Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez a baj az emlékművel?

Ez a baj az emlékművel?

Figyelt kérdés

Van ez az emlékmű, ugyebár a német megszállás áldozatainak lett állítva.


Az én családom is áldozat volt, igaz nem volt zsidó egyikük sem.

Viszont a németeket nem szerették sohasem, ennek gyakran hangot is adtak, amiért bizony kaptak eleget a fejükre, be is börtönöztek emiatt családtagokat "államellenes" dolgok miatt.


Kezdem azt hinni, hogy az a bajuk az izraelitáknak az emlékművel, hogy nem csak róluk szól és fortyog bennük a bosszúvágy.

Ha ennyire gyűlölik ezt a népet, ezt az országot, ha ennyire rosszul érzik magukat itt köztünk és csak fortyog bennük a bosszúvágy, miért nem mennek el? nekik van hova elmenni.De nekünk magyaroknak nincs, nekünk ez az egyetlen hazánk.



2014. júl. 20. 16:15
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
Lehet igazad van :P
2014. júl. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Dick Esmen ***** válasza:

Az a bajuk vele,hogy történelemhamisításnak tartják amit sugall,nevezetesen azt,hogy miután a németek megszálltak nekünk onnantól semmi felelősségünk sincs semmiben.

Nem mondom hogy igazuk van,de ezért tiltakoznak.

2014. júl. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Érdekes a történet, mert a vörös megszállás ellen harcoltunk, miközben a fekete csapatok megszállták az országot.
2014. júl. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Még apám sem élt akkor mikor ez történt, nem érdekel jobban, hogy mi volt akkor mint az, hogy mi történt máshol másokkal. Nem vagyok felelős semmiért, a jelenlegi magyar állam sem felelős semmiért. Nem akarok olyasmire bűntudattal emlékezni amihez semmi közöm.

Az én nagyapámat zsidók tették tönkre, miattuk kellett elmenekülnie az országból, ennyi erővel követelhetnék én is kártérítést, és anyám is követelhetett volna, mert félárvaként kellett felnőnie, ráadásul ami pénzt nagyapám hazaküldött volna neki a taníttatására, azt a határon eltették ugyancsak zsidók pontosan tudva, hogy ki küldi kinek!

Nekem lenne okom tojással dobálni az összes olyan emlékművet ami zsidókról szól ugyanúgy mint a zsidóknak ezeket az emlékműveket. Én képes voltam megbocsájtani és túllépni ezen, és nem siránkozom meg emlegetem fel a múltat, és nem nyafogok, hogy mennyire sokat bántottak minket magyarokat a zsidók.

Ennyit erről.

2014. júl. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tuladonképp az a baj ezzel az emlékmûvel, hogy Neked is kérdezõ, meg az elõzõnek is azt sugallja, hogy igazuk van.


Az elõzõ különösen emeletes marhaságokat írt, hisz akiket õ "zsidóknak" nevezett, valójában volt nyilasok voltak, mint az közismert.


Szóval az emlékmûvel az a baj, hogy valóban TÖRTÉNELMHAMISÍTÁS.


Lehet, hogy a Te családod nem szerette a németeket, de ha a Magyar Honvéd´sg tisztjeinek többsége se szerette volna õket, akkor a szálasi puccs nem sikerülhetett volna és néhányezer magyarral több maradt volna életben és kevésbé lõtték volna szét az országot.


Szóval NEM IGAZ, hogy a magyar állam nem felelõs. Ezt csak azok hajtogatják, akik LUSTÁK ahhoz, hogy b´+armibõl bármit is tanuljanak, akik, ha úgy adódna, lustaságuk miatt ismét elvesztenék az országot, azt is, amit trianon meghagyott.

2014. júl. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nneddudgi: Te elmebeteg vagy, az én nagyapámat konkrétan általunk ismert zsidó csoport támadta meg, és akarta megölni! Katona volt és megvédett egy zsidót, félrelökte, hogy egy felettes tisztje ne lője agyon mert éppen olyan kedve volt. Nagyapám megmentette az életét, a zsidónak meg eltört a keze az esésben és hála helyett tett róla, hogy nagyapámat később tönkretegyék és végén halálosan megfenyegessék, rálőjenek és üldözzék!

Nagyon pontosan tudtuk ki mikor és mit tett, és hogy mi történt! Nekem ne akarj olyat megmagyarázni amit nagyanyám és anyám személyesen élt át!!!

2014. júl. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!