Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hol van a haza?

Hol van a haza?

Figyelt kérdés
Mint tudjuk élünk néhányan a magyar határokon kivül is. Nem Londoban, Berlinben, New Yorkban, hanem Szabadkán, Nagyváradon, Komáromban stb... Hol van számunkra a haza? Tételezzük fel,hogy X személy MO határától él 10km-re egy másik, kevésbé szimpatikus Y államban. Ez a személy magyarul beszél, gondolkodik, hagyományokat értékeket követ. Nem nevezheti MO-t hazájának,mivel ugye ebben ay Y államban él. De nem nevezheti hazájának azt az Y országot sem, mely évtizedeken át viaskodott az ő népével és több tízezer ártatlan nemzettársát gyilkolta le. Sőt! Nem is járt sok helyen abban az országban, de ahol járt azzal sem tudott azonosulni, mivel eltérő a kúltúra és szinte minden. Akkor most hol van X emberke hazája? MO? Kárpátmedence? 150 kilóméteres környezete határtól függetlenül? Hol? Ha megkérdezi tőle valaki, mégis mit válaszol?
2014. júl. 10. 23:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Azt válaszolja, hogy nincs hazája.

Már ha normális tagról beszélünk.

2014. júl. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Nekem az Egyesült államok a hazám. Több rokonom is kint született. Én Magyarországon, de nem szeretem ezt az országot úgyhogy amint lehet le is lépek az államokba. :)
2014. júl. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Remélem én is,hogy minél előbb! :) Majd küldj képeslapot!
2014. júl. 10. 23:41
 4/14 anonim ***** válasza:
62%

" Én Magyarországon, de nem szeretem ezt az országot úgyhogy amint lehet le is lépek az államokba. :)"


Senkit nem érdekel. És attól függetlenül nem vagy ámerikai egybesült polgár. :D

2014. júl. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem ám! De én nem is szeretnék az lenni... :D nem értem miért menő annak lenni
2014. júl. 10. 23:45
 6/14 anonim ***** válasza:
32%

"Nem ám! De én nem is szeretnék az lenni... :D nem értem miért menő annak lenni"


Mert mondjuk jobb ott a élet, mint itt.

2014. júl. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Mi számít jó életnek? Ha azt mondod,hogy ott van a családod/barátaid és miattuk hiányik az egész, akkor megértem... A pénz és a legújabb iPhone miatt viszont nem.
2014. júl. 10. 23:48
 8/14 anonim ***** válasza:

Kérdező neked eszed nincs, nem hazád...


A haza az, ahol otthon érezzük magunkat. Ahol szeretünk lenni, ahol az emberek hasonló értékeket tartanak fontosnak, mint mi.

Nekem a hazám Budapesttől 700 km-re van. Imádom *-*, bár kényszerűségből kellett eljönnöm Magyarországról. De ha nem kellünk Magyarországnak, nekünk sem kell Magyarország.

Egy olyan ország amitől szinte csak rosszat kaptam, nem tudom hazámnak nevezni.

2014. júl. 11. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Kérdező mit gondolsz ha ideköltöznél erdélyből mi változna? Semmi. Itt az átlag ember dolgozik, de nem halad előre, nem jut semmire. Egymással ott szúrnak ki ahol tudnak, irigyek, felfelé nyalnak, lefelé rúgnak.
2014. júl. 11. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Kérdező mit gondolsz ha ideköltöznél erdélyből mi változna? Semmi. Itt az átlag ember dolgozik, de nem halad előre, nem jut semmire. Egymással ott szúrnak ki ahol tudnak, irigyek, felfelé nyalnak, lefelé rúgnak."


Jajj, de hát ez nem számít, mert ez itt neki a haza és akkor itt minden varázslatos és csilli-villi. Te ezt nem tudtad? :D

2014. júl. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!