Mióta külön nép a német és az osztrák? Burgenlandban és Sopron környékén osztrákok vagy németek éltek a XX. Század elején?
Az Osztrák-Magyar Monarchia népeit bemutató térképek még a Csehországban, Ausztriában, Nyugat-Magyarországon, Vajdaságban, Bánságban élő német nyelvű népeket egységesen németnek tünteti fel.
Úgy tudom az Anschlusst az osztrákok is támogatták, hogy megvalósuljon a német egység (és a szudétanémetek is szívesen csatlakoztak).
Akkor a különálló osztrák nép a háború után jött létre politikai okokból?
Erre azért rá googlizhattál volna mert van róla anyag bőven. Valamikor a XII. sz. környékén alapították.
Az osztrákok egyébként nem vallják magukat németeknek.
Más dialektust is beszélnek és Sopronban pl. Svábok élnek akik osztrák jellegű magyar ember számára érthetetlen dialektusú német nyelvet beszélnek.
Nem akarok bunkó lenni, de az első válaszoló balf°szságot írt. Sopron környékén sose éltek svábok. Az itteni német néprajzi csoport neve: hiencek/heáncok vagy más néven Poncichterek (a német Bohnenzüchter szó bajor alakjából (Pohnazichta) jön az elnevezés). Ők "elvileg" osztrákok és bajor nyelvjárásban beszélnek. Főbb hienc települések Mo-n: Ágfalva, Görbehalom (Sopron része), Brennbergbánya (Sopron), Hermes (Sopron), Harka, Fertőrákos, Balf, Fertőboz, Kiszsidány, Kőszegfalva (Kőszeg), Vaskeresztes, Pornóapáti, Nagysároslak, Jakabháza (Szentgotthátd), Rábafüzes (Szentgotthárd).
A Mosoni-síkságon pedig az ún. Heidebauer-ek élnek. Ők is bajorul beszélnek, falvaik: Rajka, Hegyeshalom, Mosonszolnok, Levél, Máriakálnok, Németkimle.
Kimaradt a hienc falvak listájából Bánfalva, mert az Sopron szerves részét képzi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!