Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szúrt el Magyarország a...

Mit szúrt el Magyarország a gazdaságában a 20 év alatt, hogy ennyire sz@rul állunk?

Figyelt kérdés
2010. jan. 11. 17:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

"Nem tudom hogy ebben a táblázatban hol látod az életszínvonalunk 20% os emelkedését kimutatva, főleg meg az átlagos magyar dolgozóét."


Van a 15. oldal körül egy táblázat a reálbérek fejlődéséről. Ennyit sem vagy képes megkeresni?


Ha ennyire ostoba vagy, akkor talán nem neked kéne megoldanod a világgazdaság problémáit, nem gondolod?


Evés közben a falatokat is elő kell rágni neked? A cipődet be tudod kötni?


"A felső 5% nak biztos hogy nagymértékben nőtt, ezt támassza alá"


Szerintem meg támaszTJa. Bár tudom, a jobbik a suksükölő prolik pártja.


"Megmutatnád melyik 2009 es adat mutatja ezt a 20% javulást meg az átlagos munkavállaló esetében?"


2006-os adatokról beszéltem, hülyegyerek. Úgyhogy 2009-es adatokkal nem fogom alátámasztani, mert nem arról beszéltem, hülyegyerek.


Pszichiátert keresel már? Tudod, nemrég javasoltam.

2010. jan. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
68%
megint ott tartunk,hogy mindenért a Sátán Orbán VIktor egy személyében a hibás .
2010. jan. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
58%

megint ott tartunk,hogy mindenért a Sátán Orbán VIktor egy személyében a hibás .


+ ANTALL JÓZSEF ÉS POLITIKÁJA, AKI MEGKEZDTE ELADNI AZ ORSZÁGOT.

2010. jan. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Van a 15. oldal körül egy táblázat a reálbérek fejlődéséről. Ennyit sem vagy képes megkeresni?


Van itt egy ostobán a GDP re erőltetett táblázat, ami szerint pontosan a 1989 esnek felel meg a reálkereset 2008 ban! Ha hozzáadom még a tavalyi eredményeket, illetve hogy a felső 10% diszponál a jövedelmek 90% a felett, akkor azonnal kijön valami 1932 adat!


Annyira buta vagy, és annyira nem ezen a földön élsz? Téged tényleg eltartanak?

2010. jan. 12. 00:27
 15/18 A kérdező kommentje:

Jahh 1980 ban egy busz jegy 1,5 Ft és az átlag kereset 3500Ft = 2333db

2010 egy buszjegy 300Ft nagy vonalúan 140 000 = 467db

És a BKV sok sztrájkolnak mint állat, ezt add össze!


De ezt szinte mindenen végig lehetne zongorázni, csak az a baj hogy te 1980 ban még kirakati tejfel sem voltál, és úgy elég nehéz összevetni a történetet!


De ne kommunistázz, mert nem sírom vissza, csak hát ugye nem ártott volna azóta fejlődni, ha már nagy kapitalisták vagyunk!

2010. jan. 12. 00:35
 16/18 anonim ***** válasza:
56%

- Ész nélküli privatizálás

- Túladóztatás

- Multik támogatása a kisvállalkozások helyett

- Egészségügy, közoktatás, nyugdíjrendszer reformjának elmulasztása

2010. jan. 12. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"pontosan a 1989 esnek felel meg a reálkereset 2008 ban! Ha hozzáadom még a tavalyi eredményeket, illetve hogy a felső 10% diszponál a jövedelmek 90% a felett, akkor azonnal kijön valami 1932 adat!"


Kapsz valami gyógyszert a delirium tremensedre?

2010. jan. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szerintem ennek a kérdésnek csak akkor van értelme, ha a válaszadó azt is megmondja, hogy kellett volna csinálni.

Amúgy meg gazdasági, és nem politikai a kérdés, tehát teljesen fölösleges szidni a Gyurcsányt vagy az Orbánt.


Íme az én véleményem:


1989-ig volt egy jóléti állam, aminek a célja a munkanélküliség 0%-on tartása volt. Ennek a megvalósítását kölcsönökből tudta megoldani közalkalmazotti státuszok fenntartásával.


'89 után elvárt lett a keleti blokk felzárkózása, ami a magántőke bevonásával volt kivitelezhető. Sorban álltak a külföldi befektetők lehetőséget látva. A mindenkori vezetés aprópénzért kijátszotta ezeknek a vállalkozóknak a magyar gazdaság 90%-át. A vállalkozó fellendítette (nem volt nehéz dolga) a vállalkozását, és most hajlandó lenne azt visszaadni magyar kézbe, de nincs aki kifizesse neki.


Mi lehetett volna jó megoldás? A rendszerváltás első lépéseként befagyasztani az eladásokat, lojális(!) ellenőrzőbizottságot felállítani, és azokon keresztül értékesíteni a korábban államosított vállalkozásokat.


Most nem tartanánk itt. Lenne egy országunk adóságok nélkül, többségében külföldi tulajdonú gazdasággal, és tisztalappal lehetne indulni, ahogy a nyugat tette a huszadik század közepén.


Köszönöm a szót...


...WHXXX...

2010. jan. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!