetjük 15-20 éven át, úgy hogy nem kalandozunk, és mikor ismét kell egy kis hitel akkor ismét megbízhatatlanok vagyunk és ismét példátlan kamatokra adnak?

Vannak 1969 es tartozásaink amik a kamat csapda miatt még mindig élnek, bár már az előirányzottak 4-5× ér is vissza fizettük. Nem megtagadni kell a fizetést, csak ésszerűsíteni.

Nyitni az arabok felé, mint befektetők „ lehet hogy ők termék kapcsolásokkal is át vállalnák 1-1,5% ért a tartozásainkat” Jahh hogy akkor a szivattyúk ellenének zárva, és nem lennénk elkötelezve?


amugy én másképp látom.. szerintem azért nem tettek eddíg refonrmokat, amikről a jobbik is beszél, mert nagyon nagyon sok embernek okozott volna min. kellemetlenséget, de ink mondhatom h simán rossz lett volna.. (a paradigmaváltás amiről beszél a jobbik) és emiatt népszerűtlen lenne a kormány aki meglépi.. ( ha a jobbik meglép, ő is nagyon veszít)... ezt akarta elkerülni eddíg minden kormány (bokrosékat kivéve).. viszont most már nem lehet tovább halasztalni...


Bokros koncepciója ott bukik, hogy ő sem akar a tőkével és a magas érdekcsoportokkal egyezkedni. Egyszerűen ha mindent a magyarok a társadalom zsebéből akarnak megoldani az nem fog menni. Ez nem érzelmi kérdés hanem közgazdasági. A fogyasztásunk annyira visszaesne hogy nem új munkahelyek jönnének létre hanem egy jelentős része beadná a kulcsot. Nem csak a kiadási oldallal van a gond hanem a bevételivel is!

2010. jan. 12. 15:26
 17/18 A kérdező kommentje:
2010. jan. 12. 15:49
 18/18 anonim ***** válasza:

a ma 07:05-nek!

áruld már el hol élsz te? milyen vidéken?

mert én ugyan nem vagyok túlzottan oda a jobbikért, de minden második ember szájából őket hallom dicsérni.

2010. jan. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!