Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 25%-os fizetésemelésért ti...

25%-os fizetésemelésért ti váltanátok munkahelyet?

Figyelt kérdés

"Még 25 százalékkal magasabb fizetésért is csupán az informatikusok 15 százaléka váltana biztosan munkahelyet.

"


[link]


2014. aug. 4. 03:47
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Az IT szakemberek bizonyos határig viszonylag lojálisak: 10%-os fizetésemelését szinte senki nem hagyná ott biztosan a jelenlegi állását, és 20%-os fizetésemelésért is csupán további 6%-nyian. Még a 25%-kal nagyobb fizetés sem annyira vonzó: mindössze 8%-nyian jelezték, hogy ennyiért már biztosan elmennének másik céghez. Összesen tehát 25%-kal nagyobb fizetésért az informatikusok 15%-a váltana állást biztosan.
2014. aug. 4. 03:49
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Fizetésemelést csak a jelenlegi munkadó tud biztosítani, magasabb fizetést pedig egy másik.


+25%-ért már érdemes váltani, ha nem kell sokkal messzebb utazgatni, és a környezet is jó. A légkör és a valós elvárás meg sajnos csak utólag derül ki. Azonban a váltásnak hosszútávon van mindig egy picit fizetésemelő hatása azon a helyen ahonnan eljöttél.

2014. aug. 4. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

Ez sok mindentől függ. Ha csak a fizetés a különbség, persze hogy váltanék. Nagyon alacsony jövedelműeknél is szerintem semmi más nem számít.


Fontos szempont a jövő, mert én ügyfélszolgálatéskont nehezen tudom elképzelni, hogy nyugdíjaskoroimg ugyanezt fogom csinálni, szükség van fejlődési és előremeneteli lehetőségre, akár kevesebb pénz árán is.


Végül pedig részemről nagyon nem mindegy a munkahely és a kollégák. Az előző helyem borzalmas volt, a mostanii pedig laza, szóval kétszer meggondolnám, mielőtt a mostani kényelmes helyemet felcserélném egy bizonytalannal, bármennyit is ajánlanak.

2014. aug. 4. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Igen + 25%-ért már váltanék.
2014. aug. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A 25%-kal magasabb fizetés csak egy szám. Utána néznék a munkakörülményeknek és hogy egyéb téren miben más, mint a jelenlegi helyem, bemennék az ajánlattal a jelenlegi főnökömhöz is, hátha szívesebben megtartana, végül is egy összeszokott és gyakorlott tagokból álló csapat jobb a cégnek, mintha megint elkezdenek kiképezni egy zöldfülűt.
2014. aug. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Természetesen nem.
2014. aug. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én dupla fizetésért váltottam (raktárosból webfejlesztőre). Az, hogy mennyi az adott fizetés, amiért elmegy az ember, erősen befolyásolja, hogy hova kell menni dolgozni, és honnan kell eljönni.


Ha a Google hívna Amerikába dolgozni, fele ennyi pénzért is húznék mint a szél - de ha egy olyan magyar cégről van szó, ahonnan háromhavonta kiszórják az embereket, akkor 10x fizetésnél kezdenék csak el gondolkozni...

2014. aug. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Közalkalmazottként nálam egészen más munkakört jelentene, így ennyi alapján nem mondanám, hogy váltanék.
2014. aug. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha minden egyéb feltétel azonos akkor váltanék. De mivel ez majdhogynem kizárt azért már érveket is megfontolnék. Nem csak a pénz számít.
2014. aug. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én akkor is váltanék, ha ugyanannyit kapnék, csak normálisabb lenne a környezet. Szóval nem csak a pénztől függ.
2014. aug. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!