Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyenek valójában?

Milyenek valójában?

Figyelt kérdés

A szlovákok összetartóak?

Büszkék arra hogy ők szlovákok?

Mi a vélemyényük a magyar történelemről?

És mi a véleményük a mai Magyarországról és magyar nemzetről?


2014. júl. 8. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Minden nemzet összetartó, csak a magyarok nem.
2014. júl. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

De régen ők ugye nemzetíségiek voltak,abban az időben is volt öntudatuk,mármint önmagukat szlováknak is vallották?

A régi nevük tót volt.

2014. júl. 8. 20:17
 3/5 anonim ***** válasza:

1) Nem érdekelneka szlovákok, de legutóbb úgy hallottam, náluk nyugi van.


2) Büszkének lenni pl. nemzetiségre nem bűn, bár túlzásba voinni már az. Szvsz az egész kérdés fölösleges, én elsősorban az emberiség tagjának vallom magam, nem foglalkozom kicsinyes és elavult szempontokkal mint pl. nemzetek.


3) a "magyar történelem" mely részéről?

Összességében: volt. Tudomásulvettük ezt a tényt.


4) A mai nemzetet nem hibáztatom. A Vezetést annál inkább. Mégis mi legyen a véleményem egy olyan országról, ami egyszercsak azt mondta alaptörvény szinten (most nem firtatom mennyire legitim ez a törvény...) hogy én nem is vagyok polgára... És ha felhívom erre a problémámra a figyelmet a nép lehurrog - na ezért viszont hibáztatom a nemzetet.

Hát részemről egy ilyen bagázsért nem nagyon erőlködök.

2014. júl. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
utolsó,a magyar történelem 1000 évre értem tehát egészen 1920-ig.
2014. júl. 8. 20:56
 5/5 anonim ***** válasza:

Államalapítás i.sz. 1000-ben volt, tehát 1920-ig nem telt el 1000 év.

Plusz azóta eltelt újabb majd' 100 év.


És ismételten: átkozottul hosszú idő majdnem 1000 év. EGY döntés, EGY időillanat áltlaános állapota EGY társadalmi réteg szempontjából hozhat választ. 900 év semmiképpen.

2014. júl. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!