Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Itthon EU-s pénzek nélkül, ha...

Itthon EU-s pénzek nélkül, ha nem kapnánk miből lenne fejlesztés? A beruházások 95%-át az Eu állja.

Figyelt kérdés
2014. júl. 23. 14:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez csak részben igaz.


Ha nem lenne az a sok EU (túl)szabályoz, kvóták, akkor lenne valami hazai ipar jellegű is.Illetve, ha meglehetett volna védeni a saját piacokat.


Ausztriát sem az EU tette gazdaggá,fejletté hanem az, hogy elkezdtek hazai ipart építeni, mezőgazdaságot fejleszteni.

2014. júl. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 MolotovPunk ***** válasza:

Nagyjából semmire sem lenne pénz.

Első válaszoló,azt azért ne felejtsd el megemlíteni,hogy Ausztriát pl nem lopták szét.Meg annak idején ők is kaptak Marshall segélyből is rendesen...

Viszont mi mindkét helyzetben buktunk.

2014. júl. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amikor EU pénzből fejlesztésről beszél valaki,általában elfelejti hozzátenni,hogy nekünk is vastagon be kell tenni a 'közösbe'.
2014. júl. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

ma 00:46


Ja vastagos. Jóval többet veszünk ki mitn amit beteszünk ezt ne feledjük.

Ez jól mutatja mennyivel is. Amit befizetünk ahhoz képest 2011-ben 4418 millió euróval kaptunk többet. Ez forintban több mint 13 és fél ezer milliárd. Ez majdnem az éves magyar költségvetés. Most gondolj bele. Ha ugyanennyi fejlesztést és a többit akarnák majdnem kétszeres költségvetés kellene.


[link]

2014. júl. 24. 03:04
 5/8 A kérdező kommentje:
És feltételezem 2011 utáni években ez az összeg jóval magasabb volt. Mivel a kormány sürgette az EU-s kifizetéseket.
2014. júl. 24. 03:06
 6/8 A kérdező kommentje:

Bocs elnéztem egy nullával. 1350 milliárd forint. Azért ez is egy nem kevés pénz.

2013-ban 1500 milliárd volt.



De ez érdekes mennyi összesen:

[link]

2014. júl. 24. 03:25
 7/8 MolotovPunk ***** válasza:

Sokkal több EU-s pénzt kapunk,mint amit beadunk a (közösbe.)

Lenne itt amúgy állami lóvé is,csak azt nem baromságokra kéne költeni,mint pl stadion meg ilyenek...

2014. júl. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

00:46 vagyok.Akkor ezért vagyunk jóléti állam.Már végre értem.Az Unió felzárkóztatott végre minket,elmaradott,sötét kelet-európai barbár népet (balkánit).Egyébként lenne pénz,ha az iparunkat (mezőgazdaság,könnyűipar,stb....) nem vágták volna haza a nyugati érdekeltségek.

Kinyírnak valamit,az ott keletkező űrt betöltik és a végén még úgy adják elő,hogy hálásnak kell lenni.Az EU módszeresen kinyír mindent ami nincs a tervben,csak a médiával ezt a sajnálatos tényt eltakarják a plebs szeme elől.


Ha mérhetetlen hazafias lennék,akkor most azt kellene mondanom,hogy fúj EU,dögöljön meg az összes multi,elárultak minket a politikusaink,meg ilyesmi.

Valahogy még is boldoggá tesz annak a tudata,hogy kisezer bevásárlóközpont "akciói" közt válogathatok,mert van választék.Költhetem a lóvét,amit ez a rendszer működtet.

Inkább megveszem a görög málnát,mint a drágább magyart (nem értem hogy lehet,hisz a szomszéd kertben szedik le).

Summa:nem olyan rossz ez,mint amilyennek beállítják.A kistermelők ,már amelyik fejlődőképes és nem az égből várja a segítséget,az hihetetlen piacot tud magának szerezni,csak le kell szerveznie a logisztikát.

Ja,aki a régi rendszer szerint mozog.....Az elbukott és éhen hal.

Kb ennyi a lényege.

2014. júl. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!