Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki a szocializmusban még meg...

Aki a szocializmusban még meg se született, vagy benne se élt az minek prédikál róla?

Figyelt kérdés
2014. júl. 17. 12:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Aki a római birodalomban még meg se született vagy benne se élt az minek prédikál róla?
2014. júl. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Franc tudja, nekem a boszorkanyuldozesekrol is van velemenyem pedig akkor se eltem :)
2014. júl. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

Az idő mindent megszépít.

A két legjobb példa: a monarchia és a szocializmus.

Én az előbbit mondom el:

Az 1800-as években ki nem állhatták, hiába volt erős hadseregünk és kiváló gazdaságunk. Nem voltunk szabadok. Nem csinálhattunk amit akartunk, nem hozhattunk saját törvényeket. Azt csináltunk amit mondtak.

Akkoriban az életüket adták az emberek ( '48-49 ) a szabadságért.

Most a külföldön dolgozók magyar emberek közel 1/10-e ( nem pontos adat, saját becslés ) Ausztriában dolgozik, a magyar emberek ( akik a gazdasági helyzetünkkel foglalkoznak ) közel fele olyan gazdaságot szeretne mint az osztrákoké vagy a németeké.

Sokan hajlandóak lennének onnan behívni embereket, hogy lendítsék fel a gazdaságunk, néhányan akár egy fifti-fifti jog megoszlásban ( tehát ők azt csinálják amit csinálni akarnak, meg mi is ) akár gazdasági szövetséget kötnének velük.

Akkoriban pont ez ellen küzdöttek. Akkoriban pont a jogokért és a szabadságért.

De látod? Én is észrevettem az előnyeit a monarchiának, megjegyeztem, hog ez jó volt, ez meg nem, teljesen másként látom mint akkoriban. Jobbnak látom a helyzetet, mint akkoriban volt.

2014. júl. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Előző: A magyar gazdaságot nem igazán fejlesztette a Habsburg birodalom, csak a kiegyezés után...
2014. júl. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

Nem fejlesztette, de korához képest jó / normális volt, nem úgy mint most.

Európai átlagban sz*rul teljesítünk.

2014. júl. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De csak azért,mert az EU-ba többet adunk bele,mint amennyit adnak,meg kb. mi tartjuk el európát,közben minket gyarmatként kezelnek,ki kéne mostmár lépni vagy csődbe döntik végleg az országot.
2014. júl. 17. 16:34
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

"minket gyarmatként kezelnek"


Akkor miért imádod a kommunizmust? Jobb volt teljes függéssel, a puskacső rossz végén állva orosz gyarmat lenni, mint most viszonylagos önállósággal az EU-tagság, amiből ráadásul bármikor kiléphetünk?

2014. júl. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mert talán hatással volt az ország sorsának alakulásában?
2014. júl. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"Akkor miért imádod a kommunizmust?"

Egy szóval se mondta itt senki,hogy imádja.

Maximum te libbolsi MSZP-s bérkommentelő kisbarátom.

2014. júl. 17. 22:10
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"De csak azért,mert az EU-ba többet adunk bele,mint amennyit adnak,meg kb. mi tartjuk el európát"


Magyarország önmagát nem tudja eltartani, és ehhez semmi köze az EU-nak. Az épp ezek ellen az erők ellen próbál hatni, csak ennek épp a magyar lakosság miatt nincs foganatja.

2014. júl. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!