Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mekkora lenne az igény?

Mekkora lenne az igény?

Figyelt kérdés

Mekkora igény van Mo.-n egy új normális, régi politikusoktól független pártra?


Egyetemista vagyok és beszélgettem jó pár egyetemistával a jelenlegi politikai helyzetről. Felmerült, hogy hozzunk létre egy tisztességes pártot. Szerintetek jó ötlet?


Illetve szerintetek milyen ötlet, hogy felvennénk a kapcsolatot a többi egyetem hallgatóival és úgy toboroznánk tagokat? Így az egyetemvárosok lennének az első helyek, ahol híresztelnénk magunkat és onnan terjeszkednénk tovább 2018-ig.



2014. júl. 31. 19:04
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Nagy igény lenne rá, akár több ilyen pártra is!
2014. júl. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
elképzelés jó, de ahhoz hogy nyerni tudjatok a nyugdíjasokat kell meggyőzni van kb 2,5 millió nyugdíjas, ők nem interneteznek, csak rtl-t meg duna tv-t néznek igy meg is bukott a mutatvány. egyébként a Jobbik is ilyen.
2014. júl. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
37%
Kérdező kérlek, írj le pár dolgot az elképzelt programotokból. Nagyon kíváncsi vagyok rá. Merem remélni, hogy nem jobbikos és nem komcsis.
2014. júl. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Szóval egy rakás egyetemista alapítana egy pártot és azt képzelik, hogy ők majd jól megváltják vele a világot.


Nem értem, miért van többszörösen is deja vu érzetem?

2014. júl. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Hát konkrét programot nem tudok írni, hisz erről még nem sokat beszéltünk, én meg nem szeretnék mások nevében beszélni.


Hát nem jobbik féle, se nem komcsi. Inkább egy nagy keverék, hisz az elképzelésünk, hogy nem ideológiát kell képviselni, hanem programokat és mindegyik oldalnak megvannak a jó ötletei meg a hülyeségei is.


Pl.: sok dologban a liberalizmus jó, például gazdaság, fegyverbirtoklás stb. de a büntetések kiszabásánál a liberalizmus rossz, ott az a jó, ha minnél keményebb büntetések vannak.

2014. júl. 31. 21:34
 16/24 anonim ***** válasza:

És mi van akkor, ha komcsis?

A skandináv országok is teljes mértékben komcsisak, aztán meg lehet nézni, hogy hol tartanak.

Egyáltalán nem ezen múlik a jólét, hanem a korrupció mértékén.

2014. júl. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Az igény nulla. Ha szikrányi igény lenne nem a Fidesz meg az MSZP váltogatná egymást majd 20 éve.
2014. júl. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

"Meg letre sem jött a part, de az elöttem irok mar temetik is. Ez aztan a magyar mentalitas! :D"


Ez nem magyar mentalitás, ez egész egyszerűen csak realizmus.

Egy csapat egyetemista nem tudja helyrerakni Magyarországot, mert ebben az esetben olyan dörzsölt üzletemberekkel kell szembenézniük, akik messze túlmutatnak rajtuk és akik rohadtul nem akarják, hogy itt rend legyen és a pénz egyenlőbben legyen szétosztva a magyar társadalmon belül.


Erre eddig egyetlen párt sem volt képes, pedig van köztük pár, akik felnőtt, érett emberekből állnak és nem fiatalokból, akik a húszas éveik elejét tapossák.


Esetleg akkor lehet esélyetek, ha már politizáltok 10-15 évet és ezalatt belejöttök a dolgokba, bár ezen idő alatt valószínűleg el fog kurvulni a párt, hogy azzal a kifejezéssel éljek, amit a Fideszre használtál. Ők is a magyar felsőbb réteg kiszolgálói lettek.

2014. júl. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Új pártra lehet, hogy lenne igény, de új irányokra nem. Nem hiába az elmúlt 25 évben minden párt ugyanarra törekedett: egyszerűen mással nem lehet választást nyerni. Populizmus, kádári nosztaliga, túlgondoskodó állam minimális adóteherrel, és ehhez hozzájön a magyarok mentalitása, így az ügyeskedés, az állam és én szétválasztása, az adókerülés, a jogszabályok kijátszása (persze, ezek rendszer lévén mind-mind összefüggnek egymással. A probléma az, hogy az elvárások nem találkoznak a realitásokkal, mert a realitás (főleg mostanra, bár olyan 2004-ig még lett volna esély)) nagyon fájna. Egyszóval itt akkor lehet (ismétlem, lehet, mert a populista forgatókönyv ugyanúgy megismétlődhet) változás, amikor az alapvetően életképtelen rendszer összeomlik.


Mindezek ellenére én látok esélyt arra is, hogy a fájdalmas vég bekövetkezte előtt történjenek a lassú, de szükséges változások. Ehhez azonban olyan politikusok kellenek, akik velejéig ismerik a politika természetét, és képesek fenntartani a kényes egyensúlyt a saját egzisztenciájuk és hatalmuk, valamint az ország hosszútávú érdekei között. Azonban a politika sosem tisztességes, hazudni mindig kell, a kis játszmákat mindig le kell játszani, csak az a kérdés, hogy ezzel hosszútávon jót is hozol, avagy sem.

2014. aug. 1. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Utóirat: Nézd meg az LMP-t. Én személyesen ismerek sok LMP-st, van, akit gyerekkorom óta, alapvetően teljesen jó és tisztességes emberek, akadnak közöttük szakemberek is,. Nézz meg egy Schiffer interjút, és egyből látod, hogy ő képes árnyalatokat látni, és valóban törekszik a bonyolult, nehezen megfogható objektivitásra. Viszont nem néppárt, és főleg nem értenek a politikához. Amig az emberek jó része csak a ballibsi zsidó és a fasiszta jobbernáci dimenzióban tudnak gondolkodni, addig egy alapvetően észérvekre felépített politizálást nem tudnak értelmezni, nemhogy ezek alapján eldönteni, hogy egyetértenek-e vele, avagy sem. Arról nem szólva, hogy a programjuk túlságosan részterületekre fókuszál, ami bizonyos csoportoknak elég, de a teljes népnek nem, nekem is többek között ez a bajom velük (azon kívül, hogy nekem már túlságosan liberálisak).
2014. aug. 1. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!