Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meddig fog még élni az emberek...

Meddig fog még élni az emberekben a "Sátán-Hitler" téveszme?

Figyelt kérdés

Szóval mikor fognak az iskolás gyerekek is objektíven tanulni Hitlerről, és a Második Világháborúról? Lesz valaha még változás?

És maguk a németek meddig lesznek még ennyire öngyűlölőek, mint amilyen manapság?


2014. júl. 26. 12:51
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

A németek nem öngyűlölőek. Megismerték a hibáikat, és önkritikát gyakoroltak, tanultak belőle. Ez nem öngyűlölet, hanem egy nagyon pozitív tulajdonság, ami előre visz.

Talán nem is véletlenül tartanak ott, ahol tartanak, és ez igen nagy teljesítmény ahhoz képest, hogy honnan kellett újraindulniuk, meddig milyen körülmények között volt az ország.

Ha én csinálok egy hatalmas hülyeséget, aminek a következményeként mondjuk lesittelnek, utána két választásom van: belátom a hibámat, megbánom a bűnömet, megváltozom, és jó útra térek, és élem világomat, megyek előre, vagy tovább azt mondom, hogy én nem gyűlölöm magam, mindenki hülye, csak én nem, csinálom ugyanazt mint eddig, és elkövetem a hibát megint, és sokkal nagyobb büntit kapok. Szerinted melyik esetben szeretem jobban magam, hol az IGAZI öngyűlölet?


A történelem és a saját élettapasztalatunk is azért van, hogy tanuljunk belőle. Ha felejteni törekszünk, akkor minden áldozat, hiba, stb. hiábavaló volt, és megismétli önmagát.



Ajánlok egy linket, szerintem tutira padlót fogsz:

[link]


[link]


És ebben az esetben szerinted hirtelen megvilágosodásról van szó, vagy ügyvédi tanácsról?!

[link]

Hangsúlyozom, 5,2 millió Ft kárt csináltak, amit feltételezem, nem térítettek meg.

ítélet eredménye: [link]

Ha én lopok ennyit, azt hiszem, sokkal többet kapnék. Ez rendben van? A sírrongálást neveznéd te önszeretetnek?

2014. júl. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó


nyilván nem attitűd változásról van szó, hanem ahogy mondtad "ügyvédi tanácsról", Canossa- járásról,

a hvg-s cikket pedig már olvastam, és ahogy mondod, padlót fogtam, ugyanis ezek az emberek saját nagyapáikat tagadják meg, saját nemzetüket és történelmüket tagadják meg. Tudod te például azt, hogy az akkori Németországban messiásként tekintettek Hitlerre, amiért rendbe hozta az egész országot?

Nagyon egyoldalú vagy, és ezzel akarva akaratlanul kifejezésre juttatod számomra azt, hogy milyen is a te felfogásod, milyen "program-csomag" alapján működik az agyvelőd, melyik oldalon állsz és stb. Talán meg kéne próbálni objektívebben hozzáállni és tájékozódni.

Pont az ilyen egyoldalú barmokból van már nagyon elegem.

2014. júl. 27. 19:04
 23/26 anonim ***** válasza:
77%

" Németországban messiásként tekintettek Hitlerre, amiért rendbe hozta az egész országot? "


Miért is változott meg a háború végére a véleményük?

[link]


Hadigazdálkodásra állni, azután kétfrontos háborúba vinni az országot. Tuti sikerrecept, nem is értem mások miért nem másolják.


"Pont az ilyen egyoldalú barmokból van már nagyon elegem."


Ja-ja. Nem kellene esetleg vonatra tenni az ilyeneket, amiért olyan véleményt mernek nyílvánítani, ami más, mint a tiéd?

2014. júl. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

A cinikus/filoszemita és utalgató megjegyzéseiddel nem tudok mit kezdeni. Ez nem érdemi válasz a kérdésemre.

Talán tájékozódjunk független forrásokból kedves magyar állampolgár barátom!

Ha meg itt élsz, akkor ne a vonatokról, meg egyebekről emlékezz, hanem Trianonról, az 1944-45-s délvidéki mészárlásokról és egyéb magyar tragédiákról. Vagy tán ledegradálod ezen tragédiák jelentőségét?

