Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek erről?...

Mi a véleményetek erről? Ezért boldogabbak az osztrákok.

Figyelt kérdés
[link]
2014. júl. 8. 14:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Itt az okokat is érdemes megvizsgálni. Remélem a kérdező konklúziója nem az, hogy a magyarok boldogtalannak születtek, mint az osztrákok fordítva.
2014. júl. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
22%

Nem, azért boldogabbak mert kirabolnak minket. Ők a rablók, mi az áldozat, ezért van különbség. A végén már majdnem arra beszélnek rá, hogy vegyünk el osztrák nőt. Hát ahhoz nem kell kimenni, van bőven itt is belőlük...

A kérdés, hogy ha nálunk is sokan vannak, akkor miért ilyen az ország? Hát pont ő miattuk. Ők elégedetlenkednek, ők akarnak változást, sőt, tovább megyek, nem csak kívülről lopják a pénzt a terméketlen hazájukba, de még belülről is bomlasztják az országot. Tipikusan az osztrák származásúak a legelégedetlenebbek, ők akarják a radikális pártok hatalomra jutását is, és utána az a szöveg, hogy költözzünk ki. Teljesen egyetértek, költözzön, aki úgy érzi, hogy oda való, mert csak jobban járunk nélküle.

Ne hallgass erre a cikkre, tönkretették a gazdaságunkat, és több millió magyar életét évszázadokon keresztül. Utánozhatjuk őket, de nem kell feléjük húzni, ahogy senki felé sem, mert még jobban kihasználnak minket.


Ja és a végén a négy dolog, ami javíthatna:


- ne igyunk annyi alkoholt.

- tanuljunk.

- ha szakmunkás vagy irány ausztria.

- bérlakásrendszer, aminek semmi értelme, plusz nálunk is van, úgy hívják albérlet.


Végül is rajtunk múlik, tehát hajrá!

2014. júl. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Aki félreértené az utolsó 4 dolgot nem én találtam ki, hanem a cikkben írják.
2014. júl. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Megmondjam, hogy mitől vagyok boldogtalan?

Sok a tirpák ember és alacsony a fizetés.

Ennyi, ez a kettő. Ha ezek ki lennének javítva, akkor jobb lenne az élet.

2014. júl. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

ma 15:12


Na te is aztán elég furán látod a világot.

2014. júl. 8. 15:29
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Jobban keresnek szép a környezet nem mocskos szemétkupac, plussz mivel jól keresnek nem stresszelnek. Ezek többnyire. Persze vannak kivételek de átlagban a fizetés környezet nevelés ami nem utolsó sorban pénztõl függ.
2014. júl. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

Hát én mindig azt mondom, hogy az oktatás a legfontosabb, és a cikk végén levő 4 pontból 2 oktatás. Szóval ezekkel nyilván egyetértek, mindenféle tanulmány nélkül is ezt mondogatom már egy ideje.

Az egészség nem tudom mennyire befolyásolja a dolgokat. Én sosem voltam különösebben egészségtelen, nem foglalkozom a dologgal, szóval ez nekem kiesik. De hát végül is rossz nem lehet, szóval egészségügy fejlesztésével is egyetértek.

Az állami bérlakásokat viszont hülyeségnek tartom. Inkább adjanak annyi fizetést (lásd OKTATÁS!!!!), hogy aki elveszti a munkáját, az ne kerüljön olyan gyorsan az utcára.

2014. júl. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem lennénk egészségtelenek ha lenne pénzünk normálisat enni, inni.Nyomják fel az átlagemberek pénzét, és egyből boldogabbak lennénk.Persze amíg ilyen korrupt a vezetés addig nincs miről beszélni.
2014. júl. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Nem lennénk egészségtelenek ha lenne pénzünk normálisat enni, inni."


Három évvel kevesebbet él egy átlagmagyar mint amennyit a gazdasági kilátások indokolnának: [link]

Szóval a pénzhiány csak egy első blokkra jól hangzó féligazság.


Ahogy a Happiness indexben is legalább a fél társaság nagyságrendekkel rosszabbul él nálunk. Nem lehet elsütni, hogy Kubában a fene nagy jólét miatt olyan boldogok.


A cikk amúgy jól összefoglalja. Kevesebb önpusztító szer, több mozgás, jobb egészségügy (egészségesebb leszel és még spórolsz is), jobb oktatás és a hitelválságokat meg az ezzel járó depit elkerülendően a bérlakásrendszer sem feltétlenül hülyeség.


Nos erre lett volna huszonöt évünk.


Csak összehasonlításképp Finnország huszonöt évvel ezelőtt arról volt nevezetes, hogy a szovjetek időnként lábtörlőnek használták őket és időnként az egész területre időt tartottak, meg volt egy szaunamániás elnökük meg ennek köszönhetően egy rakás szaunájuk.

Az egy főre jutó jövedelmük valamivel alacsonyabb volt mint a rendszerváltáskori Magyarországé.

Az észteké meg a jó harmada, őket még jól le is amortizálta és belakta a Szovjetunió is.


Nos elég megnézni hol tartanak nyelvrokonaink. Észország előttünk valamivel, pedig hihetetlen hátránnyal indultak hozzánk képest, a finnek pedig... ha finoman fogalmazunk rohadt messze kerültek tőlünk. Ők hosszútávra terveztek, mi nem. Ők áldozatot vállaltak, mi megkíméltük ettől magunkat.

2014. júl. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Az osztrákok ugyanezen a listán a nyolcadikak lettek, pedig annyival azért nem gazdagabbak"


Nem a francot! A megélhetési cikkíró járt már a Lajtán túl?

2014. júl. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!