Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a baj az állami tulajdonnal?

Mi a baj az állami tulajdonnal?

Figyelt kérdés

Gondolok itt az MKB esetére. Sokkal jobbnak tekintem azt, ha egy bank (jobb esetben nagyban), nem külföldi, hanem magyar kézben van.


Nálam ez döntő fontosságú bankválasztás során is. Méghozzá azért, mert egy itthoni bank, jóval olcsóbb. (lásd MagnetBank vagy Gránitbank, csak azt kell fizetned szinte, ami adóteher - pl. tranzakciós illeték)


Míg más bankok: Erste, CIB, BB, MKB mind kérnek el egy jókora összeget. (most itt a feltétel nélküli csomagokról beszélek).


Vegyük a Gránitbankot: 51%-ban Demjáné, 49%-ban az államé, Demján Sándoré még mindig a cél, ő írányít.


Most itt nem promózni akarok, hanem láthatóan valamivel jobban teljesítenek a magyar bankok, egy jobb bankrendszer (értelemszerűen magyar kézben), jobb gazdasági helyzetet teremt.


Illetve még nevetségesebb hogy a következő nevek vannak külföldi kézben:


"Magyar" Kereskedelmi bank.

"Budapest" Bank.


Szerintem az államnak, a bankok jelentős részéhez hozzá kellene adnia magát, illetve más téren is (energiaszektor, legfőképpen a gáz és villany). Az a gond ha egy Démász vagy egy ÉMÁSZ, ELMŰ monopol helyzetben profitizálva pofátlan terhekkel nyomja a számlát. Egy állami kéz már csak nagyobb garancia, hogy 1 hónap után nem vágják le a zsinort a házadról nem?


Minek kell ezeket magánkézbe tenni?

Legfőképpen "külföldieknek" eladni?


2014. aug. 3. 22:12
1 2 3
 21/23 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Gránitbank pl: amíg nem volt tranzakciós adó minden 0 FT volt ingyenes számlavezetéssel és havi 4 ATM-el. "


Azt is írd le mellé, hogy milyen feltételekkel. Sok banknak volt 0Ft-os bankszámlája magas fizetés és/vagy magas számlaegyenleg mellett. A csórók Gránitbankos számlája ugyanúgy pénzbe került, mint más bankoknál. És az átlagmagyar nem 150000-et keres, amennyi az átlagfizetés és amennyi az ingyenességhez általában kellett, hanem 100000Ft-ot, vagy még annyit sem. Nekik régen és most is marad a drága számlavezetés.

2014. aug. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Nem marad állami tulajdonban. Az adófizetők pénzén konszolidálják ezt a csődtömeget kicsit fel is tőkésítik (bár így is toltak bele némi pénzt a belgák) és eladják a piacon:

[link]


Vagy a Simicskától és csányitól különböző haveroknak szervezik ki egy meghívásos közbeszerzésen, hogy majd később lehessen nyomást gyakorolni, az eredeti vételár nagyságrendű összegért.

Vagy pedig valamelyik külföldi bank növelheti így a hazai jelenlétét (pölö) némi szívességért cserébe. A szívesség mértékétől függ majd az ár. Ha kellően mélyen a zsebébe nyúlna az illető a szívesség iránya akár meg is fordulhat.

Például mutyizhatunk hosszútávon jót a Sbebankkal:

[link]


Illetve az állami bank eszközkezelőjével csinos autó és ingatlanmutyit is le lehet vezényelni, ezt mindkét forgatókönyv esetén megdézsmálják majd.

2014. aug. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Időpont ma 18:37


Feltétel nélküli csomagokról beszélek, úgy volt ingyenes!!!

És most is az, csak ott a tranzakciós adó, meg a kártyadíj.


De ha elolvastad volna az első hozzászolásokat, nem írnál butaságot. Az fizet most drága fenntartást aki buta!


Utolsó:


Külföldieknek tuti nem adják el! Külföldi banknak sem. Akkor Orbán álma dölne össze (legalább 50%-os magyar tulajdon.)

2014. aug. 4. 20:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!