2014. júl. 27. 21:35
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Szerinted hol izgat engem, hogy neked miből van eleged és miből kérsz még egy gombóccal? Mit gondolsz, mennyire érdekel engem, hogy mit gondolsz rólam?

Nem is a te kedvedért válaszolok, hiszen neked megvan már a saját válaszod, de akkor miért tetted fel a kérdést?

Új válasz: az armageddoni csata napján. Most már boldog vagy? :)


"ezek az emberek saját nagyapáikat tagadják meg, saját nemzetüket és történelmüket tagadják meg."

Egyáltalán nem tagadták meg egyiket sem: elismerték a rokonságot, és a nemzetüket és történelmét is, különben otthon maradtak volna, és nézték volna a Dallast, vagy akármit. Nem megtagadták, hanem szembe néztek a múlttal, és azt mondták, hogy ez helytelen, bocsánatot kérünk.

Ha te rálépsz valakinek a lábára a villamoson, és bocsánatot kérsz, akkor szerinted az azt jelenti, hogy te megtagadod magad? Ugyanez a helyzet itt is.

Mondjuk kell valami fejlettség, hogy ezt felfogja valaki (de ezt általánosságban írom, ne vedd úgy, hogy viszonozom a te személyeskedésedet).


"Tudod te például azt, hogy az akkori Németországban messiásként tekintettek Hitlerre, amiért rendbe hozta az egész országot?"

Tudom, de nem csak ezért, hanem azért is, mert tudott egy remek ellenségképet bűnbakokat produkálni, stb. ami mozgósítja a reményvesztett embereket. Az sem mindegy, hogy hogyan tette rendbe az országot, mert nem a remek gazdaságpolitikájának köszönhette ezt a sikert (gazdaságpolitika alatt azt értem, amit törvényesen és erkölcsösen el lehet érni). Magyarország államadósságát is egykettőre vissza lehetne fizetni, ha mondjuk az emberek befektetéseire 150%-os tőkeadót vetnének ki holnap.


A többit az utánam szóló nagyon jól megválaszolta. Hogy neked mi a független, és mi nem, azt én is sejtem, de szintén nem érdekel.

Részemről a trianoni események is éppoly nagy tragédiák, kell is rá emlékezni, de árpádsávos nagy-magyarországos matricás autóval, ugyanilyen pólóval kimenni Erdélybe, Dél-vidékre és a többi helyre nem szerencsés, mert csak olaj a tűzre.


Én viszont küldöm a fogalmazványodat:

"Nagyon egyoldalú vagy, és ezzel akarva akaratlanul kifejezésre juttatod számomra azt, hogy milyen is a te felfogásod, milyen "program-csomag" alapján működik az agyvelőd, melyik oldalon állsz és stb. Talán meg kéne próbálni objektívebben hozzáállni és tájékozódni."

Gondolom, mi a véleményed a zsidó-kérdésről, hogy teljesen asszimilálódniuk kellene, vagy elhúzniuk a csíkot, ugye?

Nos nekem már csak az a kérdésem, hogy a határon túli magyarokkal mi a helyzet? Nekik is asszimilálódniuk kellene, vagy elhúzniuk a csíkot?

És mielőtt azzal jönnél, hogy azért Nagy-Magyarország idejében ők még az anyaországban éltek, ami tény, a párhuzam kedvéért megjegyzem, hogy a zsidók is, és az is megjegyzendő, hogy ezen a térségben mindig is rengeteg nemzetiség élt és emiatt rengeteg konfliktus is volt.

Ez nem cinizmus, hanem az általad hiányolt objektív szemlélet. Idegen tőled, ugye? Nem csodálom, ha indulatot ébreszt benned.

Még egyszer hangsúlyozom, a trianoni eseményeket én magam is tragikusnak, tartom, de éppúgy visszafordíthatatlan eseménynek, mint a zsidók meggyilkolását.

Szerintem nagy előrelépés lenne, ha a trianoni békediktátum aláíróinak az utódjai összegyűlnének, és elmondanák, hogy sajnálják, amit az ősük tett. Nem lenne ebben semmi megtagadás, csak annyi, hogy végre nem kéne bújtatniuk az igazságot, ha még tudják egyáltalán, hanem egyenesebb fővel járhatnának, és talán sok seb fájdalma enyhülne.

2014. júl. 28. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
0%
2014. júl. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!