Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nyári munka arra jó a...

A nyári munka arra jó a gyerekeknek, hogy rájöjjenek miért kell tanulni?

Figyelt kérdés

Pl voltam kenyérgyárban dolgozni, ott mindenki minimálbért keres. És rájön az ember közben, hogy megéri tanulni. Amit tanulok az eléggé jól fizető és egyáltalán össze nem hasonlítható ezzel. Ismerősöm csak BÓNUSZKÉNT kap a munkahelyén egy évre annyit mint itt az egy éves fizetés. És ezen felül a fizetése 5-6X magasabb mint a gyárban.


Tehát az ember itt rájön, hogy megéri tanulni.


2014. júl. 7. 12:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Zsír.
2014. júl. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
47%
Ha a gondolatmenetedet pedagógia szakon szeretnéd előadni, javaslom finomíts rajta még, mert sokan ki fognak nevetni a védésnél!
2014. júl. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%
Csak tudnám, hogy merrefelé tolonganak azok a munkahelyek, ahol 330-at fizetnek ki az embernek egy hónapban és évente kap egy 800 ezres bónuszt.
2014. júl. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért ennyire nem egyszerű a képlet. Igen, érdemes tanulni, csak nagyon nem mindegy, hogy mit, meg egyébként a kiemelkedő fizetéshez szükséges szakmai tapasztalatot nem az iskolában lehet megszerezni. Én diplomás vagyok, jónak mondott szakmában, a minimálbér 3-szorosát én is megkeresem, de van olyan szakács ismerősöm, akinek érettségije sincs, viszont kiváló a szakmájában, és mellesleg fiatalabb még nálam, tehát azt sem lehet mondani, hogy több évtizedes tapasztalata miatt van, de jóval többet keres, mint én. A másik oldalon meg a menedzsereket hagyjuk, mert ők egyébként pont nem a tanulással tűnnek ki, ahhoz megfelelő vezetői képesség kell, amihez inkább születni kell, nem a diploma miatt keresnek jól, a diploma az csak mellesleg kell.
2014. júl. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
Nem, a nyári munka célja, hogy a diák munkatapasztalatot szerezzen. Nem feltétlen a leendő munkájában, hanem úgy egyáltalán felkészüljön, milyen érzés dolgozni, mit várnak el a munkahelyeken, hogy pénzt keressen, amiből finanszírozhatja további tanulmányait, ezzel tehermentesítve családját és mert így a diákmunkát alkalmazó cégek olcsó munkaerőt kapnak, nekik is kedvező adózás mellett.
2014. júl. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%

Kérdező!


Diplomásként és jól keresőként mondom neked azt, hogy egy felfuvalkodott hólyag vagy, semmi több. Ha mindenki tanult lenne, ki lenne akkor a pék? a takarító? a pincér? csak azért mert valaki nem diplomás, nem keres százezreket, még értékes tagja a társadalomnak. Mindenki aki dolgozik, megbecsülendő, amennyiben tisztességes munkából származik a jövedelme. Nem mellesleg, attól hogy te diplomás vagy, még nem garantálja rögtön a magas fizetést. Ahhoz végig kell járni a ranglétrát. Bár ilyen kis sz*rjankók ezt nem fogják fel, és az első interjún már 300-400 ezres bért követelnek, csak mert elvégeztek egy egyetemet.

2014. júl. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%

"Csak tudnám, hogy merrefelé tolonganak azok a munkahelyek, ahol 330-at fizetnek ki az embernek egy hónapban és évente kap egy 800 ezres bónuszt."


Peldaul Audiban mernokkent nehany ev utan ennyit siman lehet keresni, sot.

2014. júl. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
9%

"Peldaul Audiban mernokkent nehany ev utan ennyit siman lehet keresni, sot."


Jó, akkor majd mind a 3,5 millió magyar elmegy az Audiba mérnöknek, akik jelenleg nem keresnek ennyit.

2014. júl. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%
A kerdes az volt hogy hol lehet ennyit keresni. Peldaul ott, de sok mas helyen is.
2014. júl. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

ma 12:24


Ennyit tényleg meg lehet keresni. Sőt többet is, hisz ahol dolgozik az csak egy magyar cég. És náluk ez az átlagos fizetés.


ma 12:58


Én nem szóltam le senkit, csak rávilágítottam, hogy az ilyen helyek ráébresztik az embert, ha nem akar napi 12 órában egy gyárban gürcölni minimálbérét akkor inkább tanulni fog.


És az, hogy 3-400 ezer. Azért ez vicc lenne. Bruttóban még elmegy, de nettóban nem. Én tudom, hogy a szakterületen milyenek a bérek. Ha azt mondanám hogy nettóban kezdőként 200E-t kérek akkor az átlagosnak mondható. Ugyanazt Pesten 250E körüli nettóra mondanám.

2014. júl. 7. 13:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!